Dvoru Králové hrozí kvůli nezaplacení čističky exekuce

Domácí
22. 8. 2012 14:59
Provozní náklady na čištění odpadních vod vyjdou měsíčně asi na 3,5 milionů korun. Dvůr Králové platí ani ne polovinu.
Provozní náklady na čištění odpadních vod vyjdou měsíčně asi na 3,5 milionů korun. Dvůr Králové platí ani ne polovinu.

Soud nařídil tři exekuce na Dvůr Králové nad Labem. Žalobu na město podal bývalý provozovatel čistírny odpadních vod, který s městem vede dlouhodobý spor o cenu za čistění odpadních vod. O uvalení exekucí ve středu informovala Česká televize.

Podle ČT se společnost WWTP DKNL domáhá doplatků záloh na čištění v celkové výši pět milionů korun. Radnice však tvrdí, že firma na peníze nemá nárok, protože čistírnu již neprovozuje, a podala návrh na odklad exekuce. Katastr nemovitostí podle ČT exekuci zatím nezapsal a majetek města neblokuje, v usnesení soudu je však uvedeno, že město od obdržení zásilky nesmí s majetkem nakládat.

Firma WWTP DKNL nechala kvůli sporu o ceny s dvorskou radnicí na začátku února 56 hodin téct do řeky splašky z šestnáctitisícového města. Ředitele společnosti WWTP DNKL Aleše Morávka se ve středu nepodařilo kontaktovat, jeho kolegyně řekla, že má dovolenou. Od dubna je novým provozovatelem čističky, kterou vlastní společnost Evorado Import, společnost LITAVE.

Firma WWTP DKNL tvrdila, že měsíční náklady na čistění odpadních vod činí bez zisku asi 3,5 milionu korun, od města firma dostává 1,67 milionu korun měsíčně. Firmě tak údajně vznikl za poslední roky deficit přes 100 milionů korun, město však více platit nehodlá a hájí se tím, že nezná kalkulaci ceny.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační foto

Pěšky do školy! V Česku začala tradiční výzva pro školy, školáky i rodiče

Domácí
15. 9. 2025
ilustrační foto

Provozovatelé elektrokoloběžek to nevzdávají. Chtějí jednat o svém zákazu

Domácí
Aktualizováno: 15. 9. 2025 14:13
ilustrační foto

Vězni se budou moci nechat vyšetřit pomocí telemedicíny. Pomůže to a ušetří

Domácí
15. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ