Exekuce ve stavu nouze
Exekutorská komora se obává kolapsu právního státu

07.04.2020 10:32

Podle exekutorské komory ČR hrozí kvůli navrhovanému moratoriu na provádění exekucí až do letošního srpna kolaps právního systému a návrat do devadesátých let minulého století.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jaroslav Beneš (2 hlasy) 07.04.2020 12:25

  Exekutorská komora se spíš bojí o bezbřehé příjmy nenasytných...

 • Franta Kocourek (2 hlasy) 07.04.2020 18:07

  Hej ovocnej chudáku, a nejsem náhodou macron :))??? JE EMMANUEL...

 • Franta Kocourek (2 hlasy) 07.04.2020 16:44

  Neziskovky nespí: Migrační expres do Itálie se opět rozjíždí? Pro...

 • Franta Kocourek (1 hlas) 07.04.2020 18:05

  Jojo a ještě k tomu umím jezdit na koni :-DDD Proč nenapíšeš že jsem...

 • - - (1 hlas) 07.04.2020 17:41

  FRANTA KOCOUREK JE RUSKÝ AGENT.

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

FRANTA KOCOUREK JE VLASTIZRÁDCE.

0 hlasů

Vláda by měla zvážit převzetí tohoto sektoru "soukromého podnikání". Exekutor nevytváří žádné hodnoty a neposkytuje žádné prospěšné služby. V podstatě se chová jako savý hmyz.

1 hlas

FRANTA KOCOUREK JE RUSKÝ AGENT.

1 hlas

Jojo a ještě k tomu umím jezdit na koni :-DDD
Proč nenapíšeš že jsem rovnou Putin?
Nebo máš ruské agenty pod postelí, ubožáčku náš malý :-DDD???

1 hlas

Hej ovocnej chudáku, a nejsem náhodou macron :))???

JE EMMANUEL MACRON RUSKÝ AGENT?

Ať žije spolupráce se všemi
Emmanuel Macron nedávno hromoval o “mozkové smrti” NATO a teď si, pár dní před prosincovým setkáním NATO v Londýně, ještě přisadil.

Zaprvé neočekávaně zodpověděl otázku, kdo je vlastně nepřítel Severoatlantického spolku. Na výběr měl Rusko a Čínu anebo obě velmoci, ale Macron prohlásil, že o tom není přesvědčen. Hlavní nepřítel aliance je podle něj terorismus, který vyžaduje co nejužší mezinárodní spolupráci a to i s Ruskem.

Vedle Macrona stál generální tajemník NATO, Jens Stoltenberg, který zastává uvnitř spolku převládající a zcela opačný názor o pořadí hrozeb; Rusko, Čína, terorismus.

Svým návrhem porušil Macron i tabu ohledně spolupráce s Moskvou. Je známo, že se NATO, od ruské anexe Krimu vůči Rusku jasně vymezuje a přesto francouský prezident prohlásil, že “pro jeho názor by prý bylo možné získat i východoevropské státy”. Jejich obavy prý sice “respektuje a bere vážně, ale postoj východoevropských států není překážka v tom, aby byl zvolen jiný kurs.” Macron tedy řekl, že naše obavy z Ruska chápe, ale v následující větě ukázal, že je mu to úplně jedno.

Co tomu asi říkají Baltové, Poláci a co my? Česká vláda bude oficiálně reagovat opatrně a to je rozumné, ale minimálně ministr obrany si jistě myslí své. Já bych se moc rád dozvědel, jak Macronovy vize o spolupráci s Ruskem hodnotí všichni ti samozvaní experti na bezpečnost a evropskou politiku.

V jejich jednorozměrném světě bylo dosud jasno, ale Macron jim v tom nadělal pěknou paseku. A to není všechno. Pečlivě postavené bábovičky rozkopal právě ten, kterého nosí ve svém srdci jako zachránce EU a císaře pomerklovské Evropy. Macronovy důvody jim hned vysvětlím, ale předtím by mě ještě zajímalo něco jiného.

Co Macronově tiskovce říkají ti, kteří českého prezidenta považují za vlivového agenta Moskvy. Ve srovnání s Macronem se Zeman vyjadřuje o vztahu NATO s Ruskem až s panenskou zdrženlivostí. Je nakonec Macron ruský vlivový agent?

Ale teď vážně. Samozřejmě, že Rusko pro naší zemi představuje mocenské ohrožení a tak by mě zajímalo, jak názory francouzského prezidenta hodnotí jeden z mála skutečných bezpečnostních expertů, které máme, pravděpodobný prezidentský kandidát Petr Pavel. Ten totiž Rusko dosud označoval za podstatně významnější ohrožení než mezinárodní teror.

Co Macron chce?

Macronovým postojům se samozřejmě dá velmi snadno porozumět. Ale musíme k tomu použít pojem, kterého se tzv. liberálové bojí jako čert kříže – národní zájmy. Macron je prezident Francie a důsledně se stará o zájmy své země. Mohl bych to dlouze rozvádět, ale to třeba až jindy. Dnes postačí heslovitě vyjmenovat následující body: Prospěch francouzského zbrojního průmyslu, typicky francouzské vymezení se vůči USA, posílení francouzské domince v EU a spolupráce s Ruskem sloužící k oslabení geopoliticky mnohem silnější vazby Berlín – Moskva.

https://pravyprostor.cz/je-emmanuel-macron-rusky-agent/

CZEXIT

2 hlasy

Neziskovky nespí: Migrační expres do Itálie se opět rozjíždí? Pro pašeráky spolupracující s Berlínem uzavření hranic neplatí. Španělská levicová vláda pomáhá. Vítané mediální krytí koronavirem. Co přinese letošní léto?

MONIKA PILLONI píše z Itálie pro Protiproud o aktivitě pašeráckých neziskovek, jež do Evropy hodlají stůj co stůj nastartovat přes Středozemní moře další migrantskou invazní vlnu

Dokážete si představit, že by se v této době mělo ještě čelit organizovanému dovozu nelegálních migrantů do Itálie? Jako by nestačila kritická situace u řeckých hranic. V době kdy si epidemie v Itálii vyžádala přibližně 16.500 životů z celkového počtu cca 130.000 nakažených. A to mluvíme jen o těch testovaných.Koronavirus se nevyhnul ani zemím jižního pobřeží Středozemního moře: v Libyi bylo "dosud zjištěno" 18 případů a jedno úmrtí, 574 případů v Tunisku s 22 úmrtími, 1.320 v Alžírsku se 152 úmrtími, 1.113 v Maroku se 71 úmrtími. Právě v Maroku se pokusilo o útěk asi 260 migrantů do španělské enklávy Melilly. Přibližně padesáti se podařilo překonat bariéry a vstoupit na španělské území, tedy do "schengenské" Evropy.

Itálie píše Německu: "Postarejte se"
Italské ministerstvo zahraničí zaslalo zprávu ministerstvu zahraničí v Berlíně: "Jsme pod lékařskou karanténou, migranti nemohou přistát na našich březích." Při odjezdu neziskovka Sea-Eye oznámila německé, španělské a italské vládě, že obnovuje svá "pomocná opatření" migrantům uvízlým v Libyi. Italská vláda se však potýká s dramatickou situací, kterou zapříčinil COVID-19, a nemá teď v úmyslu řešit ještě tento problém.

Italské ministerstvo zahraničí vyzvané ministerstvem vnitra poslalo do Berlína zprávu, v níž upozornilo, že země je pod lékařskou karanténou a je absolutně neschopná přijmout opatření týkající se akcí na dovoz migrantů, kterou znovu rozjely některé neziskové organizace. Po dvouměsíční přestávce se na lov migrantů do Středozemního moře vydala například také loď "Alan Kurdi".

Pro Itálii to může být velký problém: Země je z celé Evropy vedle Řecka nejvíce vystavena migrační krizi a navíc v tuto chvíli také nejvíce trpí v boji proti COVID-19. Proto by i jediné přistání lodi s migranty mohlo vést k logistickým a především zdravotním problémům. Stručně řečeno, návrat aktivit nevládních organizací by mohl pro Itálii znamenat pohromu - i s ohledem na blížící se léto.

https://www.protiproud.cz/politika/5031-neziskovky-nespi-migracni-expres-do-italie-se-opet-rozjizdi-pro-paseraky-spolupracujici-s-berlinem-uzavreni-hranic-neplati-spanelska-levicova-vlada-pomaha-vitane-medialni-kryti-koronavirem-co-prinese-letosni-leto.htm

CZEXIT

2 hlasy

howada,sami jedou na neschopnosti právního státu,znova musím napsat ,jsou to howada

0 hlasů

A že zrovna exekutoři? Co kdyby někdo konečně vysvětlil ppro hořel exekutorský úřad v Plzni,zrovna v době kdy tam šéfoval Pospíšil?
https://www.youtube.com/watch?v=PbGiEGf81Jo . .

1 hlas

exekutoři už si nakradly na obyčejnejch lidech dost

1 hlas

Hlavně s pomoci politiků zlodějů jako byl Kalousek a ementní šulin čurácký Havel ,kteři ve spojení s nima okrádali lidi. A ty jejich zákony platí jen pro někoho a sami vykradli co se dalo. Kalousek 35 miliard!

0 hlasů

Teď je populární zastávat se chudáků dlužníků. Ale těch je jen menšina. Exekučně jsou na nich vymáhány náhrady škody z dopravních nehod, odškodnění zpronevěr, podvodů a z jiných trestných činů výživného od otců které nezajímá z čeho jejich děti žijí, vylákaných a nesplacených půjček, nezaplacených prací a materiálu a pod.Nejrafinovanější dlužnici jsou v desetitisících hlášení na obecním úřadě i když bydliště mají jinde, pracují načerno a z věřitelů mají srandu. Takovou anarchii chceme? Exekutor je pověřen státem k výkonu některých jeho funkcí, tak jako notáři v dědictvích a stát jim určuje i tarify odměn.(Nejsem exekutor)

0 hlasů

Už jen z pozoruhodného termínu "rafinovaný dlužník" je zřejmé, že tu něco nehraje. Rafinovaný dlužník by byl podvodník a ne dlužník.
Skutečnost, že i dlužník musí dál žít, zakládá na tu práci načerno - logicky.

0 hlasů

Netroufnu si odhadovat poměr lidí kteří do exekuce spadli řekněme nešťastně a těch kteří jsou lumpové. Jde ale o chování mnoha (možná většiny) exekutorů. To že někdo kdo si půjčí a předem ví že splácet nehodlá je samozřejmě na zavření, ovšem poněkud pochybuju, že by banka půjčila někomu kdo má "bydliště" na radnici. On tu odpovědnost má nejen dlužník, male i věřitel. Pokud půjčí někdo bezdomovci, který nemá stálé zaměstnání, pak je do značné míry i vinen tím, že o peníze přijde. O těch kteří neplatí na děti se není třeba bavit, ale je spousta těch, kteří platí a peníze pro děti z minimálně nějaké části spotřebuje "matka", sám jsem to zažil a řešení nebylo úplně snadné. Problém s exekutory není tolik o struktuře dlužníků, to že dluhy se musí platit se diskutovat nedá, ale v přístupech dotyčného exekutora, mnohé doložené případy chování by měly skončit tím, že ten "exekutor" by měl skončit za mřížemi, protože jeho činnost je de facto loupeží. Ono je to docela zvláštní, když někdo kdo by měl být vyškolený ukradne věci někoho kdo není v exekuci, což se stalo mnohokrát a domoci se pak svých věcí trvá měsíce. Dále i to, že zabavené věci se prodají známému a notne pod cenou, což je zase poškození dlužníka a mnohdy i věřitele. Kolik exekutorů se dostalo alespoň k soudu? A kolik jich sedí?

1 hlas

Jen dodávám, že exekutor nesmí být finančně zainteresován na exekuci. Exekuce náleží soudní moci - státu. To, že jsou exekutoři podnikatelé, je zásadní chyba. Mají to být zaměstnanci s fixním platem a motivační složkou závislou na počtu vyřízených případů.

0 hlasů

Další věcí je, že by měla být oddělena část zabavení věci a část prodejní. Tedy exekutor nesmí mít příjem z dražby věcí. Ideálně by ani neměl vědět kdy a kde se dražba koná. Dnes je to bohužel zcela opačně, takže se běžně šmelí se zabavenými věcmi a poškození jsou všichni, krom exekutora.

1 hlas

Exekutorská komora se spíš bojí o bezbřehé příjmy nenasytných exekutorů.

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 16/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.