Chotěboř
Pokuta šest set za překročení rychlosti o osm kilometrů. Řidič: Šikana!

31.08.2017 17:40 Původní zpráva

Překročená rychlost byť "jen" o osm kilometrů v hodině a hned pokuta za šest set korun? V Chotěboři jsou neústupní. V obci jsou nainstalované radary od soukromé firmy, které pravidelně chodí skoro polovina peněz z pokut za překročení rychlosti.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Honza Hloupý (1 hlas) 31.08.2017 22:39

    Řidič se mýlí, nejde o šikanu, ale o dodatečné zdanění řidičů. O...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Blbec si stezuje. Minuly rok me chytily benga za Brnem smerem na Vyskov, jak si to valim 190 KMH v poradne masine. 2500 Kc (90 eur) to spravilo a obe strany byly spokojene. Ja se svym vysokym eurovym platem a oni taky, ze mi nenaparili rovnou 10 000 Kc, protoze by klidne mohli.

0 hlasů

"Z každé vybrané sumy putuje 45 procent do soukromé firmy, která systém vlastní a městu ho pronajímá."

a staci trochu zagooglit

"Rychlost vozidel smí bez omezení měřit pouze Policie ČR."

"Dříve docházelo k tomu, že si obce najímaly na měření rychlosti soukromé společnosti. Ty zpravidla provozovaly stacionární radary a předávaly obecním úřadům obrazové záznamy řidičů, kteří překročili povolenou rychlost. Proti takovéto praxi se ve svém rozsudku postavil Nejvyšší správní soud v dubnu 2008. Od této doby obce od této praxe upustily, a proto se s případy, kdy rychlost měří soukromá osoba, prakticky nesetkáváme."

zdroj: http://www.dopravni-pravo.cz/prekroceni-rychlosti/

0 hlasů

a dale ze stejneho zdroje:

"Ani při překročení rychlosti se řidič nemusí dopustit přestupku. Pokud vozidlo překročilo povolenou rychlost (po odečtení odchylky radaru) pouze nepatrně, nemusí být naplněn jeden ze znaků přestupku. Ke spáchání přestupku je potřeba naplnit nejen stránku formální (v tomto případě překročení povolené rychlosti), ale i stránku materiální – porušení pravidel silničního provozu musí porušovat nebo ohrožovat zájem společnosti. A právě při nepatrném překročení rychlosti je potřeba se blíže zabývat okolnostmi, za kterých k překročení rychlosti došlo. O dopravní přestupek se proto zpravidla nebude jednat, pokud k překročení rychlosti došlo např. na okraji obce, v době nulového provozu a na přehledném úseku."

0 hlasů

Řidič se mýlí, nejde o šikanu, ale o dodatečné zdanění řidičů. O bezpečnost silničního provozu nejde ani náhodou, jde o to vybrat co nejvíc peněz.

1 hlas

Pokuta 600 Kč není zas tak moc za překročení rychlosti o 16%...

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle najdete >


Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi