Evakuace školy poblíž Prahy. V areálu likvidovali protileteckou střelu

Domácí
6. 9. 2017 11:16
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

V areálu základní školy v Mnichovicích u Prahy našli dělníci při výkopových pracích starou munici. Nález si vyžádal evakuaci asi 650 dětí. Přivolaný pyrotechnik munici zajistil a odvezl k likvidaci, řekl mluvčí policie okresu Praha-venkov Zdeněk Chalupa.

Hlášení o události obdržela policie krátce po 9.30, podle Chalupy šlo o protiletecký náboj. "Bylo evakuováno asi 650 dětí pod dozorem personálu školy," uvedl mluvčí.

Police zajistila místo nálezu i jeho okolí a čekala na příjezd pyrotechnika. Specialista si hodinu před polednem munici převzal a odvezl k likvidaci do speciálního areálu. Opatření tak skončila a děti se mohly vrátit do tříd.

Autor: ČTK Foto: archiv

Další čtení

V Teplických skalách začala stavba návštěvnického centra, řešilo ho referendum

Domácí
24. 8. 2026
Nový kombajn CR11 firmy New Holland, který dokáže sklidit až 100 tun obilí za hodinu.  Žací lišta kombajnu může měřit až 18 metrů

Umělá inteligence na poli i mohutný peršeron: Země živitelka ukazuje budoucnost i tradici zemědělství

Domácí
24. 8. 2026
ilustrační obrázek

Dvojnásobný státní příspěvek i snazší výběr úspor: Penzijní spoření má nalákat mladé lidi

Domácí
24. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ