Absence seznamu
Hamáček: Česko dětské uprchlíky z Řecka nepřijme

19.01.2020 14:22

Česko dětské uprchlíky z řeckých táborů nepřijme. Řecko požadovaný seznam 40 sirotků, jimž by mohla česká strana pomoci, neposkytne. V pořadu Partie televize Prima to dnes řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Zopakoval, že by ČR z táborů z Řecka mohla přivézt Afghánce a Pákistánce ve věku od 16 do 18 let, což považuje za bezpečnostní riziko. Kauzu pokládá za uzavřenou.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • aztek polni (5 hlasů) 19.01.2020 15:03

  At jsi je vezme na soudružka Layenová za ty 4 miliardy co ukradla se...

 • Vítězslav Neumann (3 hlasy) 19.01.2020 20:06

  Nechápu k čemu je zde na toto téma jakákoli debata?? Netřeba řešit...

 • Vlastimil Styblo (2 hlasy) 19.01.2020 17:26

  Osmnáctiletý afghánský nebo pákistánský sirotek tady nemá co...

 • Vlastimil Styblo (2 hlasy) 19.01.2020 14:34

  Františku, co tady celou dobu vám a všem vaším spolupříposerkám píšu?...

 • tyden tyden (2 hlasy) 20.01.2020 02:37

  kde je mistni rude jelito hemenex/ok? pry by nam par desitek tisic...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

PŘÍZNIVÁ CHVÍLE PRO CZEXIT NASTÁVÁ

Příznivá chvíle pro czexit nastává. Vnější okolnosti takové orientaci stále viditelněji nahrávají. Brání jí jen nemístná ustrašenost, plynoucí z občanské, tedy politické nedospělosti.
Vedení Evropské unie je po závěrečné naprosté prohře sveřepého tříletého úsilí za každou cenu zabránit brexitu politicky v koncích. Ze své podstaty není vůbec schopno vyvodit ze svého zásadního politického selhání odpovídající důsledky. Muselo by totiž zcela principiálně přehodnotit svá prokazatelně mylná politická východiska: Muselo by přiznat neudržitelnost základních tvrzení o správnosti postupného odstraňování evropských demokratických států ve prospěch evropského superstátu. Tím by se Evropská unie vzdala své podstaty, sebe sama ve prospěch jiného stavu evropských věcí. Proto její vedení takový evropsky jedině rozumný krok nemůže dobrovolně nikdy učinit. Přiznat si dlouhodobé principiální selhání a podle toho jednat, jak se již mnohokrát ukázalo, zásadně a tradičně přesahuje jeho morální, politické a rozumové schopnosti.

Je proto na čase, aby jednali ti, kdo takovou zásadní nekompetentností nejsou postiženi, a proto se také do vedení Evropské unie nemohli nikdy dostat. Jsou to představitelé směřování těch členských států, jež ideologicko-politické vedení Evropské unie považuje za obtížné potížisty. Za ty, kdo nedrží ústa a krok. Že je to kromě většiny jiných států středovýchodní Evropy i Česká republika, je vcelku zřejmá skutečnost.

Za okolností, kdy se vedení Evropské unie očividně není schopno adekvátně vyrovnat s politickým a mravním smyslem brexitu a místo toho se zarputile uchyluje ke stupňování nedemokratické centralizace, jež likviduje nejen naši demokratickou samostatnost, logicky nezbývá než začít usilovat o vystoupení z jejího svazku.

Velká Británie ukázala, jak nelehká byla cesta k obnově státní samostatnosti pro toho, kdo se k ní statečně odhodlal jako první, a jak je důležité, aby takové odhodlání bylo pevné a vytrvalé. Její úspěšné završení a souběžně významná stálá podpora od administrativy amerického prezidenta Trumpa ale znamenají podstatnou naději i pro naši zemi. K 31. lednu Velká Británie definitivně vystupuje z Evropské unie, a může tedy po dlouhé době více než čtyř desetiletí znovu svobodně uzavírat obchodní a další dohody s jinými státy světa. Jako první přichází v úvahu velkorysá dohoda o volném obchodu s USA, rovněž Kanadou a dalšími státy. Pokud by se do konce roku neuzavřela dohoda o vztazích s Evropskou unií, budou se obchodní vztahy mezi oběma subjekty, jak potvrdil britský premiér Boris Johnson, řídit pravidly Světové obchodní organizace. To např. znamená, že EU již nebude moci vůči Británii uplatňovat četné požadavky své standardizace.

Jestliže by se britskou cestou vydala i Česká republika a další členské státy EU, mohly by takové kroky donutit Evropskou unii k opuštění jejích evropsky neúnosných základních principů. V opačném případě by EU vcelku přirozeně ztratila dohlednou existenční perspektivu.

https://pravyprostor.cz/prizniva-chvile-pro-czexit-nastava/

0 hlasů

Franta Kocourek může vylézt z pod postele a chvíli si oddychnout. 😄

1 hlas

Tak se to černoprdelnici Šejdrové nějak zamotává, nejdřív malé siroty do 10 let a ze Sýrie, teď z toho vylézají dospělí šmejdi z Pákistánu a Afghánu. Ze Sýrie možná nakonec přišli, třeba tam bojovali za IS.

0 hlasů

Od řecké strany mi chybí stupeň kvalifikace údajných nezletilců v použití střelných, sečných zbraní a výbušnin. Věřím, že jsou to "odborníci na svém místě".

0 hlasů

kde je mistni rude jelito hemenex/ok?
pry by nam par desitek tisic sloimaku jenom prospelo :-))))
a tihle sirotci :-))))
bez dokladu, je jim pry 16 let a uz maji vsechny zuby moudrosti :-))))))
at si je to vemeno ok vezme k sobe do banderistanu :-)))))))

2 hlasy

Nechápu k čemu je zde na toto téma jakákoli debata?? Netřeba řešit zda je nějakému pochybnému sirotkovi s pochybným původem 16, nebo 18 let. I kdyby mu bylo 70 roků, či pouhé dva týdny z inkubátoru, sem prostě nesmí! Nulová tolerance!

3 hlasy

Nejlepší bylo když se Hamáček distancoval od komunistů. Prý s tou svoločí nemají nic, to jen Babíš s ANO si je kvůli hlasům vydržuje. Pak řekl něco, že s Filipem občas promluví. Možná Filip chce přestoupit.

0 hlasů

Osmnáctiletý sirotek by se už měl o sebe starat sám.Alespoň v Evropě je to norma.

2 hlasy

Osmnáctiletý afghánský nebo pákistánský sirotek tady nemá co pohledávat, on nemá nárok na azyl. Zpět do vlasti.

2 hlasy

At jsi je vezme na soudružka Layenová za ty 4 miliardy co ukradla se o ně může postarat. A pak posrat dementnímu šulikovi Havlovi na Hrádeček at se o ně postara ta jeho konkubína a sovětská soudružka. Naše země nevskvéta jelikož jsme jí rozkradli a zničili.

5 hlasů

Františku, co tady celou dobu vám a všem vaším spolupříposerkám píšu? Ne, my skutečně zločince do země tahat nebudeme. Bububu! Bubu! Ještě se nemusíte učit šahádu, hovnimore.

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 10/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.