Finové stáhli žalobu. Usilují o jinou armádní zakázku

Domácí
18. 3. 2007 19:58
bez popisku 5417
bez popisku 5417

Finská společnost Patria, kterou ve výběrovém řízení na dodávku obrněných transportérů pro českou armádu porazila rakouská firma Steyer, zastavila veškeré právní kroky proti ministerstvu obrany. Uvedl to v neděli Český rozhlas.

Podle něj je ve hře další lukrativní zakázka. Armáda chce zhruba 20 až 30 obrněnců vybavit minometnými věžemi, které vyrábí mimo jiné Patria. Právě snaha získat tento kontrakt měla vést zbrojovku k zastavení právních aktivit.

Od poloviny loňského roku podala finská zbrojovka žalobu k pražskému městskému soudu, obrátila se na antimonopolní úřad a nakonec i na Evropskou komisi, která jí dala loni v listopadu za pravdu. Představitelé Patrie se ale podle rozhlasu přesto rozhodli všechny žaloby i stížnosti stáhnout.

"Společnost Patria nám oznámila, že ustupuje od všech aktivních právních kroků v souvislosti s projektem na pořízení kolových obrněných transportérů," uvedl mluvčí ministerstva obrany Andrej Čírtek. Patria tuto informaci potvrdila, ale odmítla poskytnout jakékoliv podrobnosti.

"Předpokládám, že tento postup finské společnosti vyplývá zřejmě z toho, že ministerstvo obrany jí nabídlo nějakou participaci na projektu kolových obrněných transportérů," uvedl předseda sněmovního výboru pro obranu Jan Vidím.

Ministerstvo obrany ještě definitivně vyhráno nemá. Zažaloval ho ještě další neúspěšný uchazeč o původní zakázku italská společnost Iveco, připomněl rozhlas.

Foto: Karel Šanda

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Téměř polovina území zažila tropickou noc, v Klementinu bylo i přes 27 stupňů

Domácí
29. 6. 2026
ilustrační obrázek

Selhání vnitra: Policie léta neplní plány na nákup vrtulníků, v havarijním hangáru čeká 20 let

Domácí
29. 6. 2026

Konec extrémů? Po historických vedrech udeří silné bouřky s kroupami

Domácí
29. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ