Na Příbramsku ve středu začala výstavba nového úseku strakonické rychlostní silnice R4 od Skalky s křižovatkou se silnicí II/118.
Zhruba pětikilometrový úsek vybuduje za 417 milionů korun bez DPH společnost Skanska. Výstavba potrvá dva roky.
"Tato stavba je určitě důležitá, je důležitá z toho titulu, že se dlouho přešlapovalo a nezahajovaly se nové stavby," řekl ministr dopravy Dan Ťok, který ve středu 1. dubna poklepal na základní kámen stavby. Stát chce podle Ťoka v letošním roce zahájit stavby 124 kilometrů nových dálnic, rychlostních silnic a silnic první třídy.
Na prodloužení strakonické silnice netrpělivě čekali zejména lidé v Dubenci, kudy je vedena veškerá doprava z Prahy na Strakonice a do Písku a dál až na hraniční přechod ve Strážném. Díky nové stavbě bude tranzitní doprava odkloněna mimo obec.
Zakázku na dostavbu R4 vypsalo Ředitelství silnic a dálnic loni v květnu. Hodnotu stavby tehdy odhadovalo na zhruba dvojnásobek ceny nabídnuté Skanskou.
Skanska začala s výstavbou nového úseku silnice R4
Domácí
1. 4. 2015 10:56
Ilustrační foto.
Autor: ČTK Foto: ČTK , Doležal Michal, Ramík Drahoslav