Do pražského tunelu Blanka během ročního provozu několikrát vběhla zvěř. Do tunelu se také vydaly dvě ženy s kočárkem a stalo se tu několik desítek nehod. Na chodce upozornil dozorce bezpečnostní systém například loni před Vánoci. "V prosinci do něj vešly dvě ženy s kočárkem. To je věc, nad kterou zůstává rozum stát," řekl Alexandr Butovič, ředitel společnosti Satra, která pro město tunel provozuje.
Celkem Satra eviduje 270 vstupů do tunelu, nejčastěji na Letné a Prašném mostě. "Vjezdy jsme opatřili značkami zákaz vstupu chodců. Pomohlo to ke snížení tohoto nebezpečného nešvaru, ale samozřejmě stoprocentně jej to neřeší," řekl Butovič.
Do tunelu se nevydávají pouze lidé. Rovněž se sem zaběhla zvěř, konkrétně zajíc, liška a lasička.
V tunelu zastavilo celkem 235 vozidel kvůli poruše, událo se tu 62 dopravních nehod a 53 autům došly v tunelu pohonné hmoty. V listopadu například v Blance zastavil jeden z řidičů, když s překvapením zjistil, že mu tady nefunguje navigace. Následně telefonoval do firmy o radu, co s tím.
Bezpečnost v Blance hlídají speciální čidla. Při mimořádné události okamžitě upozorní dispečera, který situaci vidí na obrazovce. Systém mu chodce či nepojízdné vozidlo na monitoru označí.
Blanka byla otevřena loni v září a vyšla na asi 43 miliard korun. Dosud jí projelo na 30 milionů automobilů. Denně asi šestikilometrovým tunelem projede téměř 80.000 aut. Provoz stojí hlavní město měsíčně asi 20 milionů korun.