Déšť zeslábl, v Beskydech se řeky vracejí do normálu

Domácí
20. 7. 2018 11:36
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Déšť v Beskydech v posledních hodinách výrazně zeslábl a během dne ustane úplně. Zvýšené hladiny řek se už vracejí k normálu. První stupeň povodňové aktivity platí na Frýdecko-Místecku už jen na třech místech. Dopoledne to řekla mluvčí společnosti Povodí Odry Šárka Vlčková.

"Během noci pršelo hlavně v Beskydech a části Jeseníků. V Beskydech spadlo do 20 milimetrů srážek. Déšť v této oblasti ale dále zeslabuje," řekla. Dodala, že oproti čtvrtku, kdy platil stav bdělosti na osmi místech, je dnes podobných míst méně. "První stupeň zůstává na třech tocích. Všude ale hladiny klesají," uvedla.

Také podle meteorologů budou hladiny klesat. "V profilech s dosaženým prvním stupněm očekáváme ještě mírné kolísání hladin a postupně také pozvolné poklesy pod úroveň prvního stupně. Proto rušíme výstrahu," uvedl Český hydrometeorologický ústav.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Ramík Drahoslav

Další čtení

ilustrační obrázek

Český paradox: Proč je jednodušší si změnit zaměstnavatele než lékaře

Domácí
18. 5. 2026
Starosta Hrádku nad Nisou Pavel Farský u lezecké stěny, která se nachází v areálu bývalé textilní továrny Bekon

Sportovní centrum s horolezeckou stěnou. Hrádek dokončuje revitalizaci areálu Bekon

Domácí
18. 5. 2026
ilustrační obrázek

Český Krumlov opravuje most – vodáci se musí obejít bez řeky až do června

Domácí
18. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ