Průzkum
Důvěra v policii, armádu a soudy roste. Je nejvyšší od roku 1994

09.04.2020 17:24

Armáda, policie a soudy se těší největší důvěře lidí od roku 1994. Vojákům a policistům věří tři čtvrtiny Čechů, soudům 63 procent. Nejméně lidé důvěřují církvi a politickým stranám a hnutím. Vyplývá to z březnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Vlastní názor (4 hlasy) 09.04.2020 21:25

  S tou justicí jste dost mimo mísu.

 • Franta Kocourek (4 hlasy) 10.04.2020 05:48

  Česko získalo možnost nasadit proti koronaviru japonský lék. V...

 • Radola Alodar (2 hlasy) 09.04.2020 21:13

  "V pražských domovech pro seniory v Michli a na Chodově je nyní...

 • Radola Alodar (2 hlasy) 09.04.2020 22:17

  A tlachecí Žvahlav Vojtěch kecá kudy chodí.

 • S Vrba (1 hlas) 10.04.2020 10:56

  Poděkování zaslouží policisté a vojáci, kteří se přímo účastní pomoci...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

NOVINKY Z ŘECKO – TURECKÉ NÁMOŘNÍ HRANICE

O tomto víkendu došlo na moři, severovýchodně od ostrova Lesbos, k docela dramatickému střetu řecké pobřežní stráže s plavidly tureckých ozbrojených sil. K takové menší námořní bitvičce, do které se postupně zapojilo větší množství lodí ozbrojených sil obou zemí.

Protože lze očekávat, že naše hlavní media, v čele s ČT, přejdou tento incident mlčením, aby jim zbylo více času a místa na podrobné zpravodajství o nekvalitě roušek v domově pro seniory Horní Lhota, podívejte se na příslušné záběry raději sami (videa zde a zde).

Důvodem potyčky samozřejmě byli, jak už asi od začátku tušíte, tak zvaní migranti. Takoví ti mladí, dobře živení snědí muži neurčitého původu, kýmsi předurčení k rozvratu Evropy. Osoby, kterých má Turecko nepřebernou zásobu. Když se je Turkům v minulých týdnech nepodařilo protlačit přes řecké hranice po souši, zkusil to Erdogan pro změnu po moři.

Po nějakou dobu je turecké orgány navážely z táborů na pobřeží, naproti nejbližším řeckým ostrovům, a když jich shromáždily dostatečné množství (tisíce), dodaly jim čluny a začaly je pobízet k plavbě (zde). Řecká pobřežní stráž však takový vývoj očekávala a nespala. V minulém týdnu odrazila několik prvních migrantských pokusů o vylodění. Například ve čtvrtek 16. 4. uvedla turecká media, že jejich pobřežní stráž „zachránila 13 syrských uprchlíků v Egejském moři poté, co je řecká pobřežní hlídka vytlačila zpět do tureckých teritoriálních vod.” S podtextem oškliví, nelidští Řekové… (zde). Ve skutečnosti to probíhalo tak, že člun turecké pobřežní stráže dotáhl vojenský „gumák” s migranty k námořní hranici. Tam snědí bojovníci nastartovali přívěsný motor a vyrazili. Ale Řekové byli připraveni a jejich lodě jim aktivně bránili vplout. Člun s migrouši kličkoval, uhýbal, vracel se a znovu najížděl…. Až mu došel benzín a Turci ho museli „zachránit”.

Ve stejný den došlo ještě k jednomu pokusu. (zde) Řecká pobřežní stráž si povšimla podivně manévrujícího tureckého tankeru mezi ostrovy Chios a Samos, který se zjevně chystal k výsadku migrantů. Ani v tomto případě Řekové neváhali, nekompromisně použili hrozbu silou a ke zlosti Turků vytlačili podezřelé plavidlo zpět do tureckých vod.

Po této fázi oťukávání a průzkumu řecké bdělosti, přešli o víkendu Turci k pokusům o masový výsadek. Jak dopadl je z videí zjevné – Turci byli neslavně vytlačeni zpět, výsadku záškodníků se podařilo zabránit. Nic na tom nezmění ani Turecké oficiální vyhlášení, vydané po tomto debaklu, které se pokouší dělat z nouze ctnost a tvrdí, že to vlastně turecké lodi bránily Řecko před náporem migrantů….

Důležité jsou tři aspekty této námořní potyčky. Za prvé, že dva státy NATO jsou (už zase) na pokraji války, nebo snad dokonce lehce za ním a velení vojenské aliance hledí usilovně jinam a dělá, že se ho ona záležitost netýká. Až to začíná vypadat, že ten slavný mír v Evropě není díky NATO, jak se nám neustále tvrdí, ale jaksi tak sám o sobě, nezávisle na „obranné alianci”.

Za druhé fakt, že to jde. Že se lze afro-islámské invazi bránit, a to úspěšně, když se najde politická vůle. Byť by byla zrozená ze zoufalství, jako v Řecku. Že je možné nejen uzavřít hranice státu, ale i bránit je silou, tou vysmívanou, předpotopní, dávno odepsanou silou, která už přece neměla mít v mezinárodní politice 21. století místo… Až Řekové předvedli, že stále funguje. Před pár týdny na souši a teď na moři. Tak, jako to Orbán před pár lety prokázal u stejně pohrdaných pohraničních plotů.

A konečně pak za třetí – poznání, že když je vedení EU zahlceno problémy, když má takříkajíc „hlavu v pejru” a neplete se národním státům do jejich záležitostí, tak se náhle začne dařit vše, co dřív „nešlo”. Co „nebylo průchodné” a o čem se nesmělo ani diskutovat. Z čehož se dá logicky dovodit, že celá ta slavná Únie není řešením, ale naopak podstatou problémů Evropy.

https://pravyprostor.cz/novinky-z-recko-turecke-namorni-hranice/

CZEXIT

0 hlasů

DŮVĚRA KDE NEJVÍCE ??ŽE BY V PRAZE MEZI TĚMI CO TUNELOVALI A NEJSOU ODSOUZENI ??KDO VÍ ?? POLICII FANDÍM ALE TĚM CO NASAZUJI SVÉ ZDRAVÍ A ŽIVOTY NE TY CO SEDÍ V KANCELÁŘÍCH NA VYSOKÝCH POSTECH !

0 hlasů

PROPAGANDA z ORWELLOVA.

0 hlasů

Poděkování zaslouží policisté a vojáci, kteří se přímo účastní pomoci obyvatel zvládat epidemii nebo hlídají hranice. Ti co zahajují trestní stíhání za názor proti ilegální migraci muslimů a nevadí jim vyhrožování šibenicí a vraždou, ti co posílají naše „bojovníky“ šířit „evropské hodnoty“, jako dřív církev křižáky, ti si úctu a poděkování nezaslouží.
A soudy? Jeden odsoudí k sedmi letům vězení, druhý dotyčnou osobu osvobodí. Jeden odsoudí majitele stravovacího zařízení za zveřejnění jeho názoru, že ve svém zařízení neobslouží jisté zahraniční etnikum, druhý soud potvrdí právo majitele hotelového zařízení „vyhostit“ rodinu cizince z důvodu, že nesouhlasí s politickými názory majitele hotelového zařízení. A tento soudní systém má mít moji důvěru?

1 hlas

lžete,armáda ,která hájí zájmy ušáků,nehlídá hranice v době ekonomické migrace,má více důstojníků než mustva a v případě nákazy nemá kapacitu, aby pomohla národu,no nevím jestli ji lidé věří

0 hlasů

Rozdíl mezi představou českého občana o Evropské unii a realitou je propastný...

Rozdíl mezi představou českého občana o Evropské unii a realitou je propastný. Dobrý občan bývá zachvácen přesvědčením, že Evropská unie byla stvořena pro jeho dobro, ale protože se tak nějak stále úplně nedaří, je třeba přidat v úsilí, a zejména čeští zástupci by se měli mnohem více snažit, aby dobra přibylo. Na český stát dobrý občan nahlíží jako na veskrze prohnilý a s nadějí hledí do Brusele, odkud čeká nápravu. Jenže ono je to všechno tak nějak právě naopak. Leccos mohl napovědět koronavirus a již dříve snaha o nadílku imigrantů a třeba postoj k tureckému prolamování řeckých hranic do Evropské unie.

https://www.euportal.cz/Articles/42513-rozdil-mezi-predstavou-ceskeho-obcana-o-evropske-unii-a-realitou-je-propastny-.aspx
------
Aktuálně z Libye: Islámští teroristé podporování Tureckem a EU byli zneškodnění

https://www.eurabia.cz/Articles/43984-aktualne-z-libye-islamsti-teroriste-podporovani-tureckem-a-eu-byli-zneskodneni.aspx
------
Pražská špína se vypořádala s maršálem, který Prahu uchránil před osudem Varšavy

https://www.euserver.cz/Articles/13030-prazska-spina-se-vyporadala-s-marsalem-ktery-prahu-uchranil-pred-osudem-varsavy.aspx
------
Hitler plánoval slovanský holokaust za 100 miliard říšských marek

http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=249255
------
Epidemie odhalila: Proč potřebujeme Protiproud. A proč alternativa žije a hlavní proud umírá? Cenzura a lež politické korektnosti. Seznam, Aktuálně a další hnízda profsionálních diletantů. Novinář, nebo udavač?

PETR HAMPL konstatuje zoufalou profesionální úroveň mainstreamových novinářů, a vysvětluje, proč kvalitní média hlavního proudu až na výjimky zmizela z trhu a nahradila je primitivní propaganda

Epidemie ukázala hodně věcí o české společnosti, kterých si předtím všiml málokdo. O některých se už diskutuje.

https://www.protiproud.cz/politika/5036-epidemie-odhalila-proc-potrebujeme-protiproud-a-proc-alternativa-zije-a-hlavni-proud-umira-cenzura-a-lez-politicke-korektnosti-seznam-aktualne-a-dalsi-hnizda-profsionalnich-diletantu-novinar-nebo-udavac.htm

CZEXIT

1 hlas

Česko získalo možnost nasadit proti koronaviru japonský lék. V souvislosti zaznělo i jméno Okamura

Česká republika se dostala mezi dvacítku zemí, která získala možnost nasadit proti nemoci covid-19 japonský lék Favipiravir. Ostrovní císařství pošle první várku léku do České republiky zdarma jako dar a postaví se tím např. po bok Tchaj-wanu, který také Česku pomáhá vypořádat se s koronavirem. Tchaj-wan daroval Česku plicní ventilátory. V souvislosti s japonským lékem ministr zmínil i jméno Tomia Okamury.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cesko-ziskalo-moznost-nasadit-proti-koronaviru-japonsky-lek-V-souvislosti-zaznelo-i-jmeno-Okamura-620077

CZEXIT

4 hlasy

A tlachecí Žvahlav Vojtěch kecá kudy chodí.

2 hlasy

S tou justicí jste dost mimo mísu.

4 hlasy

Nejen s justicí.Začali nám lhát jak za komunistického jásavého klusu k lepším zítřkům.

1 hlas

"V pražských domovech pro seniory v Michli a na Chodově je nyní zhruba 20 klientů nakažených nemocí covid-19, které nechtějí přijmout nemocnice. Po čtvrtečním jednání krizového štábu to řekla radní Prahy Milena Johnová (Praha Sobě).".....
Zrůdná vláda,co to Babiši kecáš za vzletné kydy,když realita ukazuje jaká jste prasata?!

2 hlasy

V Ostravském Alzheimer centru je nakažených 57 Tobě podobných, gerontebile..

0 hlasů

Panebože,to je blb.

0 hlasů

Platí to i pro obecní policii? Máme tu zdokumentovaný případ měšťáka - MLÁTIČKY z Prahy - jím rozdávané facky a vyzývavé postoje. Platí že užití hmatů a chvatů je v odůvodněných případech oprávněné. Zadržení rovněž. Jak ten člověk mohl projít psychologickým testem, a máme k němu rovněž vyšší důvěru?

1 hlas

Proč soudy ? Vždyď budou ještě pomalejší. Současný stav bude nikoliv důsledek, ale záminka k dalším, jinak těžce zdůvodnitelným prodlevám. Jejich "nezávislost" nemá nic společného s korona-krizí. Pochybuju, že se stav "poté" změní, nedejbože zlepší.

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 17/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.