Nehody kamionů uzavřely tunely na pražském dálničním okruhu

Domácí
16. 7. 2018 22:24
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Dvě nehody kamionů uzavřely večer na několik hodin na pražském dálničním okruhu Lochkovský i Komořanský tunel ve směru na Ruzyni. V Lochkovském tunelu byl v havarovaném voze zaklíněný řidič, uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Pražští hasiči vyprostili řidiče také z kamionu v Komořanském tunelu.

Pražští zdravotničtí záchranáři podle své mluvčí Jany Poštové pečovali v Lochkovském tunelu o třiatřicetiletého muže. "Bylo nutné zajistit dýchací cesty. Stabilizovali jeho základní životní funkce a s úrazem hlavy jej povezou do Ústřední vojenské nemocnice," uvedla kolem 19.45. Pro zraněného přiletěl vrtulník.

Řidič v Lochkovském tunelu zůstal zaklíněný v kabině mezi návěsem a stěnou tunelu, uvedla mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská. "Hasiči řidiče vyprostili pomocí hydraulického nářadí." Zároveň upřesnila dřívější informace hasičů, že v Lochkovském tunelu se střetly dva kamiony. Z havarovaného kamionu v Komořanském tunelu vyprostili hasiči řidiče, který utrpěl jen lehká zranění.

Tunely byly uzavřeny kolem 18.45. Lochkovský byl znovu zprovozněn krátce po 21.00, Komořanský kolem 22.00. V Lochkovském tunelu byla kvůli zásahu záchranářů a přistávání jejich vrtulníku doprava přechodně zastavena i ve směru k dálnici D1, oznámilo Národní dopravní informační centrum.

Autor: ČTK Foto: archiv , Lucie Pařízková

Další čtení

V Českých Budějovicích by měl být při zimní olympiádě 2026 olympijský park

Domácí
12. 5. 2025

Poslední rozloučení s Jiřím Bartoškou se uskuteční 20. května v Rudolfinu

Domácí
12. 5. 2025
ilustrační foto

Firma EDF ujišťuje, že nikdy nejednala s úmyslem narušit český jaderný program

Domácí
12. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ