Nová společná kampaň Dopravního podniku hlavního města Prahy a organizace ROPID pod názvem Kde jinde:-) chce poukázat na výhody cestování hromadnou dopravou. Součástí kampaně je na příklad plakát, na kterém rozesmátá mladá dívka tramvaji čte z učebnice francouzských slovíček a v pozadí je vidět Petřínská rozhledna.
Vizuály vytvořilo studio Dcode Creative, zakázka stála Dopravní podnik 900 tisíc korun. Podle vedení podniku se tato částka investovaná do kampaně brzy vrátí právě díky spolupráci s ROPID. "Chceme veřejnosti ukázat výhody cestování MHD, které už často ani nevnímáme," řekl ředitel Dopravních podniků Milan Křístek.
Úspora podle Křístka vznikne tím, že propagační materiály už si se nebudou tiskout dvakrát jako dosud a obě instituce spojí svou propagaci. Nový jednotný styl získají všechny informační materiály pro cestující od informací o výlukách i trvalých změnách přes tarify, obecné informační brožury až po mapy a schémata vedení linek," doplňuje Pavel Procházka, pověřený ředitel ROPID.
Plakáty jsou vyzdobené úryvky z písní nebo básní. "Považujeme za obrovskou čest, že s použitím úryvku ze svého bestselleru Účastníci zájezdu souhlasil nejprodávanější český spisovatel Michal Viewegh. A vážíme si toho, že stále populárnější česká skupina Mandrage nám laskavě poskytla kus svého hitu Šrouby a matice," píše na svém facebookovém profilu Pražská integrovaná doprava. Zpráva o nové kampani přitom přichází ve stejnou chvíli, kdy pražský dopravní podnik oznámil nutnost zdražit jízdné.
Kromě čtení emailů můžete podle nové kampaně v MHD číst pohodlně knihy, poslouchat hudbu nebo hrát hry na tabletech. kampaň upozorňuje i na výhody cestování s kočárkem nebo na síť nočních tramvají. "Plakáty lidem ukážou, že si na některé věci najdeme čas opravdu jen během těch pár desítek minut cestou v tramvaji nebo metru - oblíbenou knížku, noviny, osobní i pracovní e-maily nebo třeba učení se cizích jazyků. To za volantem opravdu nezvládnete," dodává Milan Křístek.
Součástí kamaně jsou i další akce, jako jízda vagónů metra pro nezadané, přes soutěže o nejlepší milostné dopisy až po pravidelné odpolední koncerty hudebních skupin ve stanicích metra.