Kontroverzní metoda
Herec Vydra o údajném týrání: Připadám si jako koňský disident

18.03.2012 18:01 Rozhovor

UVNITŘ VIDEO. Herec Václav Vydra se v posledních dnech ocitl v nezáviděníhodné roli. Ze všech stran se na něj valí kritika, že špatně opečovává nebo dokonce týrá svoje koně. Jaké pro to má vysvětlení?

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Naďa Pilečková (129 hlasů) 18.03.2012 20:00

  Zajímalo by mně, proč pan Vydra (když tedy podle něj ty koně netýrá)...

 • Pr(u)dič Pružina (82 hlasů) 18.03.2012 22:29

  To, jestli to s těmi koňmi děláte dobře nebo ne nevím, protože tomu...

 • Pavel Zahradník (81 hlasů) 18.03.2012 23:41

  Na tento příspěvek musím reagovat, protože mi silně zavání demagogií....

 • Jiří Dostálek (76 hlasů) 18.03.2012 18:29

  Chlapce "postrkují" od malička, takže je zvyklý a brát už mu ani...

 • Karel Walther (73 hlasů) 18.03.2012 18:53

  Neni to zase tak dlouho co si stěžoval proč vlastně cinkal když ho...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

TUNELÁŘ, ZLODĚJ A PODVODNÍK VÁCLAV VYDRA!!!
Vážení, dejte si dobrý pozor na tohoto všeuměla a samozvaného koňského guru, předpokládám ,že koním rozumí asi ,tak jako rozuměl zbraním. Jediné co mu jde dobře je tunelovat a krást. Píšu a hovořím z osobní hořké zkušenosti.
Po provalení této korupční kauzy je mi zčásti jasné proč jeho podvody a nekalé rejdy zůstávají nepotrestány a soudy i vyšetřování jdou buď do ztracena nebo se neúměrně táhnou.
Je to pro jeho politické krytí!
Tenhle pan herec tady totiž už podnikal a nejen to úspěšně tuneloval ,podváděl a kradl!
Václav Vydra je hlavně geniální zloděj a tunelář! Jako herec je geniální především v tom jak se tváří,že neumí do pěti počítat a tím jak zamlžuje tunel naší společné firmy El Cid! Mohlo by se snadno říci, že Řanda říkal a Vydra zase říkal, proto kdo chce tedy skutečně vědět co je tenhle "takymilovník" koní zač ať se podívá do obchodního rejstříku.Jak Vydra,aby se mne zbavil založil stínovou firmu,se stejným názven i na stejné adrese.Jako společníka si přizval Judr.Viktora Bradáče se ,kterým se tak rádi věnují dnes koním.Navíc podvedl Komerční Banku,ve které tvrdil, jak firma nefunguje a obchody nejdou.O tom,že El Cid poslal do konkursu sám on a ne nějací věřitelé radějí všude mlčí a mlží tím,že podnikání je jako manželství.O účetnictví tenhle lhář tvrdí,že mu ho ukradli aniž by to kde kdy nahlásil.Správci konkursní podstaty předal pouze starý mobilní telefon a jedno ojeté auto.Ten sám nikdy firmu ani nenavštívil.Naopak hned potom dostal místečko u soudu a tak se jim podařilo tenhle loupežný konkurs dokopnout. Mě o mou matku připravil o finance i o dům s pozemky.Stínovou firmu výhodně prodal a ta existuje dodnes pod názvem C.I.D. Praha. Možná se čtenář ptá, proč se na to tehdy nepřišlo?
Je třeba s uvědomit,že se bavíme o roce 1996, kdy nahlédnutí do obchodního rejstříku bylo martirium a ani Vydra s Bradáčem, netušili, že bude nějaký internet. Takže sumasumárum, kdo chce ať si srovná plačtivé výlevy pana Vydry se skutečností.Brzo zjistí,že krach ze,kterého vyjdete s domem, koňmi, motocyklem a lodí, je pro 90léta některých podnikatelů pro Česko typický. Naštěstí už někteří za záměrné způsobení úpadku byli i potrestáni. Nechci se rozepisovat o tom, jaké potíže nám způsobila tahle prachsprostá loupež za bílého dne problémy v osobním i pracovním životě, ale nebaví mě se dále dívat, jak tenhle všeuměl za moje peníze se projířdí na koni a motocyklu.To, že pořádá opulentní přehlídky je pro něj typické, je to stejný bezcharakterní člověk a stejně zahleděný do sebe jako generál Custer. Možná všichni co mu na to přispíváte to příště už zvážíte. To na čem si dělá PR stejně jen vždy opisoval ode mne.Na koni jezdím od osmi let, kdy jsem získal zbrojní průkaz i kdy měl zaregistrovaný chopper, lze ověřit.Já mohu přezku s nápisem El Cid ,stále hrdě nosit.A až budeš zase vzpomínat na svou mámu, tak se zamysli nad tím o čem s mým tátou v tom hereckém nebi mluví! Není ti ze sebe k blití tuneláři Václave Vydro?
Čestmír Řanda ml.

14 hlasů

Pro rozvoj osobnosti civilizovaného člověkja je kobyl navýsost vhodné. Zatímco psa lze tahat za šňůru, s koněm jen diplomacie, kooperace, vztah. Holčičí problém dívek bez sourozenců zejm. mladších je smutný. Ne, že by jim kůň neslušel, ale lidi jim nenahradí, snad jim ušetří HA, aby nebyly osamoceny příliš.

Lepší výchova od hříběte, pokud je přiměřený dohled, je to bezpečnější. Jízdárna je pro vojáky, ale i život JCKV Karla I byl poškozen chybou.Nejspíše koně mu přivedli připravené a tak s nimi nesrostl. MOžná už sedláci dodali nevhodné. Ne odpad ze sportu, lepší přírodní plemena, arab, achal teke, popř. změkčit českou krví.

5ada politiků, co to myslí upřímně, by se proflákla už první hodinu v sedle, bez následných miliardových škod pro celou zemi.Když mi před ´89 se nedařilo zavést do čech vlky, zůstal jsem u polodivokých koní. Když mohou srnci, jeleni, daňci, mufloni, losi...proč ne kůň? Nu nesmí, publikum ho nesnese, nejvíce si stěžovali myslivci, jejich degenerované honitbě a mysli vadilo chytré sebevědomé zvíře nejvíc.

4 hlasy

dotace jsou svinstvo, i z lidí udělají svině..pan herec asi viděl zlomek z možností práce s koňmi, je amatér a dělá co umí, jinak profík, co má za sebou 40 let podobné práce, tedy předpoklad radikálních zásahů, má metod více, nejen jednu...jízdárenství je ovšem mrzačení nejen podkovama..kůň snese hodně, ale jezdec by měl střídat koně , když začne odlehčovat, když přestane tou nohou sekat proti zemi..jistě v závodě střídat nelze, což mi nepochopitelno, v práci normální ale ano..tak se bere do práce i kůň, co má chuť, elán...když dřív kulhal kůň, pacholk dostal výprask, také metoda, příště už ke kulhání nedošlo

8 hlasů

5 melounů sem 5 melounů tam,ať se má pan Vydra a jeho koníčci dobře.Pan Bendl není z těch,který by uměl tyto peníze lépe využít.Nechme je koňovi,ten má větší hlavu.Holt dnešní mocipáni mají koně ,golf a děvky.Přejme jim to.Až nás všechny zreformují,bude líp.

8 hlasů

Když se zpracovává téma, ve kterém se orientuji, je to vždy velmi poučná situace. Pokud takhle vypadá kvalita zpracování tam, kde se neorientuji a tudíž Týdnu, jako respektovanému mediu, uvěřím, dobře mi tak!

Po reportáži v ČT se dalo čekat, že Vydra obvolá kamarády v mediích a domluví si rozhovory, které vyzní tak, jak on sám potřebuje. Jde jen o to, jestli Týden uvedl rozhovor "koupený" nebo autorsky a novinářsky "odbytý".

21 hlasů

komedianti měli herky vždycky, proč ne komediant vydra? ale budou to herky..stejně jako manželky politiků pro volební kampaň lidu nastrčené, slušná ženská by do toho nešla, ani ke komediantům ušlechtilý kůň

9 hlasů

To,že někdo má rád koně,neznamená,že jim rozumí.Jinak nic nového,komediant zůstane komediantem.

20 hlasů

1/Je neuvěřitelné, jak pánové VV/Bendl uvažují – jde o jasné já na bráchu, brácha na mně a tváří se že je to NORMÁLNÍ a omlouvají to dobrým úmyslem a šířením alternativního způsobu péče o koně.

Jen pro úplnost:"institut" VV je soukromá instituce, která nabízí placené kurzy ( a ne levné )
Nejedná se o akreditovanou vzdělávací instituci, nemá jediného odborného garanta s odpovídajícím veterinárním vzděláním.
Nenabízí nic jiného než tuto jednu metodu, tj majitel jejich certifikátu (viz citace: vytvoření profese kopytář - ošetřovatel bosých kopyt) bude (pokud se nebude sám vzdělávat jinak) umět pouze tuto jednu metodu, bez doplňujících informacích o jiných.
Opravdu je možné na něco takového získat dotaci….????? Co kdyby se to týkalo jiného oboru ?????

2/Co se týče metody samotné alespoň obecně:
Pokud by tato metoda byla světově uznávána a měla prokazatelné léčebné úspěchy - opravdu by si jí nikdo nevšiml? Opravdu by se proti ní postavili veterináři, kopytáři, podkováři a chovatelé ….??? Proč není Dr. Strasser světová celebrita? Její metoda je přeci tak revoluční!!!

p.s.pro “nekoňskou veřejnost:
videa (reportéři ČT) - pan VV vysvětluje, že kůň byl přetažený… - takhle “přetáhnout” koně, si nikdo vzdělaný nedovolí – buď přizpůsobí přípravu, nebo včas výlet/sportovní výkon ukončí a odváží koně domů na přívěsu.
Co se týče “přirozeného” chovu, volného ustájení a bosých koní, VV není průkopníkem, tyto informace jsou samozřejmě obecně známy a používány (stejně jako volné ustájení skotu…atd.…). To, že sportovní koně mohou mít odlišný management, je na dlouhé vysvětlování a mimo téma. Přesto stáje, kde se koně dostanou ven jen na hodinu denně (jak VV rád argumentuje) budete v současné době hledat těžko – přirozenost je velmi v módě.

p.s. pro autorku:
všechna kopyta se strouhají – i kovaná se nejdříve strouhají – odstraní se přerostlá rohovina a případně upraví tvar kopyta.
Děje se tak každých cca 4-6 týdnů u všech koní ve všech stájích v celé republice… Chce to si zjistit si více o celé problematice - takhle Vám VV napovídá co se mu hodí…

48 hlasů

kopyto jistě má hmat a podobně jako u človgěka slyšíme tisíciny sekundy zvuk, tak kůň odlehčí třeba když podklad měkký, třeba lidská noha, jak došlápne, je to mrzák do salám,u

3 hlasy

no dokument jsem viděl a byl to divný pohled na kulhající koně,ale nedokážu z toho posoudit či odsoudit.Jen ,že píšete že veterináři mají názor oni doktoři u nás mají také na akupunkturu většinou záporný názor ....

6 hlasů

vzděláníá chválím i experimentální, škoda mi těch peněz, ale asi se při tom musí chlastat?

13 hlasů

A může si někdo, kdo provozuje akupunkturu, bez oficiálního medicínského vzdělání, bez odborného českého garanta založit "akupunkturní" institut, úspěšně žádat na dotaci a absolventy svých kurzů prohlásit za státem posvěcenou profesi??? Pokud ano opravte mne. To je to, o co tu jde, proto se všichni najednou ozývají.
Pokud si bude sponzorovat svoje aktivity vlastními silami, nebo za peníze soukromých investorů - prosím, je to jeho záměr, jeho víra, jeho podnikání, jeho risk.
Dotace a nová profese (oficiálně posvědcená státem) pro metodu, která je přinejmenším kontroverzní je dle mého za hranicí.

11 hlasů

není to dotace na metodu spíše jse o komarádský dar a víc asi nebude.Navíc tato metoda se asi nestane masovou,protože to už by v zemi odkud zakladatelka pochází dávno byla ...

8 hlasů

Dobrý den, popsala jste to skvěle, naprosto přesně. Souhlasím s Vámi ve všech bodech. Nejraději bych Vám dala 10 hlasů :-) Hlavně doufám, že "kauza Vydra" bude mít nějaké důsledky, že například nedostane tu dotaci a také že mu bude zakázáno pokračovat v těch experimentech. A vůbec nejlepší by bylo, kdyby se koním přestal věnovat úplně.

23 hlasů

Ráda bych jen podotkla, že není strouhání, jako strouhání. Koňáci určitě rozumí, ale laik by si mohl na základě tohoto článku myslet, že se stále bavíme o kovat/nekovat-o což tady vůbec neběží. Tady by se mělo rozlišovat strouhání dle Strasser a ,,bežné strouhání". Takové články by neměla psát osoba, která se kolem koní nepohybuje. Pak bohužel tyto 2 pojmy splývají a odkláníme se úplně někam jinam

26 hlasů

To, jestli to s těmi koňmi děláte dobře nebo ne nevím, protože tomu nerozumím, ale, že se kamarádíte zrovna s Bendlem, to je opovržení hodné !

82 hlasů

Souhlas a myslím si totéž a strašně ho za tohle nesnáším.

42 hlasů

Zajímalo by mně, proč pan Vydra (když tedy podle něj ty koně netýrá) ty své koně tak přetěžuje a jezdí s nimi na tak náročné vyjížďky, po kterých jsou "přetažení" až tak, že nemohou další týden udělat krok? Už to samotné je týrání. A navíc, když ví, že ti koně mají nemocná kopyta, která musí permanentně "upravovat", proč na nich vůbec jezdí? Také by mně zajímalo, proč jeho koně stále kulhají i po jeho dlouholeté léčbě? A nejen jeden, ale všichni!!! Když přece vím, že něco dlouhodobě nepomáhá, tak vyzkouším něco jiného, ale to on ne. A také mě už dost unavuje poslouchat stále stejné naučené věty, ohledně zdraví koní a jejich kopyt, které pan Vydra papouškuje stále dokola jako kolovrátek. Ani moc neví, co říká, jednou je podle něj "kulhající kůň bez podkov zdravý", podruhé "nekulhající kůň s podkovami nemocný" Pak zase tvrdí, že "zdravý kůň by kulhat neměl".. Jak to tedy je? Možná se úplně přesně nenaučil text té knížky a občas se mu to plete :-) Každopádně nebudu "rasit a bolestivě do krve strouhat" zdravého nekulhajícího koně jen proto, že mám pocit, že by mohl být nemocný. Pan Vydra je buďto nemocný, protože věří tomu, že je průkopník a spasitel, nebo je tak "vyčůraný", že mu jde hlavně o tu dotaci. Jo a ještě jeden postřeh, jak přirovnává podkovy k těm železným botám a máte s ními běhat po betoně.. Proč tedy nechodí bos on? Jestli to panu Vydrovi neušlo, svět se změnil, nežijeme již v jeskyních, nosíme boty ( i když se nám tím mění mechanismus chůze a vznikají ploché nohy a s tím i další problémy) a stejně tak se i koně pohybují po jiném terénu než volně žijící a také mají úplně jinou zátěž, například nosí jezdce a běhají po písku nebo po lesních cestách, někdy i po asfaltu, skáčou přes umělé překážky. To je stejné jako s těmi botami u lidí. Zkuste si na týden chodit bez bot, po asfaltu, do práce choďte pěšky a taky si nezapomeňte vzít na záda 20kg batoh, jako jezdce.. Nemám nic proti koním bez podkov, pokud se k nim chováme s rozumem. Ale to co předvádí pan Vydra je extrém, který nemá obdoby... Kdo nevěří, tak ať si pustí pořad "reportéři ČT" z 12.3.

129 hlasů

povrch se volí podle zátěže, le má být pevný, třeba drť z tašek navětralých starých..tráva jen občas, step je tvrdá, suchá..ale kopyto umí totéž co paznecht srnce, není horší, kdo ošetřuje srnce? možná televizní divák tak předpokládá, ale na dotace by to byl dobrý trik,. ekologovéí by byli nadšení, miliarda na kopýtka srnců!

2 hlasy

Na tento příspěvek musím reagovat, protože mi silně zavání demagogií. Pokud chcete argumentovat, prosím, ale v mezích.
1) Jak jste přišla na to, že pan Vydra koně přetěžuje příliš náročnými vyjížďkami? Pochybuji, že jste někdy viděla nějakou z jeho vyjížděk, takže píšete o něčem, o čem nic nevíte. Navíc nikde v článku není napsáno, že koně nemohou udělat ani krok, pouze že kulhají. A to může být způsobeno například i natažením svalu.
2) Kde jste prosím vyčetla, že jezdí na nemocných koních? Opravdu musí být krásná projížďka na koni s artrózou, jen co je pravda. Pan Vydra neopečovává pouze nemocné koně, jak sám uvedl, také pečuje o koně zdravé. Pokud máte důkaz, že pan Vydra jezdí na nemocných koních, prosím doložte.
3) Proč koně kulhají i po dlouholeté léčbě? Proč člověk s artrózou musí používat francouzské hole i po třiceti letech lékařské péče?
4) Pokud jste článek četla pozorně, jistě vám neuniklo, že pan Vydra se snažil léčit koně klasickou metodou, která se však ukázala jako neúčinná. Proto se začal zajímat o alternativní ošetřování kopyt. Takže vaše tvrzení, že nezkouší nové metody tu jaksi nesedí, že?
5) Vaše srovnání s bosýma nohama a asfaltem je naprosto mimo mísu. Koně mají vybudované takové podmínky, které jim zajišťují možnost pochybovat se bez podkov.
Pokud budete mít potřebu vyjádřit se i k jiným článkům, prosím Vás, přečtěte si nejprve důkladně vámi kritizovaný článek, ve vašem případě raději hned několikrát. A pokud chcete na někoho házet špínu, přiložte i nějaký důkaz. To vaše mlácení prázdné slámy je opravdu k smíchu.

81 hlasů

Dobrý den, odpovím na Vaše otázky:
1/ kdybyste si pozorně přečetl článek, tak tam najdete odpověď: "Když natočili mého koně, jak špatně chodí, nebylo to za prvé po strouhání a za druhé za týden kulhat přestal. Byl jen přetažený, což je fyziologický stav." Nevím, ale přetáhnout koně tak, že pak týden kulhá, to mi nepřipadá jako rozumná míra zátěže... A mimo to se všude Vydra vytahuje, jak s koňmi ( se všemi) absolvuje 100km výlety. To bych nešla ani se zdravým koněm, natož s těmi jeho chudáky..
2/ přečtěte si prosím jiný článek, kde jsou i videa, ze kterých jasně vyplývá, že koně kulhají a pan Vydra na nich přesto jezdí :http://www.equichannel.cz/navsteva-hnevsina-kone- - naboso-nebo-kone-nabosohlavně se podívejte na to poslední video na youtube...
3/ Je možné, že by ti koně kulhali i kdyby se o ně pan Vydra "nestaral", ale proč chodí všichni špatně? Pokud vím, artrosu nemají všichni jeho koně. Dokonce v tom článku http://www.equichannel.cz/navsteva-hnevsina-kone-naboso-nebo-kone-naboso je napsáno, že "Jednou nechal klisně kopyta měsíc bez trimování. Nadměrně narostla rohovina a kopyta vypadala velmi špatně - i když klisna chodila líp, než nyní." Tak se rozhodl zase intenzivně strouhat a chůze se pochopitelně zhoršila. To Vám připadá jako argument normálního člověka? Snad mi jde v první řadě o to, aby kůň neměl bolesti a lépe se mu chodilo. A ne o tvar kopyta.. Prostě to té kobyle víc vyhovuje, ale on to nerespektuje a jede si po svém..
Ano, nemocný kůň nebo člověk prostě kulhá i po dlouholeté léčbě. Ale proč kulhají všichni koně pana Vydry a proč je bere na tak dlouhé vyjížďky, když ví, že jsou nemocní? A proč jim ještě ta kopyta "zcitlivuje"? Aby cítili při došlápnutí každý kamínek, aby je to víc bolelo? Nechápu...
4/ Ano, je fajn zkusit novou metodu, když ostatní nezabraly, ale proč u této metody sveřepě sestrvávat, když vidím, že nepřináší výsledky a způsobuje koním bolest? Myslím, že není až tak problém v té metodě, ale v tom provedení panem Vydrou a také v častosti toho strouhání. Normálně se kůň strouhá jednou za 2 měsíce a on uvedl jako extrém, kdy nechal koně bez strouhání 1 měsíc!!! Ta rohovina nemá vůbec čas na to, aby mohla dorůst... Ale to je asi cílem, aby ten kůň neměl žádnou rohovinu....
5/ Když mají tedy ty "super podmínky", proč se tedy plouží úplně bez života, uši mají vzadu, nemají veselý výraz, jsou utrápení tou trvalou bolestí?
Tak to je asi vše, doporučuji Vám si nejdříve POZORNĚ přečíst všechny ty články a také se POŘÁDNĚ, ve vašem případě raději několikrát, podívat na ta videa utrápených koní. To jste měl udělat rozhodně dříve, než házet špínu na mě !!!

60 hlasů

taky se mi to zda divne.kdyz kone tahavavali stehovaky,mlikare,postu,tramwaje,voziky v dolech apod.okovani nebo ne,tak pracovali daleko vic.cha,cha,cha.jen jestli v tech protestech nejsou ti potrhli zeleni a levicacky extremisti.vysetrit a vrazit do lochu pro rozsirovani lzi.i s blbem z blbstejna.ten tam ma BRUCET uz davno za lzi,v SATLAVE.aby si priste rozmysleli,nez LHAT.cha,cha,cha!shalom.

16 hlasů

libi se mi co dela s konema.ale danovy poplatnik by na to v kapitalizmu a v tezkych dobach priplacet nemel.sam vydra by mel tu podporu vratit a starat se sam.cha,cha,cha!shalom.

30 hlasů

Milá Tydro,před několika dny jsi prohlásil,že se divíš,jak někdo může tvrdit,že za komunistů bylo líp.Tak si ten kapitalismus,pardon demokracii užívej ve vší parádě a nejlépe až do dna.

54 hlasů

Neni to zase tak dlouho co si stěžoval proč vlastně cinkal když ho vyhazujou z bytu a najednou kámoš Bendl odklonil a je vysmátej a my jsme zase jen socky.

73 hlasů

Chlapce "postrkují" od malička, takže je zvyklý a brát už mu ani nepřijde!

76 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 11/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.