Helena Válková
Hnutí ANO chce ústavní změny, nezáleží, s kým je schválí

08.02.2018 13:56

Hnutí ANO má velký zájem na tom, aby prošly některé ústavní změny, řekla ve čtvrtek novinářům poslankyně Helena Válková.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Zdeněk Patera (2 hlasy) 08.02.2018 18:33

  Žádné "rozdělení měst" by nenastalo. U samospráv jde o přihrávání...

 • Zdeněk Patera (2 hlasy) 08.02.2018 14:19

  Přímá volba starostů a hejtmanů ničemu nepomůže. Bude to jen volba ze...

 • Vlastní názor (1 hlas) 08.02.2018 19:21

  Z pohledu těch co přijdou o moc jasně.

 • Karel Hrabě (1 hlas) 08.02.2018 19:48

  ODVOLATELNOST POLITIKŮ BY MĚLA BÝT NORMALNÍ VĚC !!! PŘIMA VOLBA JE...

 • Jeroným Pražský jr (1 hlas) 08.02.2018 18:31

  Populistické rádoby líbivé nebezpečné stupidity.

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

ODVOLATELNOST POLITIKŮ BY MĚLA BÝT NORMALNÍ VĚC !!! PŘIMA VOLBA JE BLBOST MĚLI BY ZRUŠIT KRAJE A UDĚLAJÍ LÉPE!!!! VE FABRIKÁCH CHYBI LIDÉ A TAM ŽIVÍME DESETITISÍCE ZBYTEČNÝCH UŘEDNÍKU KTEŘÍ SE TVAŘÍ ŽE JSOU NADLIDI A NIKDY NEPOZNALI CO JE TO MANUALNÍ PRÁCE!!!!! RADĚJI DÁT TY PENÍZE NA VÁŽNĚ NEMOCNÉ DĚTI !!

1 hlas

Možnost odvolat politika, který škodí, by byla dobrá věc. Jenomže ta škodlivost může být i součástí programu politických stran. Na místo odvolaného politika by tak mohl nastoupit jen jiný panák, který by dělal totéž, protože by plnil stejný program. Stačí se podívat, kolik stran má v programu sluníčkářství nebo lokajskou poslušnost vůči Eurosvazu.

Lepším řešením by proto bylo zkrácení volebního období parlamentu na rok:
- Politici by měli větší motivaci jednat v zájmu občanů. Lhaní a zamlčování skutečných úmyslů by už pro ně nebylo tak výhodné.
- Za poškozování voličů by to odnesla celá strana, takže škodlivé jednání by bylo rychleji eliminováno
- Strany a sponzoři by měli méně peněz na kampaň, takže by bylo méně tupé marketingové masáže.
- Případné námitky na finanční náročnost častých voleb by se daly vyřešit volbami přes internet (na podobném principu jako elektronické bankovnictví)

0 hlasů

ODVOLATELNOST POLITIKŮ BY MĚLA BÝT NORMALNÍ VĚC !!! PŘIMA VOLBA JE BLBOST MĚLI BY ZRUŠIT KRAJE A UDĚLAJÍ LÉPE!!!! VE FABRIKÁCH CHYBI LIDÉ A TAM ŽIVÍME DESETITISÍCE ZBYTEČNÝCH UŘEDNÍKU KTEŘÍ SE TVAŘÍ ŽE JSOU NADLIDI A NIKDY NEPOZNALI CO JE TO MANUALNÍ PRÁCE!!!!! RADĚJI DÁT TY PENÍZE NA VÁŽNĚ NEMOCNÉ DĚTI !!

0 hlasů

Populistické rádoby líbivé nebezpečné stupidity.

1 hlas

Z pohledu těch co přijdou o moc jasně.

1 hlas

"Některé ústavní změny" - není mezi nimi také zakotvení vedoucí úlohy ANOfertu a obmyšleného Bureše?

1 hlas

A v některých obcích by se takto starostou zřejmě stal kněz, kde samo o sobě ne nutně problém, že někdo kdo dříve kněz nýni v politice, ale argumentativně docela absurdní pokud bez nové vazby (na občanskou politickou stranu a/nebo na stát) považuje nařízení a výklad např. z Vatikánu ve věcech politických nadřízené místnímu ústavnímu pořádku a zákonům. A následovně se možná vyrojí hromada Kníže-biskupů s kterými mapa ohledně "území" vypadá možná docela nápodobně jak vypadala mapa SŘŘ.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Kn%C3%AD%C5%BEe-biskup

To, že aspoň dojde k volbě občany, to v tom sice hezké, ale nemění nic na tom zmíněném aspektu jako takovém.

Stranou toho, to že některé politické strany nemají interní mechanismy kterými by svým kandidátům i sami koukali na prsty, to je argumentativně poněkud závažná věc. Jakože nějaké, že se strana která několik let v radě u toho seděla po nějakém problému ohání nějakým "za všechno může tamten který je teď prý na Bahamách, ale teď tady máme dalšího kandidáta který je náš nebo kterého podporujeme", to argumentativně tu občanskou důvěru v politický systém spíše podkopává.

0 hlasů

Plácáš nesmysly, zajeď si ke Slovákům na dovolenou a pokecej na pár malých městech s lidmi.

1 hlas

nepochybuji o tom,že by pár prušáků odkráglovalo všechny kněze,tak jako sv.vojtěcha v LP.997.

0 hlasů

Je zásada, že co funguje se nemá měnit. Volba starostů a hejtmanů funguje, přímé volby by jen vesnice, města i kraje opět rozdělily, jako při přímé volbě prezidenta a udělá z nich také nesmiřitelné tábory, což nyní není. Zanedbatelná není ani finanční částka, kterou by to stálo.SPD je zřejmě pro ANO nenahraditelné, že akceptuje všechny jejich nápady, i s bezbřehými referendy a zestátněním exekutorů, kteří předtím nefungovali a proto byli nahrazeni soukromými.

1 hlas

No, že by fungovala volba starostů a hejtmanů jsem si nějak nevšiml. Jsou to neustálé boje partají a zájmových skupin, odpovědnost bohužel kolektivní - tedy prakticky žádná!
Obavy ohledně rozdělení jsou zcestné, volí jednotlivci jednotlivce, tedy žádná partaj proti partaji.

0 hlasů


Žádné "rozdělení měst" by nenastalo. U samospráv jde o přihrávání zakázek kamarádíčkům. Nejde tam o žádné zásadní hodnotové rozpory jako u volby prezidenta (sebezáhubné sluníčkářství vs pragmatismus). Kampaň ani nebude mít takový dosah. Pouze se vylepí plakáty s hlavami a nicneříkajícími hesly.

Referenda by byla velmi prospěšná, kdyby omezila moc politiků ve prospěch občanů. Znamenalo by to demokratizaci. Toho se ale od Babiše nedočkáme. Ten chce naopak více moci. Krom toho jasně řekl, že se bez SPD obejde. Okamura navíc ANO zbytečně kritizuje a zbavuje se tak možného vlivu.

2 hlasy

budeme muset sepsat novou ústavvu,bez semitských židů kibiců jako rychetský.Českou ústavu.poučit se z us.ústavy a z pokusů jí podkopat,hlavně a předejít tomu.

0 hlasů

Přímá volba starostů a hejtmanů ničemu nepomůže. Bude to jen volba ze stále stejné nabídky lokálních mafií. Zvolení mafiáni se budou chovat stejně jako dosud. Na rozdíl od celostátní úrovně tam chybí zpětná vazba přes média. Nezmění se na tom nic.

Mnohem prospěšnější by bylo hlasovat o konkrétních záležitostech. O různých rušení parků, přemísťování nádraží, prodejích lukrativních pozemků, výdajích na sport či kulturu.

Okamurův nápad s hlásáním nenávisti je nešťastný. Znamenal by utužení cenzury.

2 hlasy

Zpětná vazba přes média nefunguje a nikdy fungovat nebude. To je snad každému jasné.
Přímá volba starostů a hejtmanů se osvědčila na Slovensku, myslím, že by fungovala i zde. Politické strany a zájmová uskupení nemohou v souladu se zákonem nijak zasahovat. Vše záleží na voličích.

1 hlas

U prezientské volby zpětná vazba přes média fungovala - voliči měli informace o počínán obou kandidátů v uplynulém období a podle nich se rozhodli. Důvody proti Zemanovi sice byly až hystericky zdůrazňované ale zároveň pro budoucnost méně závažné než Drahošova výzva vědců. Proto byl zvolen Zeman.

O počínání kandidátů na starosty v menších městech ale napíše nanejvýš nějaký lokální plátek s mizivou čteností. Tyto plátky navíc bývají placené z peněz radnice a tedy tendenční.

V čem konkrétně se přímá volba starostů na Slovensku osvědčila?

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 1/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.