Přímo na železničním přejezdu mezi Velkým Březnem a Boleticemi nedaleko Ústí nad Labem uvízl ve středu dopoledne osobní automobil. Celá posádka opustila vůz krátce předtím, než do něj narazil vlak. Lehce zraněn byl řidič auta.
Nehoda se stala kolem půl desáté dopoledne. "Protože to bylo nahlášeno jako srážka auta s vlakem, startoval vrtulník. Na místě se zjistilo, že všichni vystoupili z vozu před příjezdem vlaku a vrtulník mohl prázdný odletět," řekl mluvčí záchranky Prokop Voleník. Sanitka nakonec odvezla na chirurgii řidiče, který měl lehčí zranění.
Auto dostalo podle řidiče smyk a převrátilo se na střechu, v tu dobu už bylo na kolejích. "Srážce vlaku s autem už se nepodařilo zabránit," uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová. Kvůli nehodě vlaky mezi Děčínem a Ústím musely po trati na pravém břehu Labe jezdit v místě srážky nižší rychlostí. Motoristé nehodu objížděli přes okolní obce.