Hasiči měli kvůli bouřkám stovky výjezdů, nejvíce v Praze

Domácí
7. 6. 2019 08:12
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Hasiči měli kvůli čtvrtečním bouřkám v Česku více než 300 zásahů. Nejvíce v Praze, Středočeském, Jihočeském a Jihomoravském kraji. Většinou odčerpávali vodu ze sklepů, kanálů a komunikací, odklízeli naplavené bahno a odstraňovali popadané stromy. Informovala o tom mluvčí hasičů Nicole Zaoralová.

Především na východě země odstraňování následků stále pokračuje. "Od rána již zásahů ubývá, nicméně na mnoha místech, kde byla v noci situace nejsložitější, jsou hasiči ještě stále v terénu a práce budou pokračovat i během dopoledne," uvedla mluvčí.

Například v Brně v noci voda zaplavila prodejnu, kotelnu bytového domu, sklad firmy, suterén dalšího obchodu a dvě podzemní garáže. V nich bylo více než metr vody a 15 zaparkovaných aut. "Čerpání vody na místě pokračuje i v ranních hodinách," podotkla Zaoralová.

Jihočeští hasiči měli nejsložitější zásah na Vodňansku, kde prudký přívalový déšť zatopil rodinný dům. Na člunu z domu evakuovali dvě osoby. V Hluboké nad Vltavou vyprošťovali hasiči z vodní laguny dvě auta.

V pátek se už silné bouře nečekají. Na východě a severovýchodě země může ještě zpočátku pršet a místy se vyskytnout i bouřky. Odpoledne ale budou srážky ustávat a od jihozápadu bude ubývat oblačnost.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Pavlíček Luboš

Další čtení

Jan Lipavský vede českou diplomacii od prosince 2021

Domácí
2. 7. 2025

Zlínský kraj zajistí posílení dopravy na Dny lidí dobré vůle ve Velehradě

Domácí
2. 7. 2025

Nymburskou nemocnici ochromil kyberútok, funguje v nouzovém režimu

Domácí
1. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ