"Falešná bomba" uzavřela Senovážné náměstí

Domácí
8. 7. 2013 14:18
Budova České národní banky na Senovážném náměstí.
Budova České národní banky na Senovážném náměstí.

Policie kvůli nálezu podezřelého balíčku uzavřela v pondělí odpoledne Senovážné náměstí v centru Prahy. Přivolaný pyrotechnik ale zjistil, že balíček je prázdný, a ve 14.45 byl provoz na náměstí opět obnoven.

Mluvčí policie Jan Daněk uvedl, že se šlo o zhruba patnáctikilogramový papírový balík zabalený ve fólii. Ležel u popelnice domu číslo 32. Prostor v okruhu zhruba sto metrů od něj policisté uzavřeli.

Na frekventovaném náměstí se nachází mimo jiné Česká národní banka či Státní úřad pro jadernou bezpečnost. Také tudy projíždí řada důležitých tramvajových linek od Václavského náměstí.

Autor: ČTK , - red -Foto: ČTK

Další čtení

Na železničním koridoru směrem na Polsko a Slovensko je od dopoledne zastaven provoz. V úseku mezi Ostravou a Bohumínem vykolejily dva vagony nákladního vlaku.

Na hlavním železničním koridoru směrem na Polsko a Slovensko je zastaven provoz

Domácí
23. 5. 2026
Jako připomínku nuceného odchodu německých obyvatel Brna na konci druhé světové války vyrazili 23. května poutníci z Pohořelic na Brněnsku na Pouť smíření. Trasa vede symbolicky "v protisměru" z Pohořelic na Mendlovo náměstí v Brně. Akce začala u památníku obětem odsunu v Pohořelicích.

Zhruba dva tisíce lidí dnes přijely do Pohořelic, aby se vydaly na Pouť smíření

Domácí
23. 5. 2026
ilustrační fotografie

Komentované procházky i sázení stromků. V Česku probíhá Den otevřených lesů

Domácí
23. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ