Vzácná nemoc
Chlapec bojuje o čas, potřebuje drahý lék. Pojišťovna se zdráhá

09.02.2018 13:57

Bojuje s časem, nákladný a v Česku jediný dostupný lék na vzácnou nemoc potřebuje co nejrychleji. Pojišťovna se ale zdráhá přispět a proplacení léku protahuje. Stav malého chlapce, který trpí spinální svalovou atrofií se však každým dnem zhoršuje.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • masoox (6 hlasů) 09.02.2018 14:42

  Hlavně zbudovat další a další "lavičky Václava Havla" za nehorázné...

 • Ladislav Ryšavý (4 hlasy) 09.02.2018 15:19

  Hlavně že pomník v Letech bude stát 3/4 miliardy , jsou to úplně...

 • Radek Čermák (3 hlasy) 09.02.2018 17:52

  Můj názor není společensky přijatelný a budu v diskusi zavalen...

 • S Vrba (2 hlasy) 09.02.2018 16:40

  A co kdyby ministerstva práce a soc.věcí a vnitra místo na podporu...

 • doctorX doctorY (2 hlasy) 09.02.2018 18:28

  to sice ne, ale je to abs. d3bilni mrd4ni penezi

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Marcel Karol Hallik ma spravne nazory:-). Vidi Zemana jako cloveka s genetickou odchylkou nebo dokonce uchylkou a proto by ho nejradeji popravil:-)

0 hlasů

Můj názor není společensky přijatelný a budu v diskusi zavalen negativním hodnocením. Ale čistě biologicky vzato není správné zachraňovat lidi, kteří by v přírodě umřeli kvůli vrozené vadě. Není ani správné pomáhat při porodu císařským řezem a léčit rakovinu, nemoc motýlích křídel atd.

Pokud takto nepřirozeně totiž někoho zachráníme a on se rozmnoží, zanese do genofondu informaci, že i se zásadní poruchou se dá přežit a jeho potomci po tisíce let budou trpět závažnýma problémama, nebo se tyto časem projeví.

Postupně bude nemocných přežívat víc a víc a lidi nebudou dělat nic jinýho, než že se budou vzájemně připojovat na kapačky a léžit smrtelné genové mutace. A jednou vymřeme na svou vlastní solidaritu.

Chápu, že každý chce zachránit svého příbuzného a své dítě, ale měli bysme se na věc podívat prakticky a uvědomit si, že lidí jsou na světe miliardy a život jednotlivce nemá smysl za každou cenu zachraňovat. A když, tak by se takový člověk neměl rozmnožit.

Není lepší si pořídit druhé, zdravé miminko?

PS: A ne, nejsem zahleděnej sobec, přišel jsem díky genovým odchylkám o 2 děti. Třetí je zdravé. Zpětně to vidím jako správné rozhodnutí matky přírody.

3 hlasy

souhlas,ale dneska existuje už 20 aškenázi vrozených chorob,8 sefardických,9 mizrahi.za léčení jejich vrozených neduhů platí gojímové celého světa,formou vyšších cen zdravotního pojištění pro všechny,tedy i ty,kteří žádnou takovou nemoc ani nemohou dostat.zkuste to zarazit a budou BEČET od rána do večera.co si dělají v židostáně je jejich a amerických daňových poplatníků věc.ne u nás.taková tay sachs,ohasse a gauče nemoci jsou zatím nevyléčitelné,my platíme i za výzkum,ošetření atd. tyto nemoce má každý šestý až sedmý semita žid,v různých formách intenzity.

1 hlas

Naprosto pravdivé!!!Nejhorší je pokrytectví,skoro každý si to myslí,ale nevysloví!

1 hlas

A to není jediný případ.Rakovina se stále léčí jako před 40 lety.Dávno jsou lepší a účinnější léky,jen u nás je stále na pořadu dne ozařování a chemoterapie.Léky na tyhle zhoubné choroby by měly být zdarma,a nejenom v Cesku.Takto se vyléčí jen ti bohatí,ale těch zas tolik není.Když vyléčí chudší v pracovním věku,má jim kdo platit daně.I kdyby se měly vrátit poplatky u doktora,jsem pro.

1 hlas

A co kdyby ministerstva práce a soc.věcí a vnitra místo na podporu neziskovek "pečující" o imigranty podpořily tuto rodinu? A co tak snížit měsíční sociální příspěvek na jednoho imigranta v ČR, který činí 21000 Kč?

2 hlasy

Můžete prosím uvést zdroj, který tvrdí, že "sociální příspěvek na jednoho imigranta v ČR činí 21000 Kč"? Děkuji.

0 hlasů

kdyz dluzite jen 1kc , mate to hned i s penalemi

1 hlas

Tak v Česku je statisíce diabetiků/nemoc jen pro příklad/a ti nedostanou léky na účinnou léčbu.Tyto léky dostává jen prezident a jiní promineti.Tyhle léky pojišťovna všem nehradí a jsou dost drahé.Tohle je jen malý příklad zdr.péče a úhrad pojišťoven

0 hlasů

Lidi VZP za to nemůže. Voni jen plní literu zákona, který je jim k dispozici. Páni poslanci, a hlavně panMinistr. Ti musí konat. Rodiče chlapečka měli možnost přejít k pojišťovně, kterà toto dělá bez potíží.

0 hlasů

Lidi VZP za to nemůže. Voni jen plní literu zákona, který je jim k dispozici. Páni poslanci, a hlavně panMinistr. Ti musí konat. Rodiče chlapečka měli možnost přejít k pojišťovně, kterà toto dělá bez potíží.

0 hlasů

Lidi VZP za to nemůže. Voni jen plní literu zákona, který je jim k dispozici. Páni poslanci, a hlavně panMinistr. Ti musí konat. Rodiče chlapečka měli možnost přejít k pojišťovně, kterà toto dělá bez potíží.

0 hlasů

Hlavně že pomník v Letech bude stát 3/4 miliardy , jsou to úplně vyhozené peníze , bude tam chodit pár politiků a romadůrům to bude šumák a kolika dětem se za ty prachy mohlo zachránit život ... hanba mluvit !

4 hlasy

Hlavně zbudovat další a další "lavičky Václava Havla" za nehorázné peníze, a nemocné děti ať si pomůžou jak chtějí, třeba sbíráním víček.

6 hlasů

"Lavičky Václava Havla" byly hrazeny ze zdravotního pojištění? :-o

0 hlasů

to sice ne, ale je to abs. d3bilni mrd4ni penezi

2 hlasy

Kdyz mas zaplatit, tak se pojistovny soudi o kazdou koruny, kdyz maji zaplatit oni, tak to proste nejde. N4star na kristalovy palac.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 22/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Nebezpečné vztahy

Týden Politické rozhovory

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Sedmička pro ženy

Sedmička Extra

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov News

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.