U Čelákovic a na Chrudimsku vykolejily vlaky

Domácí
31. 1. 2014 08:06
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Po nárazu do stromu ráno vykolejil osobní vlak u Heřmanova Městce na Chrudimsku. Nikdo ale naštěstí nebyl zraněn. Vlaky na trati Přelouč - Heřmanův Městec budou mít kvůli nehodě zpoždění až 25 minut.

Nehoda se stala u zastávky Kostelec u Heřmanova Městce. "Osobní vlak jedoucí z Přelouče do Prachovic narazil do spadlého stromu, a potom vykolejil. Obešlo se to bez zranění, výši škod zatím neznáme," uvedl náměstek generálního inspektora Drážní inspekce Jan Kučera. Podle webu Českých drah byla nasazena náhradní autobusová doprava v úseku Kostelec u Heřmanova Městce - Prachovice.

Vlak vykolejil také na trati mezi Čelákovicemi a Brandýsem nad Labem v okrese Praha-východ; nehoda nákladní soupravy se obešla bez zranění. Mluvčí Českých drah Radim Joklík řekl, že vykolejila lokomotiva. Následky havárie, jejíž příčiny se vyšetřují, by měly být odstraněny do deseti dopoledne. Osobní vlaky, které do té doby mají po tomto úseku jet, nahradí autobusy.

Autor: ČTK Foto: archiv

Další čtení

ilustrační obrázek

Rekordní horká noc? Meteorologové nevylučují pokoření maxima z roku 2013

Domácí
27. 6. 2026
ilustrační obrázek

Od července méně na pojistném i paušální dani. Stát mění pravidla pro živnostníky

Domácí
27. 6. 2026
Odlet specializovaného týmu USAR na vyprošťování lidí ze sutin do Venezuely, kterou zasáhla dvě silná zemětřesení

Experti na záchranu ze sutin: Český USAR tým letí do Venezuely

Domácí
27. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ