Sociální dávky
Drábkova reforma? Chaos mezi úředníky, popisuje studie

15.10.2013 06:02 Původní zpráva

Chaos, zmatek, nedostatek času. Tak vypadalo spuštění sociální reformy bývalého ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka v roce 2012 podle výpovědí pracovníků úřadů práce. Převedení výplaty dávek v hmotné nouzi z obcí na úřad podle nich znemožnilo práci s klienty a zredukovalo ji na pouhou výplatu peněz. Vyplývá to z publikace, kterou v těchto dnech vydal Výzkumný ústav práce a sociálních věcí.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jan Novák (12 hlasů) 15.10.2013 07:24

  Hlavně je nezapomeňte opět zvolit :-( hlavně pražáci, vám tam asi...

 • daniel Pink (9 hlasů) 15.10.2013 07:32

  krysa Drabek ci knizeci blbka Hanakove jsou reprezentacni vzorek...

 • Petr Novák (8 hlasů) 15.10.2013 08:13

  Udělejme z Prahy bantustan, ať se živí sami a uvidíme koho budou...

 • Pavel Haraším (8 hlasů) 15.10.2013 09:20

  Jj, ale hlavní cíl byl splněn, TOPka si napakovala stranickou...

 • Daša Fuksova (7 hlasů) 15.10.2013 08:41

  Ale těch peněz občanů co bylo převedeno na ty správné účty. Jak jinak...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Mojí,přítelkyni,která má má po prodělané dětské obrně jednu nohu o 15 cm kratší a díky tomu i nemocnou páteř,lékařská komise na základě určeného bodovánbí od pana Drábka,sdělila,že když se nepomočuje,tak nemá nárok na vyhrazené místo k parkování a kartu VZP.Odborní lékaři,kteří jni vybavili všemi příslušnými posudky,jenom kroutí hlavou.Tohle kdyby udělali Romům,tak by se to už řešilo ve Štrasburku.

0 hlasů

Pan Drábek svými ,,reformami "připravil spoustu invalidních lidí o to,co si jim nedovolili vzít ani komunisté,ale na nadstardatní příspěvky pro Romy si netroufl.

0 hlasů

Vážení důchodci.
Pan ministr Koníček nám vysvětlil kdo ZAVINIL,že nám bude zvýšen důchod až o horentních 45,- Kč.Nyní přichází čas,kdy se k tomu můžeme vyjádřit i my důchodci svými hlasy ve volbách.Je nás 2.5 milionu a to už je nějaká síla.Netroufám si radit,kterou stranu volit,protože na názvu strany moc nezáleží,ale troufám si poradit:NEVOLME strany,které budou mít na svých kandidátkách jména jako Kalousek,Drábek,Schwarzenberg,Gazdík Němcová,Benda,Pospíšil a mnoho jim podobných (znáte je určitě všichni).Pokud by tato "ELITA" měla získat hlasy nás důchodců a důchodkyň,tak si myslím,že si nezasloužíme ani těch ponižujících 45,-Kč !!!

0 hlasů

Drábkova reforma? Má na svědomí stovky sebevražd ,hlad , bídu tisíce bezdomovců a veselí exekutoři. Tak si to sečtěme a pan Heger vyhrává konopnou medicínku o délce tří metrů !!!

2 hlasy

Drábkova reforma? Chaos mezi úředníky, popisuje studie
Od "Kuního ksichtu" se to dalo čekat.

2 hlasy

No připočítáme-li učitelku Hanákovou a její nenastavené procesy ruku v ruce s církevním podvodem, hlasovat pro ně může opravdu je ...píp...

0 hlasů

http://www.pribramsko.eu/vyzva-svobodnych-obcanu-slovenska-4957
Závěr a výzva novinářům:
Vyzýváme novináře, aby se rozmysleli, na které straně budou stát. Zda za „jidášský groš“ budou ohlupovat vlastní národ nebo se vzepřou svým chlebodárcům. Pokud budete nadále pokračovat ve vědomém podporování lží a polopravd, ze které vás platí, sami se zařadíte mezi ty, které bude tento národ tvrdě soudit. V této souvislosti tato výzva platí zejména pro pracovníky veřejnoprávního rozhlasu a televize Slovenska, která je ze zákona národní nezávislá kulturní a vzdělávací instituce, která poskytuje službu veřejnosti.

Vyzýváme všechny slušné a nezkorumpované policajty a vojáky, kteří si tak jako my uvědomují, že tento systém je nemocný a potřebuje okamžitou změnu, aby se dali na stranu slušných lidí a nepoužili proti nim represivní prostředky tak, jak to očekává vládnoucí elita. I vy jste občany tohoto státu, i vy jste rodiče, máte děti, vnoučata, kterým tito nenažranci ukradli budoucnost. I vy si to uvědomujete. Když zasáhnete proto vlastním občanům, dopustíte se hrozného zločinu i proti vlastním dětem, kterým budete brát naději na slušný život ve vlastní zemi.

Vyzýváme všechny, kteří jsou zneužívaní tímto režimem, aby se přihlásili k této výzvě a veřejně se distancovali od tohoto shnilého systému. Vyzýváme tímto všechny občany tohoto státu, kteří se ztotožňují s touto výzvou, aby si na znamení souhlasu připnuli stužku – trikoloru, abychom postupně poznali a cítili naši narůstající sílu.

Na závěr ještě vyzýváme vás, kteří se považujete za elitu tohoto národa a nejste ničím jiným než jeho poslední spodinou. Nepotřebujeme peníze, o které jste nás okradli, nepotřebujeme pomstu. Jen běžte pryč! Vezměte si všechno, co jste nakradli a zmizte! Každý den bez vás je požehnáním pro tuto zemi. Bez vás se tu budeme mít lépe. Uděláme silnou čáru za minulostí a začneme znovu, ale tentokrát už bez vás.

1 hlas

I kdyby si lidé ruku upsali svými výzvami, stejně jim to nic platné nebude. Jediné, co platí, je poslat vládnoucí garnituru mimo parlament a nevolit. Pak se ukáže, která strana byla podnikatelský projekt a která vydrží. Nechť spytují své svědomí mimo parlament. Sliby, že se polepší, budou bojovat s korupcí a proti zadluženosti, patří do říše pohádek. A to znám lepší třeba tu o Perníkové chaloupce.

1 hlas

Je třeba provést shut down systému, aby mohl nastat restart. Někdo k tomu shut downu musí vyzvat.

1 hlas

Pak jde o způsob provedení onoho shut downu a to by se mi více líbilo ty nejzkorumpovanější nevolit. Výzvy vidím jako marný pokus se špatně běžícím systémem něco udělat.

0 hlasů

"Hlavně panu Drábkovi neubližujte. On také nikomu neublížil a vše myslel dobře a poctivě".....................

0 hlasů

ad Petr Novák + Jan Novák: Vy (dva?) blbečkové pravděpodobně z Prahy nebudete, za to z ní máte mindrák jako celý Brno. Praha se skládá převážně z přistěhovalců a to z celé republiky i z ciziny. Speciálně z Moravy, dorazila do viditelných funkcí ta největší chrapounská esa, takže držte laskavě pysky. My pražáci se máme vyrovnávat s tím, že nás absolutní liberalizace vstupu na diskuze poškozuje prostřednictvím takových vozihnojů...

0 hlasů

V Praze mám spoust dobrých kamarádů a slušným jsem se v jiném příspěvku dopředu omluvil. Neházím vás tam všechny do jednoho pytle. Ostatně jeden z nás v rodině má sídlo firmy v Praze, ale tam je to dáno tím, že tam je řada firem proto, aby na ně nevyšla daňová kontrola. Jen z odkloněných peněz tunelu blanka by naše město vzkvétalo několik let raketovou rychlostí :-) vozihnůj je bílá audina nebo černé bmw s pražskou značkou? (=

0 hlasů

Vozihnoj je persona - vozka :-) Není Vám trapné se přiznat, že máte za kamaráda někoho, kdo sídlí s firmou v Praze a okrádá tak venkov? A ještě proto, aby měl klid od daňových kontrol - pročpak? To on je ten pejorativní "pražák", přesně on. Z venkova, nebo malého města, v Praze podnikající, Prahu pomlouvající.

0 hlasů

Z Prahy nikdo midrák nemá. Osobně mě děsí její neuvěřitelná zadluženost. Je to pravicový, nejbohatší region s nejvyššími dotacemi na obyvatele a přitom produkuje neuvěřitelné dluhy. Celá země zírá, jak se v Praze tuneluje. Kdo si myslíte, že to zaplatí a na čí úkor to půjde? Přitom by byly prostředky potřeba pro sociálně slabé regiony a ty, kterým hrozí sociální výbuch. Pro mě rozhodně není Praha příkladem hospodárné, odpovědné pravicové politiky. Spíše bych ty pravičáky přirovnala k nejhorším sociálním populistům a nehospodářům.

2 hlasy

Z Prahy mindrák jistá významná část populace rozhodně má. S tím se bohužel nedá nic moc dělat. Je za tím vědomí vlastních limitů a pocit křivdy, to je lidský.
V Praze se tuneluje samozřejmě nejvíc a to doslova i obrazně, protože je Praze nejvíce veřejných peněz - pozor - oprávněně. Souvisí to se sídlem firem, odvádějících daně. Dalším aspektem je, že jde o hlavní město, které ze zákonů musí zajišťovat mnoho úředních aktivit pro celou zemi. Jestli se Vám, nebo někomu jinému nelíbí, že je hlavním městem právě Praha, změňte to, uspořádejte happening, demonstrujte...
A ještě k té pravicovosti. Kdo říká, že je Praha nějakým příkladem pravicové politiky? Totální nesmysl. Každý sedlák je pravičák rodem. Obyčejný pražan, žijící s dluhy a v nájmu, je zpravidla bezzemek a potenciální sociální případ. Udělejte si trochu pořádek v tom pojmovém bordelu :-)

0 hlasů

Myslím, že se mýlíte. Státní úřady nejsou placeny z peněz Prahy, ale z peněz ve státním rozpočtu. To jsou dvě zcela oddělené položky. Jinak se mi líbí metodický návrh ministerstva financí, že firmy budou platit daně v místě provozovny, aby se záměrně nevyhýbaly kontrolám finančních úřadů. To se pak docela zasmějeme, co bude Praha dělat.

1 hlas

No to se zasmějeme, protože nejrůznější byznys instituce, které vydělávají ohromné částky, mají sice provozovny v Praze, ale sídla na Kypru a Seychelách :-)
Jinak do státního rozpočtu přispívá nejvýznaměji právě Praha, vzhledem k počtu obyvatel tohoto kraje.

0 hlasů

Na vše v ČR je cestička...jistě jste si všimli, že mají být odtajněny majitelé akcií na doručitele. Kontrolní otázka:"Kde vznikla firma, která se o to postará, aby majitel akcií nebyl ztotožněn?" No v Praze a mohu doložit - ihned!!!

0 hlasů

Jste normální? Chcete tvrdit, že za vznikem podvodného záměru je geografie? Já Vám klidně budu tvrdit, žze tu firmu založil nějakej vyčůranej Moravák - právě v Praze, protože se to tady lépe ztratí.

0 hlasů

Jj, ale hlavní cíl byl splněn, TOPka si napakovala stranickou pokladnu a nějaký ten drobek upadl Drábkovi, Kalouskovi i samotnému Kárlovi. Co na tom, že ty prachy sebrali důchodcům a invalidním dětem, vždyť agent 009 vždy okrádal a olupoval všechny ty, co se nemohou sami bránit, Tradice, odpovědnost, prosperita a mimořádně hloupý volič, který se hlasem pro TOP09 stává spoluviníkem..

8 hlasů

Hezká byla připomínka, jak Schwarzenberg privatizoval Becherovku. Nebyl tehdy náhodou kancléřem Havla?

2 hlasy

jj

0 hlasů

Jaromír Drábek ušetřil miliardy a mohl ušetřit mnohem víc, kdyby se nezrušily projekty jako s-karta, na které již byly vynaloženy peníze a měly začít nabíhat úspory. Šlo nejspíš o politický boj uvnitř pravice - velká chyba.

0 hlasů

Problém je právě v osobě pana Drábka. Jeho motivace šetřit, nepramenila bohužel z žádného vlastenectví. To za a). Za b) - je skutečně cílem ministerstva sociálních věcí, šetřit na sociálních věcech? Není to trošičku protimluv, paní doktorko? Od čeho si tedy ten stát vydržujeme? Aby nás - drábovsky laskavě - nechával platit veškeré odvody a pak se vysmíval, že se má každý dobře postarat sám??

2 hlasy

S-karta byl od samého počátku vadný a nedotažený projekt. Jejím jediným cílem bylo přihrát peníze jedné vyvolené bance. Byl to pokus o privatizaci části státní správy a přenesení mnohanásobně vyšších nákladů na nejslabší - invalidy, důchodce, maminky na mateřských, sociálně slabé. Stát si zřizujeme proto, aby zajišťoval činnosti efektivněji než jsou schopni si lidé zajistit sami. Tady jsme byli svědky opaku.

2 hlasy

nemyslíte,že takový megaprojekt jako byla Skarta je třeb nejprve vyzkoušet na menší skupině a pak teprve to začít používat celostátně?

0 hlasů

To by nebylo možné. Starší lidé z vesnic by se k bankomatům dostali stěží. Řada starších lidí velmi špatně chodí. V zimě nemohou vůbec vyjít ven a jsou vděčni pošťačce, že jim důchod přinese. Slepí na bankomat nevidí, vozíčkáři na něj nedosáhnou nebo se k němu ani nedostanou. Co chcete zkoušet? Fyzickou výkonnost lidí, kteří nemohou nebo odolnost maminek, které se v zimě táhnou se dvěma dětma do města k bankomatu, protože jim nemá kdo pohlídat děti?

0 hlasů

Ještě byl nápad, že budou dávky zajišťovat lidé z obecních úřadů. Lidé by museli úředníkovi svěřit pin a dát mu přístup k bankovnímu kontu! A padaly podobné nápady.

0 hlasů

usetril miliardy ???? kde prosim vas ?

s-karta? to nemyslite vazne... uspora s-karty byla opravdu zoufala

5 hlasů

Ale těch peněz občanů co bylo převedeno na ty správné účty. Jak jinak se dostat k penězům? Musí se neustále měnit vše zavedené, lítají peníze a tak se vždycky dá část odklonit. Ale to je už přece všeobecně jasné, ne?
Že to obyvatelům nevyhovuje? Ale vždyť - TY OVCE JSOU TU PRO NÁS - jak říkali politici !

7 hlasů

Zajimave je, ze zadny ze systemu za verejne miliardy, ktere minula vlada financovala nefunguje. Takovy registr vozidel je priklad za vsechny, ani po roce neni mozne prubezne zpracovavat zadosti majitelu vozidel, rezervacni system je na 14 dni dopredu obsazeny a na to, aby jste prisli neobjednani musite mit pevne nervy. Zda se mi, ze pokud neco chcete od statu je nutne nekoho podplatit.

4 hlasy

Znovu opakuji, každému rozumně myslícímu člověku je jasné, že elektronizovat systém vyplácení sociálních dávek je krok správným směrem. Nejen proto, že technologický pokrok jde velmi rychle, ale protože současný systém vyplácení poštovními poukázkami je neefektivní a drahý.

0 hlasů

Nejde o elektronizaci, ale o způsob, jakým se to provádí. IT systémy v podání vládnoucí garnitury se měnily v tunel. Elektronizaci, zlevnění státní správy, pomoc lidem a úředníkům nepřinesly.

3 hlasy

znova opakuji ze uspora 200milionu (udajna) rocne v odrazu vyhazenych miliard oknem uspora opravdu mala, zvlast, kdyz znamena stizeni situace telesne postizenym lidem...

6 hlasů

To byla úspora státu na pošt. poplatcích, ale lidé by museli vydávat mnohem více, aby s k dávkám dostali. Celkově to byl tedy z celospolečenského hlediska velmi neefektivní projekt.

1 hlas

Drábek by měl být potrestán za to, co způsobil

6 hlasů

krysa Drabek ci knizeci blbka Hanakove jsou reprezentacni vzorek kradouskovske TOP09

9 hlasů

Hlavně je nezapomeňte opět zvolit :-( hlavně pražáci, vám tam asi opravdu podle posledních průzkumů jeblo...Kradousek by v Práglu vyhrál... :-(((

12 hlasů

No to by měl být jeden z prvních úkolů příští vlády - předělat nadsazené klíče na rozdělení peněz - nebudou mít na gigatunely

1 hlas

Udělejme z Prahy bantustan, ať se živí sami a uvidíme koho budou volit.

8 hlasů

Přesně..

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 4/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.