Hledám spolubydlící, zn. 40 plus

Domácí
1. 8. 2015 15:07
Tři až čtyři tisíce Čechů denně hledají spolubydlícího (ilustrační foto).
Tři až čtyři tisíce Čechů denně hledají spolubydlícího (ilustrační foto).

Tři až čtyři tisíce Čechů denně usedají k počítači anebo zvedají telefon s cílem najít si spolubydlícího. A nejsou to jen studenti. Jak ukazují nové statistiky, osm procent z nich jsou lidé nad čtyřicet a denně jich přibývá.

Tak to vypadá, že se Češi konečně našli v seriálu Přátelé. V tom, který celosvětově zpropagoval spolubydlení amerického střihu. I s výhodami, jako jsou "hanbaté čtvrtky", kdy společní obyvatelé bytu chodí celé dny nazí, s divokými večírky anebo společným sledování pohupujících se ňader plavčic pobíhajících seriálem Pobřežní hlídka.

V aktuálním čísle TÝDNE přinášíme článek o sdílení bytů, domů, obytných vozů anebo stanů a jurt, jehož matkou je, dle očekávání, New York City. Není překvapivé, že právě tam najdete skutečné veterány spolubydlení a že na slavném Manhattanu dnes žije v bytě s cizím člověkem celých devatenáct procent lidí. Doba si dokonce vyžádala vznik specializovaných realitních agentur, webů a samozřejmě psychologických praxí, které klientům nabízejí možnost pobavit se o tom, že člověk, jemuž je víc než čtyřicet a nemůže si dovolit vlastní bydlení, přece nutně není lúzr.

Přinášíme žebříček pro sdílení bydlení nejpopulárnějších českých měst s aktuálními cenami za jedno místo v bytě. Čtěte TÝDEN!

* Co tlačí americké veterány k životu ve sdílené domácnosti?

* V čem se liší Evropané od Američanů, co se týče bydlení?

* Jaké strasti přináší soužití s cizím člověkem?

* Proč vznikají speciální psychologické poradny pro ty, kteří vyhledávají spolubydlícího v pokročilém věku?

ODPOVĚDI NA TYTO A DALŠÍ OTÁZKY SE DOČTETE V NOVÉM VYDÁNÍ ČASOPISU TÝDEN, KTERÉ VYJDE V PONDĚLÍ 3. SRPNA 2015.

Autor: Pavlína WolfováFoto: ČTK

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ