<span>Grosse</span> začala vyšetřovat protikorupční policie

Domácí
26. 9. 2007 12:04
Stanislav Gross
Stanislav Gross

Stanislav GrossProtikorupční policie začala prošetřovat majetkové poměry bývalého premiéra za ČSSD Stanislava Grosse. Uvedla to mluvčí Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Veronika Dumková.

Na Grosse podal trestní oznámení Jiří Jehlička, provozovatel internetových stránek Centrálního registru dlužníků a protikorupční linky.

"Trestní oznámení jsme zatím neobdrželi, z vlastní iniciativy jsme ale začali ve věci šetřit," uvedla Dumková.

Expremiér podle médií získal akcie společnosti Moravia Energo v tržní hodnotě odhadované až na 300 milionů korun. Gross tvrdí, že akcie mají hodnotu o řád nižší. Jehlička soudí, že expremiér mohl zneužít informace, které měl jako představitel státu k dispozici. K tomu, aby své majetkové poměry vysvětlil, vyzvala Grosse i jeho mateřská strana.

Gross před téměř třemi lety opustil premiérskou funkci kvůli tomu, že nedokázal věrohodně vysvětlit, kde vzal 1,2 milionu korun na pořízení bytu. Po odchodu z čela vlády i ČSSD se stal advokátním koncipientem.

Moravia Energo patří mezi nejvýznamnější tuzemské obchodníky s elektřinou. Majoritním vlastníkem je společnost podnikatele Tomáše Chrenka.

K TÉMATU: Expremiér Gross získal akcie za miliony

Foto: Robert Zlatohlávek

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Pěšky do školy! V Česku začala tradiční výzva pro školy, školáky i rodiče

Domácí
15. 9. 2025
ilustrační foto

Provozovatelé elektrokoloběžek to nevzdávají. Chtějí jednat o svém zákazu

Domácí
Aktualizováno: 15. 9. 2025 14:13
ilustrační foto

Vězni se budou moci nechat vyšetřit pomocí telemedicíny. Pomůže to a ušetří

Domácí
15. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ