Hádka o alkohol mezi partnery skončila vraždou

Domácí
2. 10. 2020 16:00
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Násilnou smrtí dvaapadesátileté ženy skončila hádka o alkohol mezi partnery žijícími bez domova v Jablonci nad Nisou. Z vraždy kriminalisté obvinili 49letého muže, stíhán je vazebně. Hrozí mu vězení až na 18 let, informovala v pátek jablonecká mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Žena zemřela v noci z 27. na 28. září v Mšeně v přístřešku pro turisty v lese u cesty vedoucí z ulice K Rybárně do Jindřichova. "V neděli večer spolu popíjeli alkohol, kvůli kterému mezi sebou během noci měli i konflikt. Po hádce ohledně zakoupeného vína obviněný svoji družku úmyslně fyzicky napadl a usmrtil," řekla Sochorová.

Úmrtí ženy přišel obviněný muž sám oznámit v pondělí na policejní služebnu ve Mšeně. "Vzhledem k tomu, že na místě činu nebylo možné určit příčinu smrti, byla k jejímu zjištění nařízena soudní pitva, která byla provedena následující den. Tato pitva prokázala, že na smrti ženy měla účast druhá osoba," uvedla policejní mluvčí. Na základě získaných poznatků policie v úterý odpoledne ve Vysokém nad Jizerou na Semilsku zadržela ženina druha, je v policejní cele.

V Libereckém kraji je to v krátké době čtvrtý případ vraždy. Z dvojnásobné vraždy obvinili kriminalisté na začátku srpna dvaačtyřicetiletého muže z Kutnohorska. Podle jejich zjištění v rozmezí devíti dnů na přelomu července a srpna na Semilsku zabil dvě ženy, pětatřicetiletou v Rovensku pod Troskami a devětatřicetiletou v Turnově. Násilnou smrtí skončil sousedský konflikt z večera 20. září ve Volfarticích na Českolipsku. Policisté z vraždy obvinili sedmačtyřicetiletého muže, který zastřelil svého o deset let mladšího souseda. Při hádce na něj v opilosti několikrát vystřelil ze své legálně držené pistole. Loni kriminalisté v kraji vyšetřovali jednu vraždu a tři pokusy.

Autor: ČTK Foto: , depositphotos/ belchonock

Další čtení

Matky, mámy a maminky dnes mají svátek, v Česku se slaví víc než sto let

Domácí
11. 5. 2025

Praha 4 chce jiné než dosud používané názvy budoucích stanic metra D

Domácí
11. 5. 2025
Připomínka poslední bitvy druhé světové války v Evropě u Slivice spojená s ukázkou bojů, 10. května 2025, Památník Slivice, Příbramsko.

Bitva u Slivice připomněla konec války, zhlédly ji tisíce lidí

Domácí
10. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ