Majetkové vyrovnání
Církev varuje před zneužitím legislativní moci

16.10.2019 12:47

Za velmi nebezpečné označilo ve společném prohlášení několik církevních subjektů možné zneužití legislativní moci státu proti jinému subjektu. Tím se podle Ekumenické rady církví, České biskupské konference a Federace židovských obcí stal pokus vlády dodatečně zavést daň na finanční náhrady vyplácené církvím v rámci majetkového vyrovnání.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Bob Kadet (8 hlasů) 16.10.2019 13:33

  „Tak jako hejno krkavců snesli se na tuto zemi, aby vyklovali každé...

 • Kamil Vont (6 hlasů) 16.10.2019 13:12

  Problém je, že katolickou církev značná část veřejnosti považuje za...

 • Týdenní cenzor (4 hlasy) 16.10.2019 13:22

  Kdyby Ježíš Kristus viděl, v jaké pedofilní a chamtivé monstrum se...

 • Josef Kudrna (4 hlasy) 16.10.2019 14:42

  Na církevních restitucích měla být politická výrazně nadpoloviční...

 • Kamil Vont (3 hlasy) 16.10.2019 13:56

  Přesně. Církev je tím posledním, kdo někoho může poučovat. Smradi...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Dalo se očekávat. Vrácení ukradeného majetku se nemůže danit. Získají
peníze, ale nejspíš ztratí zase něco na kreditu, i když to použijí na charitu,
školství aj.
Místo, než by se církev vztekala, měla by dokázat, jestli opravdu mají na
vše nárok. Tehdy jim politická garnitura (Topolánek) velkoryse nadržovala
a dosud v tom panují oprávněné pochyby: ne na vše mají nárok, odškodné
za polnosti 3,3 x předražené aj. Měli by se křesťansky podvolit vůli ateist.
Česka a něco si odpustit a nedehonestovat dnešní komunisty a další, když
dojdou argumenty, jak to předvádí předseda KDU ČSL Výborný ve všem.

1 hlas

vic majetku zustane v Cesku a Cechum,nez kdyby to rozkradli semiti zid-nazi a neziskofky / jidish / sorosa.

1 hlas

Woe šábes, ten semita žid má oproti od katolické církve jen nepatrné procento. A jaký je rozdíl, když žid budé svůj desátek posílat do Izraele, a katolík do Vatikánu. Myslíš že je náhoda, že se parašutisté kteří flákli toho nacistického řezníka Heydricha ukryli v pravoslavném chrámu a ne v některém z mnoha katolických kostelů??

0 hlasů

Česko je na světě nejvíce ateistickou zemí - 76% obyvatelstva. Církev svatá tady vyvolala dvě války, kdy dvakrát třetina obyvatel byla v jejich důsledku povražděna a v Českém království měly početní převahu přistěhovavší se Němci, kteří se časem zvětšiny počešťovali.

První byla doba husitská, kdy Husité terorizovali polovinu Evropy a Češi byli něco jak tatři, ovšem nemyslete si, že se jednalo o Čechy etnické, ne, byli to i čeští Němci. Spor to byl náboženský.

Druhá byla třicetiletá válka, kdy stáli zase protestanti proti katolíkům a tragédií pro etnické Čechy(nějakou etnickou českou šlechtu) byly, že aby se dostali k moci, spřáhli se s Turkem, ale na Bílé Hoře dostali naštěstí na tlamu, jinak by Turka dotáhli do Evropy. No, pak už to takové štěstí nebylo.

Církev svatá brutálně przní desatero božích přikázání, zejména příkázání druhé, kdy Bůh zakazuje dělat si modly - to by se nemohli totiž církevní vypasenci napakovat...

Jak przní učení Ježí Krista, což je asi největší morální poselství, co se kdy lidstvu dostalo, to je děs už úplně a tento spolek bych postavil na roveň komunismu, nacismu a Islámu - je to hnusná nenávistná ideologie, která jen nemá politickou moc, kterou jí osvícenští panovníci sebrali. Od té doby, co černé zadnice dostaly nakopáno, se západní svět prudce vyvíjí, muslimský naopak čím dál více zaostává.

0 hlasů

estonci jsou pred nami v evrope,bezverci,meshuge.moc lzete,ajnstajn.nemci byli proti husovi.utekli z university karlovy / hus zavadel Cestinu a Ceskou volici vetsinu / az do lipska a tam si zalozili svou,podle prazskeho vzoru,meshugene.proc jste tak blbe,ajnstajn?cha,cha,cha!shalom.a zadny odkaz?ajta,ajta,ajta.zbabely to bridil.

0 hlasů

josef kudrna byl také ministr vnitra,který se hanebně ohán ěl lidovými milicemi.

0 hlasů

Na církevních restitucích měla být politická výrazně nadpoloviční shoda, ne jak byly restituce schváleny rozdílem 1 hlasu, který ještě byl od politika dopraveného z vyšetřovací vazby a podepisovány tajně na neznámém místě v neznámý termín. Takže za současný neutěšený stav si mohou především současné opoziční strany v čele s Kalouskem, kterého toto “zdobí” jako jeho politické zlaté vejce a především i církve samotné, že takto pachtovaly. Když už to bylo takto uplácáno, němělo by se na tom nic měnit. Jenže by se tímpádem měla důsledně dodržovat tato dohoda a veškeré další církevní nároky, kterých jsou po soudech ČR stovky, by měly být automaticky a okamžitě soudy smeteny ze stolu jako porušující tyto restituce.

4 hlasy

„Tak jako hejno krkavců snesli se na tuto zemi, aby vyklovali každé zrnko zlata a stříbra. Nemají slitování. Jejich srdce zjedovatěla touhou po bohatství. Se vším kupčí, všechno prodávají. Chceš pokřtít dítě? Zaplať! Chceš loupit a vraždit? Zaplať a bude ti odpuštěno. Ale pak, kdyby sám ďábel zaplatil, vstoupil by na nebesa? A za peníze takto vydřené z chudého lidu koně krásné chovají, čeleď nepotřebnou drží, v kostky hrají a na své kuběny drahé věší, zatímco Kristus chodil bos a neměl, kde by hlavu složil.“

Mistr Jan Hus

8 hlasů

Je to přesné a bohužel to v mnoha obměnách došlo až do 21 století.Ani se vždy nemusí jednat o církev.

1 hlas

Přesně tak. Doplnil bych, že se ale vždy jedná o vládnoucí oligarchie.

0 hlasů

Toto Hus nikdy neřekl.

0 hlasů

Zase jsi Stýblo blbě googloval na Wifi. Ale fakt to staročeština není.

0 hlasů

Filmové i televizní zpracování Husa to obsahuje.Asi to neřekl stejně,nicméně proti tomuto kázal.Ostatně podobné názory obsahuje i Wicklefovo učení,z něhož Hus čerpal.

0 hlasů

tohle mi spis pripomina tu federaci opci zidofskych/jidish/,ktera dostala ne jednu,ale hned dve restituce.krkavci.tu prvni i s tremi granty a nefer vydobytky z toho by mely byt vraceny do statni kasy.jak to,ze oni dostali restituci/a granty/ 1.a samotni?to neni fair.v demokracii existuje equalite,ne?

1 hlas

On to sice Hus neřekl, jde o citát z přiblblého bolševického filmu, ale hlas jsem vám stejně dal

0 hlasů

Vávra točil dobré filmy.Za dobu,do které se narodil nemůže.Pro národnostní cítění udělal dost.Kdyby šel každý umělec na Západ,neměli bychom tu nic.Filmy,které se tu v té době natočily se v televizi objevují rok co rok.Nové filmy se dají jednou a víckrát už je nikdo vidět nechce.Samozřejmě až na pár výjímek.

0 hlasů

Přesně. Církev je tím posledním, kdo někoho může poučovat. Smradi prasáčtí, zvrácení a pedofilní.

3 hlasy

zvlast ten spolek okolo federace opci zidofskych/jidish/.ta uz VUBEC,zlodeji.ale zaslibena zeme vola.po sudetacich semiti zidi.shalom.

1 hlas

Kdyby Ježíš Kristus viděl, v jaké pedofilní a chamtivé monstrum se jeho církev proměnila, slezl by z kříže, urval nohu od kulečníku a všechny ty slizké a zvrácené dědky natloukl na jednu hromadu.

4 hlasy

Problém je, že katolickou církev značná část veřejnosti považuje za obskurní spolek chamtivých a nenažraných pedofilů, takže její morální apely vyznívají jaksi srandovně a tragikomicky. Rozhodně se nenechám kádrovat od obludného pedofila bijícího a znásilňujícího předškolní děti.

6 hlasů

lepsi,kdyz o to bohatsvi pecuji katolici/krestane,po vetsine,nez aby to bylo povoleno rozkrast nevericim semitum zidum.ne?neni to lepsi o moc,ale s tim se holt neda nic delat.

1 hlas

Obecně by se VŠECHNY církve náboženské spolky měly financovat z příspěvků svých fanoušků. Třeba formou "církevní daně" kde is určujete komu půjde, nebo pokud jste nevěřící ji buď neplatíte nebo ji můžete dát třeba na starobinec. Proč má někdo kdo nevěří podporovat svými daněmi jakéhosi tajtrlíka na kazatelně? A´t si ho platí ten, kdo o něj stojí.

0 hlasů

Váš názor je pochopitelný a častý. Za prvé, k Vašemu přání právě dochází. Církve stát už financovat nebude. Dostanou peníze na cestu, aby přežily a mohly se začít starat o své věci samy.
Proč dostaly právě tolik? Výši částky odráží důležitost jejich role v minulosti. Celá naše popsaná minulost, je dějinami Víry a správy země skrze církve. Můžete s tím nesouhlasit, ale tak to prostě je. Církve a její lidé formovali společnost a tvář země po tisíciletí. To, po čem voláte, by byla "kulturní revoluce". Minulost můžete nenávidět, ale nelze se jí zbavit.

0 hlasů

souhlas.katolici byli financovani premyslovci a habsburky a protestanti husity a Cechy s Moravaky.potom jim to ukradli komousi-semity zid-nazi.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 14/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.