Porušení předpisu
Expedici Tatra kolem světa 2 zadržela íránská policie kvůli dronu, pak členy propustila

06.06.2020 15:06 Aktualizováno 06.06. 15:46

Íránští policisté propustili členy expedice Tatra kolem světa 2, které předtím zadrželi kvůli zakázanému použití dronu. Informoval o tom ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Josef Novák (1 hlas) 07.06.2020 00:30

    U takovéto expedice bych očekával alespoň malinkou profesionalitu....

  • Franta Kocourek (1 hlas) 06.06.2020 19:10

    USA: „Střílejte na bílé lidi“ křičí lupiči + VIDEO Jeden občanský...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Ještě 17/4 jsem "Tatrovákům" napsal: "Rusko v nejbližších dnech má také uzavřít komplet hranice (https://www.themoscowtimes.com/2020/03/16/russia- - temporarily-bans-entry-of-foreigners-amid-coronavi - rus-outbreak-a69646); KYRG/UZB/TADŽ uzávěru hranic připravují, trajekt z AZERB do TURKM nefunguje .... a vyvrcholení pandemie by mělo nastat až v červenci / srpnu :( "
"Vzhledem k situaci bych opravdu doporučoval okamžitou evakuaci všech kromě šoférů, dokud to ještě jde - viz např = https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/cesko-koronavirus-covid-19-zahranici-mzv-ambasada.A200316_130713_zahranicni_vlc IIII
Bude čím dál tím větší problém dostat se i nazpět do ČR - přes SK, A, PL, D a HU se nelze už nyní dostat tranzitem (po zemi), od zítřka je uzavřené vídeňské letiště (i bratislavské), což klidně může potkat i to pražské :( " Jenže fakta, třeba odkaz na web tureckého Min. zdravotnictví, označil náčelník Havlíček za fejk a mě za závistivého provokatéra.
Dostal jsem odpověď, ať "nešířím pesimismus a dezinformace", potažmo starám se o sebe, neboť Havlíček ví nejlépe, co dělat. Následně se i Turecko po dlouhém zasedání vlády 18/3 rozhodlo zavést tvrdší opatření proti koronaviru (plošnou domácí karanténu) a uzavřít také hranice s Řeckem a Bulharskem:
https://www.aljazeera.com/news/2020/03/coronavirus-travel-restrictions-border-shutdowns-country-200318091505922.html
a klec sklapla.
Osobně neřeším ani tak problém uzmutí jména a image původního projektu (jež Havlíčkovi vytýkají mnozí kritici), jako spíše to, že tahle parta vystupuje pomalu jménem ČR a oblbuje tisíce naivních fanoušků a sponzorů, od nichž si nechává podstatnou měrou financovat svoje vlastní dobrodružství (ego), nehledě na mastné poplatky za spoluúčast. Ačkoliv Havlíček prezentuje projekt expedice pomalu jako bohulibé dílo, jsou poplatky spoluúčastníků de facto na úrovni cen luxusních zájezdů přes komerční CK (týden účasti = cca 1000 €, což je suma, za kterou já objedu půl zeměkoule) a sponzorské dary financují Havlíčkovo soukromé dobrodružství.

0 hlasů

Dovedu si představit reportáže o Rusku z pera člověka, který pobíhá po Donbasu s nášivkou Ruské pravoslavné armády na prsou, fotí se se "zelenými mužiky" a opolčenci a píše tendenční obdivné reportáže o východoukrajinských separatistech a útlaku kyjevských "banderovců", jako třeba Marek Havlíček, náčelník expedice "Tatra kolem světa 2". Důvěru ostatně nevzbuzuje ani fakt, že hlavním mediálním partnerem TKS2 je právě TV Prima Zoom, jejíž majitel oligarcha Ivan Zach má velmi blízko k prezidentu Zemanovi, jenž je de facto Putinovým "vyslancem dobré vůle" ve střední Evropě.

O Havlíčkově (v lepším případě) oportunistickém charakteru a jeho "apolitické" orientaci cosi napovídá i skutečnost, že je členem obskurních partiček ruské páté kolony, jako je facebooková skupina "Společnost česko-ruského přátelství": https://www.facebook.com/groups/1632687663711472/ , sdružující různé prokremelské kolaboranty, bojovníky proti EU a obdivovatele putinovské kleptokracie. Ostatně samotný jeho výrok (cituji): "Mnoho kamarádů tvrdí, že to u nás bylo lepší v roce 1988 než v posledních třech letech... " svědčí dost přesvědčivě o tom, kdo jsou oni Havlíčkovi "kamarádi", resp. v jakých kruzích se i v ČR pohybuje!

Ale jde především o zásadní pochybnosti, jež vzbuzuje fakt, že projekt jeho expedice – navíc právě v době vrcholícího napětí mezi Ruskem a Západem a intenzivních nepřátelských akcí a dezinformačních kampaní ze strany Kremlu – mj. významně sponzoruje i ruský režim, jmenovitě Státní společnost pro atomovou energii ROSATOM a podporuje ruská Federální agentura pro cestovní ruch (ROSTOURISM) a Velvyslanectví Ruska v ČR (které – jak je obecně známo – představuje spíše expozituru ruských tajných služeb, než standardní diplomatickou misi!), zatímco řadě českých renomovaných žurnalistů a publicistů ruské úřady v poslední době naopak zrušily či odmítly akreditaci a další i vyhostily.

Nabízí se tak oprávněný předpoklad, že třeba reportáže o Rusku či důsledcích a ohlasech ruské agrese v Gruzii anebo postsovětských reminiscencích ve S. Asii budou spíše poplatné ruské propagandě, než objektivní realitě, tak jako v případě Havlíčkových reportáží z východní Ukrajiny, které popisují tamní realitu "zcela odlišně, od toho, čím nás krmí česká média". Není divu, jestliže jeho kamarádem, informátorem a průvodcem po Donbasu, není nikdo jiný, než slovenský terorista Richard Branický alias Рихард Донецкий, který tam bojuje jako žoldák v oddílu separatistů (nejen ve své domovině stíhaný za zločin účasti na bojové činnosti organizované ozbrojené skupiny na území jiného státu podle § 419a odst. 1 trestního zákona, ale též na Slovensku odsouzený na 4 roky za podvody) - viz
https://a-static.projektn.sk/2017/01/Branick%C3%BD-v-TV.jpg
https://a-static.projektn.sk/2017/01/Branick%C3%BD-t.jpg
https://a-static.projektn.sk/2017/01/Br-voj-kn-1000x667.jpg
nebo https://dennikn.sk/blog/658256/slovenski-zoldnieri-na-ukrajine-ich-usilovni-pomocnici-a-nase-slovenske-kocurkovo/


Jo, když má MH takovou klaku pochlebovačů, nic ho nepřesvědčí, že není genius. Dnes už mi připadá jako dyslektik, kterému p. učitelka před lety řekla, že z něj nikdy nic nebude, a on prostě musí nyní celému světu vytřít zrak a dokazovat stále něco sobě i ostatním... díky hroší kůži a umění oblbování (demagogie) je zralý do politiky, takový cestovatelský Babiš.
Ukázkou jeho arogence je případ když 3.5. několik odborníků z ČR upozorňuje Havlíčka (na základě zvuku z videa), že má Tatra asi vyčvachtaný motor, reagují "Tatrováci" slovy: "PRUDIČI, HEJTEŘI, VYSÍRAČI jděte s těmi vašimi KECY už jednou pro vždy do holé PRDELE", aby následně 13.5. zveřejnil MH na profilu TKS2 nářek "Znalci motorů, prosíme o POMOC! TRHLINA VE VENTILU!" (přesněji ve dvou).

0 hlasů

U takovéto expedice bych očekával alespoň malinkou profesionalitu. Vypustit dron na hranicích Íránu nebyl zrovna inteligentní počin. A vůbec nemluvím o tom, že si předem nezjistili, jaké jsou podmínky (a kde jsou zakázané prostory) používání dronů v zemích, které cestou hodlají oblažit svou návštěvou. I v Řecku by za podobný počin mohlo hrozit i dvouleté vězení, případ jiných dvou českých myslitelů není až tak starý...

1 hlas

Vypouštět de facto létají íšpionážní zařízení na hranicích Turecka, Íránu a bendlivě střežené hory Ararat (Noemova Archa) může opravdu jen... nepoučené trdlo.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ararat

0 hlasů

Pane Novaku, to byste koukal..Kdyz castecne otevreli hranice, tueiste zb Rakouska si tady fotili v pohranici kasarna.Kdyz je pak se brali a sned jimk i sebrali film, byli udivem bez sebe.Pry je vubec nenapadlo, ze by delali neco nepatricneho..

0 hlasů

A proč bych měl koukat? Jednak to je už 30 let a jednak tenkrát především rakouští turisté žili v představě, že u těch zaostalých opic z východu si mohou dovolit cokoli. To není moje doměnka, to je zkušenost. V Rakousku stejně jako u nás i jinde plarí obdobné zákazy fotografování, jenže v té době byl u nás zaveden zákaz fotografování vojenských objektů obecně, jinde v cizině byly (a jsou) na takových objektech tabule zákaz fotografování. Byl jsem v roce 1993 na misi tehdy vznikající smlouvy Open Skies na letišti v Brize Norton a Leuchars a na obou letištích jsme byli důrazně upozorněni, abychom se nepokoušeli "z venku" letiště fotografovat. Ve Francii to bylo obdobné. A příklad o kterém jsem psal? https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2120265-dvojice-cechu-dostala-v-recku-podminku-tricet-mesicu-za-foceni-vojenskych-objektu V dnešní době platí téměř všude přísná pravidla provozu dronů a všude jsou zakázané letové zóny, které platí i pro drony. A v Íránu to platí dvojnásob.

0 hlasů

Třeba se vrátí zase za 2 roky až se rozpadne EU a zase o ně nebude mít nikdo zájem :-)

0 hlasů

USA: „Střílejte na bílé lidi“ křičí lupiči + VIDEO

Jeden občanský novinář nahrál video na Twitter, které ukazuje skupinu jednotlivců, kteří jezdí po Minneapolis v kabrioletu, zatímco město hoří v pozadí. Během videa je slyšet jak žena křičí: „Střílejte na bílé lidi!“

https://ceskoaktualne.cz/2020/06/kontroverzni-zpravy/usa-strilejte-na-bile-lidi-krici-lupici-video/
------
ŠVÉDSKÁ POLICISTKA VEJDE DO DAVU A OMLOUVÁ SE ZA TO, ŽE JE BÍLÁ (VIDEO)

https://pravyprostor.cz/svedska-policistka-vejde-do-davu-a-omlouva-se-za-to-ze-je-bila-video/
------
OHÝBÁNÍ PÁTEŘE PŘED ČERNOCHY JE NEMYSLITELNÉ – 1.DÍL

https://pravyprostor.cz/ohybani-patere-pred-cernochy-je-nemyslitelne-1-dil/
------
BÍLÉ DĚTI SI NEZASLOUŽÍ NEVINNOST A JE NUTNO JE PŘEVYCHOVAT, ABY CÍTILY VINU ZA BÍLÉ PRIVILEGIUM, HLÁSÁ POKROKOVÁ CNN

https://pravyprostor.cz/bile-deti-si-nezaslouzi-nevinnost-a-je-nutno-je-prevychovat-aby-citily-vinu-za-bile-privilegium-hlasa-pokrokova-cnn/

CZEXIT

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 11/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi