Billboardy musejí pryč. Ťok prozradil plán likvidace

Domácí
1. 9. 2017 11:46
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Úřady začnou neodstraněné billboardy podél dálnic a silnic první třídy zakrývat v polovině září. Odstraňovat je pak budou od přelomu září a října. Důvodem jsou zákonné lhůty, které musí stát dodržet. Na pátečním  setkání s novináři to řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).

Provozovatelé měli podle zákona povinnost reklamní poutače z blízkosti vozovek odstranit k dnešnímu dni. Velká část z nich ale uvedla, že tak neučiní.

Od dnešního dne běží provozovatelům lhůta pěti pracovních dnů, během nichž mohou ještě poutače odstranit. Poté je sedmidenní lhůta, během níž musejí úřady majitele vyzvat, aby zařízení zbourali, následuje pětidenní lhůta na reakci majitelů.

Na ni pak navazuje 15denní lhůta, během níž budou úřady poutače zakrývat, uvedl Ťok.

Autor: ČTK

Další čtení

Dvě děti zůstaly v Praze v zamčeném autě, jejich matka si odběhla nakoupit

Domácí
27. 6. 2026

Volby se podle očekávání uskuteční 9. a 10. října, o vyhlášení rozhodl prezident

Domácí
26. 6. 2026

Ostravský soud propustil karvinského primátora Wolfa, návrhu na vazbu nevyhověl

Domácí
26. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ