Dřevorubce na Šumavě zranila pila, prý po potyčce s aktivistou

Domácí
12. 8. 2011 13:36
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

V šumavské lokalitě Na Ztraceném se v pátek poranil dřevorubec na noze motorovou pilou. Podle některých informací k tomu došlo po potyčce s jedním z aktivistů, mluvčí účastníků blokády to však odmítl.

Na dřevorubce spadla nastartovaná pila. "Muže s poraněním nohy odvezli záchranáři na ošetření do nemocnice, zranění by podle prvních informací nemělo být nijak devastující," řekla mluvčí záchranné služby Lenka Ptáčková.

Mluvčí aktivistů Vratislav Vozník popřel tvrzení, že na zranění měl podíl někdo z aktivistů. Dřevorubec se podle něho zranil mimo prostor označený pro těžbu, kde ořezával větve z poraženého stromu. "Podle mých informací v tomto incidentu nikdo z blokádníků nehrál jakoukoli roli. Nedaleko dělníka byly jen dvě blokádnice, které monitorovaly práce mimo pásku," řekl Vozník.

Podle mluvčího parku Pavla Pechouška se událost stala v místě, kde byli minimálně dva aktivisté, kteří ztěžují práce dřevorubcům. "Nešťastná událost je přímým důsledkem nepřehledné situace, ke které kvůli blokádě v lokalitě Na Ztraceném došlo," konstatoval Pechoušek.

První ošetření zraněného provedla Informační strážní služba Národního parku Šumava, pak ho převzala záchranná služba a převezla k ošetření do nemocnice v Sušici.

Policejní mluvčí Dana Ladmanová pouze uvedla, že policie na místě vyšetřuje zranění muže. K příčinám se proto zatím nemůže vyjadřovat.

V lokalitě je v pátek kolem 40 aktivistů, kteří se stále pokoušejí dřevařům bránit v kácení stromů. Park nicméně oznámil, že v pátek by měli dřevorubci práce v lokalitě ukončit. "V dalších dnech by se měla zřejmě jen loupat kůra ze stojících stromů," uvedl Pechoušek.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Matky, mámy a maminky dnes mají svátek, v Česku se slaví víc než sto let

Domácí
11. 5. 2025

Praha 4 chce jiné než dosud používané názvy budoucích stanic metra D

Domácí
11. 5. 2025
Připomínka poslední bitvy druhé světové války v Evropě u Slivice spojená s ukázkou bojů, 10. května 2025, Památník Slivice, Příbramsko.

Bitva u Slivice připomněla konec války, zhlédly ji tisíce lidí

Domácí
10. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ