ČSSD chce od Vlčka <span>vysvětlit půjčky</span>, termín je pondělí

Domácí
16. 4. 2010 15:40
Vlček (vpravo) si měl půjčovat peníze od svého bývalého asistenta.
Vlček (vpravo) si měl půjčovat peníze od svého bývalého asistenta.

Vlček (vpravo) si měl půjčovat peníze od svého bývalého asistenta.Nejužší vedení ČSSD požádalo předsedu Poslanecké sněmovny a lídra strany v Olomouckém kraji Miloslava Vlčka, aby do pondělí dodal podklady ke své kauze s dotací a půjčkou. Strana se po obdržení podkladů hodlá věcí dále zabývat a vyjádřit se k ní.

Vlček si měl v minulosti půjčovat peníze od svého bývalého asistenta, prostějovského advokáta Zdeňka Klapky. V jednom případě si podle deníku MF Dnes půjčil milion, ovšem peníze šly na účet někoho jiného. O druhou, dvouapůlmilionovou půjčku se spolu dodnes soudí.

"Je zřejmé a jasné, že se jedná o soudní spor dvou lidí, kde každá z těchto stran může média využít, popřípadě zneužít k nátlaku na protistranu, k tomu, aby si zvýšila své právní nároky," prohlásil dnes Dimun s tím, že se mu Klapka v přítomnosti svědka k podobnému postupu ve čtvrtek přiznal.

PSALI JSME: ČSSD kárá Vlčka. Za zneužití dotace 25 milionů

Vlček druhý dluh neuznává. Klapka byl jeho dlouholetým známým a ve volebním období 2002 až 2006 pro něj pracoval jako poslanecký asistent.
Disponuje smlouvou, podle které měl Vlček peníze vrátit do konce roku 2006.
"Dost dobře nechápu, proč tři roky se táhnoucí soudní spor je nyní v zájmu médií, před volbami," poznamenal Dimun.

Petr Dimun (vlevo) potvrzuje, že ČSSD chce vysvětlení.Odmítl tvrzení deníku, že by první z půjček, která podle MfD prošla účtem Dalibora Miky, souvisela s dotací pro rekreační zařízení jeho otce. V něm Vlček s rodinou občas tráví dovolenou.

Vlček, který s novináři o těchto otázkách odmítá hovořit, má přesto politickému grémiu ČSSD celou věc vysvětlit. "On kontaktuje svého advokáta a připraví k tomu všechny podklady a v pondělí se k celé záležitosti ještě vrátíme a vyjádříme," uvedl Dimun.

Ve starší z Vlčkových kauz probíraných v médiích, která se týkala dotace pro sportovní centrum v Harrachově, se podle Dimuna ozval předsedovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi její příjemce a bývalý Vlčkův asistent Petr Vrtal. "Zásadně nesouhlasí s tím, že by došlo ke zneužití této dotace," řekl dnes Dimun. S komentáři je podle něj potřeba počkat na šetření ministerstva financí, které by mělo začít v pondělí.

Foto: Lucie Pařízková

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Většina rybníků je v pořádku, ale někde už platí zákazy koupání

Domácí
10. 7. 2025
ilustrační foto

V Kyjevě zabili plukovníka tajné služby. Vrah měl pistoli s tlumičem

Domácí
10. 7. 2025
ilustrační foto

Brazílie je připravena na americká 50procentní cla reagovat stejnou mincí

Domácí
10. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ