Výzva
Hledají se pamětníci záslužného činu dívek, jež po válce pomohly desítkám dětí

18.04.2020 17:37

Lidé z organizace Post Bellum se snaží zmapovat příběh, který se odehrál v roce 1946. Tehdy dvě olomoucké studentky pomohly 45 dětem z takzvaného "Údolí smrti" - východoslovenských obcí zničených během druhé světové války.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • cestmir beranek (2 hlasy) 19.04.2020 06:54

  Kdybys uměl počítat, nebyl bys za vola. Těm holkám bylo 18 v roce...

 • Rozlilovic Pjotr (2 hlasy) 18.04.2020 21:58

  Deti utikaly pred rozdivocelymi prislusniky ruske NKVD. O Berijovi...

 • Rozlilovic Pjotr (2 hlasy) 18.04.2020 21:59

  Hlavne neplakej nad ruskyma smazkama, ktere se chtely profetovat az...

 • Franta Kocourek (2 hlasy) 19.04.2020 17:47

  PŘEDOBRAZ EVROPY ZA VLÁDY EU Tak dopadneme když nebudete volit SPD ...

 • Petr Rozlil (1 hlas) 18.04.2020 19:26

  Jednoduchy jak nekoho najit. Nejdriv vyskrtnout adresy volizovacu,...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

PŘEDOBRAZ EVROPY ZA VLÁDY EU
Tak dopadneme když nebudete volit SPD

https://ceskoaktualne.cz/2020/04/kontroverzni-zpra - vy/imigranti-v-recku-chodi-po-ulicich-s-nozi-a-sek - yrami-napadaji-mistni-a-vloupavaji-se-do-jejich-do - movu-nici-majetek-mistnich-reku-zabijeji-jejich-do - maci-zvirata-a-zakladaji-pozary-v-domech/…

SPD je málo radikální, ale zatím jediná protiunijní a protimigrantská strana. Podpořte SPD podpořte sebe.

CZEXIT

2 hlasy

Rád bych v této souvislosti připomněl, že se na německých zločinech podíleli vlasovci. Ti vlasovci, kteří pomáhali potlačovat povstání na Slovensku a v Polsku a spolu s Němci vypalovali a vyvražďovali vesnice i u nás. V Praze jim postavili pomník... Těžko se můžou Pražáci divit, že jsou terčem posměchu a pohrdání.

1 hlas

Zlé, zlé zprávy. Pošleme jim naše vojáky! EU a NATO jen přihlížejí! Analytik Štefec o hrůze, kterou zažívají Řekové

„Za Prahu se dnes bojuje na Lesbu a obecně na řecko-tureckých hranicích. Určitě ne u Kábulu nebo u Bamaka,“ píše na svém facebookovém profilu bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec (BOS). Situace na řecko-tureckých hranicích dle něho již dospěla do válečného stavu, a Evropská unie společně s NATO tomu přihlížejí. Štefec se zamyslel, co by mohlo následovat.

Podle bezpečnostního experta se Řecku z Evropské unie dostalo jen „mudrování nad jeho ‚nelidským‘ přístupem k hordám, obsazujícím nekontrolovatelně jeho území a chovajícím se na něm ve stylu invazní armády, a trestání zemí, odmítajících distribuci těchto ‚dárečků‘ na svá vlastní území“.

NATO se chová „jako zbabělý mamánek se svaly vyháněnými steroidy v posilovně, schopný vytahovat se na každého, který ale v okamžiku, když má pomoci a ukázat, že ty svaly nemá jen na ozdobu, začne kňučet a dělat, že nic nevidí“. „Turecko i Řecko jsou členskými zeměmi Aliance. Obě mají právo v případě napadení požádat ostatní členské státy i vedení NATO o aktivaci článku 5 Severoatlantické smlouvy. Tlak na Řecko, vyvíjený ze strany USA, Německa a Francie (de facto tedy z vedení EU), aby se tohoto kroku zdrželo, je enormní,“ popisuje.

„Otázka zní, co se stane, požádá-li o totéž Turecko. Na základě ‚napadení Řeckem‘, rozuměj legitimní vojenské obranné akce Řecka proti stále drzeji provokujícím tureckým letadlům či lodím. Mám čím dál neodbytnější pocit, že Německo a Francie, o poloislámských zemích Beneluxu ani nemluvě, se jen třesou na to, aby k tomu skutečně došlo a ony mohly této výzvy uposlechnout. Vzpurné Řecko, kolébku evropské civilizace, je třeba potrestat a zadupat do země nejlépe něčím jako ‚evropskou armádou‘. Byť formálně neexistující. Ostatní potenciální vzbouřenci, například země V4, si už pak dobře rozmyslí stavět se na zadní, ať už ve věci distribuce migrantů, nebo odzbrojování občanů,“ přikládá.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zle-zle-zpravy-Posleme-jim-nase-vojaky-EU-a-NATO-jen-prihlizeji-Analytik-Stefec-o-hruze-kterou-zazivaji-Rekove-620947

CZEXIT

1 hlas

Myslis toho zoufaleho Stefce, ktereho denne navstevuji exekutori kvuli jeho dluhum a z ktereho se stal podporovatel ilegalnich nacistickych bojuvek?

1 hlas

Deti utikaly pred rozdivocelymi prislusniky ruske NKVD. O Berijovi bylo znamo, ze je na male holcicky.

2 hlasy

Jednoduchy jak nekoho najit. Nejdriv vyskrtnout adresy volizovacu, Henexe, Ovocenka, Beranka, Krampuse hloupyho Emilka z Listopadu, pana OK, Juniora, a par dalsich. Zbydou jen ti, co by detem pomohli.

1 hlas

Kdybys uměl počítat, nebyl bys za vola. Těm holkám bylo 18 v roce 1945, tedy 18+75=93 let dneska (to si bespočetl ani autor, dětem bylo méně takže jim bude kolem 80 -85). A protože sem nepíše nikdo ve věku nad 90, tvá rádoby snaha o zviditelnění se vychází kapku mimo, jako ostatně často. Jen jsi předvedl své volství a neznalosti. O tom komu bys pomohl ty, je asi zbytečné spekulovat. Prostě znalosti čehokoli tak na oslňování ožralců v nádražní putyce a IQ na úrovni Středoafrické republiky (výši takového IQ si najdi :-) ) Ale klidně se ukájej svými žvásty kašpárku, občas je fajn se zasmát, i když smát se duševně postiženým asi není správné, holt člověku to nedá.

2 hlasy

Vyborne Beranku, vyborne. Vsichni zname jak sikovne artisticky umis manipulovat s faktama. Viz tvuj prispevek o policajtech a dalsi o nasich legionerech v Rusku. Taky se musi clovek smat tve chytrosti a umen zakrucovat, vykrucovat dejiny, no proste lhat.

0 hlasů

Hlavne neplakej nad ruskyma smazkama, ktere se chtely profetovat az na olympiadu.

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 1/2023 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi