Za oběti režimu
Hrzánová a Špátová hladovějí kvůli vzestupu komunistů

02.05.2013 12:35

Herečka Bára Hrzánová, dokumentaristka Olga Špátová nebo biskupka Jana Šilerová se přidaly k řetězové hladovce za ženské oběti komunistického režimu.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jan Novák (28 hlasů) 02.05.2013 12:45

  Jirka Hrzán se asi v urně obrací.Ne,že byl komunista,ale,že se jeho...

 • Kamil Ostrý (23 hlasů) 02.05.2013 13:04

  Zajímá ty kačeny, čí je to vina, že vliv komunistů stoupá? Ať jdou...

 • Jan XXX-YYY (18 hlasů) 02.05.2013 13:01

  To nejsou VIP , to je českej povl.

 • Jan Novák (18 hlasů) 02.05.2013 12:47

  Ještě dodám,že podle mne tyto akce jen nabudí další naštvané lidi a...

 • Jiří Fejgl (18 hlasů) 02.05.2013 12:53

  Hm, a že zrovinka biskupka proti něčemu protestuje ? Není to snad...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Napřed se pořádně nažrat a pak držet den hladovku. Jo to dokáže každý. I ten, co musí postoupit kolonoskopii.

1 hlas

Desítky let jsem netušil,co tady máme statečných lidí ( asi jsem se kolem sebe nepozorně díval).Jen angažované hry,závazky,mávátka,petice proti agresím do jiných států atd.

1 hlas

taky způsob jak se nějak připomenout a přitom zhubnout.

0 hlasů

Sakra, holky, co tak přijít třeba s protestní akcí "Souložíme proti komunistům". Já bych uvažoval, že se zapojím taky, kdyby se zúčastnily ty studentky. No fuj, jsem já to ale čuně!

1 hlas

AŤ ZAHYNOU!!!

0 hlasů

Neměly by spíš hladovět na protest proti tomu, co způsobuje ten vzestup ?

6 hlasů

A ze te Hrzanove nevadi, ze jeji fotr Jiri Hrzan byl normalizacni tajtrdlik.
Jen pro zajimavost, ten jeji povedeny tatik od roku 1968 do roku 1980 ucinkoval v 60 (slovy sedesati) normalizacnich filmech a serialech, vcetne takovych, jako byla "Zena za pultem" s Jirinou Svorcovou, "Bourlive vino", "Byl jednou jeden dum" atd. atd.

Jeste, ze se uchlastal - jinak by se ze sve dcery pozvracel.

5 hlasů

nevím, co dělal či nedělal váš otec, děděček nebo pradědeček, ony tu jsou za sebe, za nikoho jiného

1 hlas

Já myslím, že když není schopen správce diskuze zasáhnout, není problém se ozvat i jinde. Některé příspěvky opilých komunistických kreatur jsou hodně špatnou vizitkou celého webu. A mimo jiné, když byl komunisty Činoherní klub rozprášen a Hrzán dostal zákaz hrát v kterémkoli pražském divadle, nebylo to pro něj jednoduché a jeho souputníci vzpomínají, že to nesl z herců z Činoheráku skoro nejhůř. Aby se uživil, bral konferování kdejaké vekovské akce a všechno, co mohl dělat v televizi. Filmů klasických bylo velmi málo. Ale jak je vidět, ani mrtvé některá komunistická svoloč nenechá na pokoji. Autore, nikdo po tobě nechce, abys někomu něco vracel, někomu se za křivdy omlouval, jediné, co bys mohl pro lidi, kteří tu dobu odskákali, udělat, je to, že bys mlčel.

0 hlasů

u Hrzánové a Špátové mě to nepřekvapuje.Ale,že celkem inteligentní paní biskupka nepochopila,že bude vlastně hladovět proti občanům tomu nerozumím...
Každý přece chápe,že sílící preference komunistů jdou od voličů a nikoho jiného.

8 hlasů

Hladoví kvůli vzestupu komunistů. Čili na protest současné vládě, která Komunisty akceleruje na čelní místa. Takový nadpis by se ale modrému vedení nelíbil, že?

11 hlasů

No Bára, ta je tak chytrá, jak je hezká :-)

9 hlasů

Blbky. Víc nemám co dodat.

10 hlasů

Poprosil bych komunistickou pakaz, aby si usetrili tri stovky na chlastu a koupili si knihu Navrat Krale Sumavy. To je skutecny popis radeni bolseviku po roce 1948. Tam se doctete jak inhumani bolsevicky system byl a je. Hlavni osoba, pan Josef Hasil, napred u hranicni straze po prevratu zacal prevadet pronasledovane osoby mimo republiku.Kdyby Cesi nebyli takove backory, pak by alespon ty nejhorsi komunisty vyhubili. Za to co vyvadeli mezi rokem 1948 a 1989 by si to zaslouzili.

3 hlasy

Poprosil bych tě aby sis ušetřil 30 kaček a zaběhnul ke svému psychiatrovi na preventivní leč velmi potřebné vyšetření!

11 hlasů

To je marné, nic už mu nepomůže. Ten ještě pořád bojuje se Stalinem, zamrzlík :-)))

9 hlasů

Tak hluboka minulost to nebude, kdyz pan Josef Hasil v USA jeste zije.

2 hlasy

A to si vzpomněl sám nebo mu to někdo nadiktoval,jak je dnes zvykem.

0 hlasů

Poprosil bych tě aby sis ušetřil 30 kaček a zaběhnul ke svému psychiatrovi na preventivní leč velmi potřebné vyšetření!

4 hlasy

Tak to píše opravdu ten pravý:-):-)

1 hlas

Proti posilování vlivu komunistů, byste, milé dámy, mohly mnohem účinněji bojovat dostatečnou a důraznou kritikou současných zlořádů, jaké tu právě teď prosazují strany, které samy sebe označují za "pravicové". Právě jejich šílené počínání je tím největším důvodem pro to, proč obliba komunistů stoupá. Ti za stávající situace pro nárůst své obliby nemusejí dělat prakticky nic, stačí sedět s rukama v klíně a usmívat se pod vousy. Jinak je to z vaší strany jen takové docela úsměvné gestíčko...

14 hlasů

Zdravím Zdenko! Navíc gesto po dvou měsících. To chtěly holky zhubnout do plavek, tak se přidaly a denně vynechávají jedno jídlo. Ale může se napsat, že hladovka "pokračuje". Skoro dva měsíce neměli novináři o kom psát, nebyli lidi, studenti už došli, tak jsou vděčni i za dietu u VIP. Když se to správně podá.... zabijí se dvě muchy jednou ranou :-)

10 hlasů

Taky zdravím! No jo, holt volby se blíží, každá pitomost k odpoutání pozornosti TÍM SPRÁVNÝM SMĚREM dobrá... I když většinou vzhled lidí neřeším, neodpustím si tentokrát šťouchanec, že by Hrzánové nepomohlo, ani kdyby se z ní postavou stala druhá Twiggy.:-)))

10 hlasů

:-))) Nepomohlo. Myslíte, že se sem přiženou ti "rádobyestétští" Adonisové, kteří kritizují každou bradavičku a podle nichž každý, kdo nekřičí s nimi je "tlustá zrůda"? Už se těším, jak "krasavici" popíší:-) Přece si nejošklivější ženskou ve státě nemohou nechat ujít:-)

10 hlasů

No, možná napíšou cosi o tom, že na každé ženě lze najít něco krásného... I když při pohledu na Hrzánovou (zejména když nosila ten superkrátký zástřih) jsem bývala občas na pochybách, nakolik se vlastně ještě jedná o ženskou.:-)))

8 hlasů

Když dojdou argumenty, pavlač přihodí hodnocení vzhledu. Škoda, že zde diskutující nemají fotky, jistě by nám ty pecky od zdejších bojovnic vytřely zrak... Ale nevím, jestli by se někdo snížil k takové ubohosti, jako ony.

0 hlasů

Sajrajt ve 20.49 - Chlap nemusí být vůbec hezký. Chlap musí být chlap (měl by vědět, co k tomu patří):-)))

4 hlasy

Tak kolikrát je lepší hezkej chlap, než ošklivá ženská, že... :-D

4 hlasy

To my jsme si taky říkali, že nezdědila po otci Hrzánovi ani to málo, co měl on:-) Ale místní nadměrný Adonis u ní "to něco" určitě najde. Hezký zbytek dne.

7 hlasů

Jakmile by na to začali upozorňovat skončili by. Konec filmování hraní televize už žádný sponzoring...to by se kmotr z hluboké co to organizuje moc a moc zlobil!

7 hlasů

Bože jestli jen to utrpení přežijou? Celý jeden den bez potravin! Jen jestli budou mít dost kontušovky a cigár....

8 hlasů

Stafetova hladovka: Hladovim 3 hodiny, pak predam stafetu dalsim...

Nerika se tomu nahodou Snidane, Obed, a Vecere? Jinak. At hladuji, alespon ZHUBNOU!

8 hlasů

To je toho! Já každý den v noci hladovým 8 hodin. Ale mnozí to nepřežijou a jiným odumře mozek. 6e prudičko horákem?

7 hlasů

Rozhodl jsem se, že také zahájím hladovku proti komunistům. Začnu zítra po snídani a budu ji držet až do oběda.

7 hlasů

Však oni to jinak nedrží. Štafetová dieta :-)))

6 hlasů

Při každdé připomínce komouškých zločinů začnou rudoši vyvádět jak pominutí.
Ono se pak podstatně hůře tají, že ideologie postavená na třídním boji vždy a všude vedla k útlaku a vraždám ve vlastním národě.

1 hlas

Pokud je něco trapného jako tahle akce tak se fakt nad tím člověk musí ozvat. Navíc to vede lidovec.

10 hlasů

Pravda řečená nebo připomenutá kdykoli a kýmkoliv, zústává pravdou a popírat ji může jen hlupák nebo lhář.

0 hlasů

Začala volební kampaň. Media se snaží a takovýmto blbostem věnují místo. Myslím si, že tentokrát to už bude kontraproduktivní.

11 hlasů

neškodilo by kdyby této akce se chopili sami komunisté a začali držet hladovku proti špatným komunistům ....

3 hlasy

jenom zírám co všechno jde mediálně zneužít, dost mi to připomíná jak Paťa Tlučhoř v seriálu s Kaiserem a Lábusem držel hladovku u koně.

7 hlasů

Takže, Olga Špátová je velký propagátor Havla a zároveň odpůrkyně komunistů. To mne rozesmálo. To je schizma jako hrom!

12 hlasů

:-))) že to paní Špátovou neraflo, když pan Havel udělal z óbrkomouše Čafly premiéra a později svého finančního a právního poradce.

"...Čalfa sehrál významnou roli při prosazení V. Havla na post prezidenta.
V té době se ozývaly hlasy pro přímou volbu, v níž ale měl větší šance Alex. Dubček než málo známý Havel. Čalfa ale zajistil Havlovo jednomyslné zvolení v nepřímé volbě (parlamentem složeným ještě z předlistopadových poslanců)..."

10 hlasů

Toť!
Nebo z Mathého a Dobrovského kancléře, nebo z Dienstbiera ministra, nebo z Jiřího Rumla hrdinu, nebo z Tošovského předsedu vlády ......

5 hlasů

"Dnes je už 115. den štafetové hladovky. Ve stý den se posunula na celostátní úroveň. A nyní nám to vyšlo tak, že tento a příští týden hladovku drží samé ženy," uvedl Marek.
Hlavně, že vám to vyšlo, Marku. Teď by to ještě chtělo avizovat kdy a kde drží hladovku která. Jinak nebudeme v obraze. A hladovka přece není jen Hrzánová a Špátová nebo paní biskupka.

9 hlasů

A že těmhle ctěným dámám nevadí jak soudruzi pravicoví komsomolci zachází , např. se zdravotně postiženými. Folklór s komoši je dnes již trapnej

13 hlasů

holky neuškodí vám to, aspoň budete zdravější, ale spíš byste se měly ptát, jak je to možné, že i socialismus připadá stále většímu počtu lidí jako ráj a KDO ZA TO MUŽE!, že stále víc lidí chce raději socany než tenhle zkorumpovaný bordel, ale není divu, komedianti byli po staletí pověstní tím, že lezli v řiť vládnoucímu režimu a snažili se na něm obohatit, za první republiky se hérečky nechaly vydržovat bohatými pány zcela veřejně, když přišli němci, tak se nechaly vydržovat od nich, za totáče většina našich komediantů neslezla z obrazovky, ale stěžují si jak trpěli, změnil se režim a komedianti zas panáčkují s dalším režimeme, jak vtipně zde poznamenal kdysi jeden z diskutérů, naši komedianti jednou rukou hrozí komunistům, druhou natahují pro státní dotace a důchody, spílají komoušům, ale stačí, když pravicoví ministři ohlásí, že budou nižší dotace na divadla a komedianti, místo aby se o sebe pravicově postarali, řičí a demonstrují, že stát nechce podporovat kulturu, komedianti se zkrátka řídí heslem koho chleba jíš toho častušky zpívej, nevím, že by některá z těchto dvou ochechulí za totáče nějak prostestovala proti režimu, cpaly se, mlčely a mlaskaly, jediný kdo za něco stojí je Kubiška

15 hlasů

...hmmmm, ale té vládní mafii to zjevně nedochází a krade dál !

8 hlasů

Alepoň ta hladovka napomůže těm protestantkám zkusit (ne pochopit, toho nejsou schopny!!), jak blahobytně si dnes žije mnoho jejich spoluobčanů. Ti tak ovšem žijí ne na protest proti KSČM ani ČSSD, jen tiše musí snášet výdobytky systému, za který - zdá se - jsou ony ženy ochotny položit svá "křehká" těla i duše.

10 hlasů

Paní Hrzánová, proč se zvolenými komunisty neuděláme nějaký proces a nepověsíme je?? Proč nezajistíme jejich voliče v nějakých pracovních táborech??

0 hlasů

Ti protestující proti bývalým komunistům, držící "protestní řetězovou" hladovku, by se mohli přidat k té armádě dnešních "demokratických" bezdomovců, ti drží "řetězovou" hladovku průběžně celý rok (viz. informace v tomto článku http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/On-zaplati-ja-to-mam-zadarmo-Bida-dohnala-Cechy-k-sikovne-novince-270741 ). Akorát mi není jasné, proti čemu vlastně ti bezdomovci tou hladovkou protestují...

8 hlasů

A je to zas tady. Stejný, nudný a celkem už vousatý folklór. Komunisti. Slouží vládnoucímu pravdaláskyzmu stejně, jak peklo katolické církvi. Je tedy čím strašit. V roce 1967 bylo po pádu nacismu stejně let, jako dnes po pádu socializmu. Strašili tehdy komunisti návratem nacismu? Ne. A proč? Byli by k smíchu. Co takhle přestat financovat nějaký ústav pro studium totalitních režimů a proklepnout kupónovou privatizaci. Pokusit se dostat o dekádu dál. Po čase srovnání kulhají. Ale Nečas i Jakeš vládli asi stejně dlouho. Kolik lidí zemřelo za Jakeše a kolik za Nečase? (viz methylalkohol kauzu). Je tu nějaký z hladovkářu schopen mi argumentovat? Ne! Maximálně se povyšovat a urážet.

15 hlasů

Neničte si zdraví, Vážené Dámy, kvůli prasčím bolševikům z ksč(m) a čssd. Ať si zdraví ničí ta rathova čubka (nebo jiné sociálnědemokratické ženy, ehm, svině). Nějakou hladovkou se nic nevyřeší. Já bych raději slyšel "sametová revoluce byla chyba, neměla být sametová, pojďme to napravit". Podotýkám, že mezi přisluhovače minulého režimu je třeba počítat i voliče čssd, mimo jiné taky proto, že tento režim hájí, stejně jako hájí jiné podobné režimy (např.ten v kldr). No a když takový režim obhajují, tak obhajují i jeho metody, nemohou tudíž nic namítat proti tomu, aby na ně tyto metody byly použity. Proč bychom neměli zavřít voliče čssd do gulagů, když oni sami takové metody hájí? Takže žádné hladovky, žádné upalování sebe sama.

5 hlasů

A ty, fašizoide!, přestaň už konečně štěkat ...

9 hlasů

"Vážené dámy" to jsi mě dostal, ještě teď se válím smíchy, to bylo fakt dobrý.

8 hlasů

Bodejť by ses neválel, když ty všechny ženy oslovuješ soudružko:-)

0 hlasů

docela povedená ironie momentálně narušenýho jedince. Soudruhu 8 let tu vládnou modří bolšáni prej pravicoví

4 hlasy

Bohužel, jejich ůhladovka" jen dotvrzuje omezenost jejich mozečků. Nejprve by si měly zodpovědět otázku, co ti dnešní komančové mají společného s těmí z 50. nebo 70-80. let. Vše se mění a vyvíjí a každy rozumný se poučí z chyb. bohužel naše "děmokratičeské" mědija úmyslně nedají možnost současným komančům sdělit jak si oni představují dosažení jejich komunizmu aby se mohlo dále strašit a "bojovat" proti komančům. Kdyby to těm dámám aspoň trochu myslelo, tak by protestovaly proti této vládě, protože díky jejím potroublým činům komanči jen získávají.

11 hlasů

Mají s nimi společné naprosto všechno - z části jsou to ti samí, kdo zvěrstva páchali a zbývající se k tomu staví tak, jako že to nevadí a nebo dokonce že nic takového nebylo. K tomu jim dopomáhej foglová. Čili stejné povahy, stejné názory, povedou ke stejným činům. Omezený je asi tvůj mozeček, když ti tohle uniká. Nebo tvrdíš o dnešních nacistech "co mají společného s hitlerem, nechte je být?" Asi ne, viď. To proto, že jsi komouš, tak ti zvěrstva vadí podle toho, kdo je páchá a na kom.

1 hlas

Soudruhu, nevím jak jste došel k tomu, že jsem komanč. Kardinální omyl, ale za to po matce jsem poloviční Němec a od 60. let mám možnost jezdit za svými příbuznými vyhnanými hrdinnými čecháčky do BRD. Tudíž vím toho dost jak to tam chodí. Němci na rozdíl od čecháčku si uvědomili svou vinu a nekádrují své spoluobčany. Pouze soudí ty, kteří se přímo dopustili zločinů. Jinak bývali členové NSDAP se stávali starosty, poslanci i ministry, soudci, nebo generály. Dokonce členové SS si dělali srazy tzv. kriegkammeraden a nikdo se nad tím nepozastavoval. Amíci si zbalili Gehlena, jednoho ze šéfu nazi špionu, místo aby byl odsouzen za smrt protivníků. Pokud češi nejsou schopni uznat společnou vinu, odsoudit ty, kteří se dopustili zločinu,tak musí hledat někoho, na koho svést svou připosra..st. Žádný jiný národ ze satelitů SSSR, tak hluboko do té jeho ři.i nezalezl. Jinak si tykejte jen svým parteigenossen. je vidět, že zvyky se těžko zapomínají, že soudruhu Kociši

1 hlas

Vcera jsem videla Semelovou. Proboha to je ale carodejnice:-)

2 hlasy

Semelová je zapálená komunistka, ale vlastně ji chápu. Kdo je mi mimořádně z té partaje sympatický, pak je to Soňa Marková

7 hlasů

Vymývání mozků začíná...do voleb budeme svědky takové manipulace s davem, kdy se klidně může stát, že pravice opět zvítězí... Davová manipulace je věc, se kterou dokážete divy, viz třeba předvolební kampaň Schwarzenberga, demonstrace na severu Čech proti nepřizpůsobivým, kdysi to byly demonstrace proti zvolení Bobošíkové ředitelkou v ČT apod... Stačí najmout ty správné lidi, mít pod palcem ta správná media, zblblé študentíky a humanisty a šou může začít.

12 hlasů

Komunisti by mohli v příštích volbách ušetřit za reklamu, protože ji už nebudou potřebovat. Já bych jim dal hlas i kdyby neměli žádný program :)

12 hlasů

Já je volím, aniž bych si jejich program četla :-))))

7 hlasů

To stejně není nic ke čtení, samé blafy :) Oni jsou ti politici všichni stejní nezávisle na příslušnost.

0 hlasů

Dovolil bych si opravit tenhle titulek, protože není logicky v pořádku: Bára Hrzánová a Olga Špátová hladovějí kvůli politice téhle vlády a komunistům rostou preference aniž by něco pro to dělali.

15 hlasů

Zajímá ty kačeny, čí je to vina, že vliv komunistů stoupá? Ať jdou protestovat a držet hladovku před vládní úřad!!

23 hlasů

To nejsou VIP , to je českej povl.

18 hlasů

HYPOTETICKÁ OTÁZKA:-)...Bylo by zajímavé,kdyby Nečas prohlásil:Pokud vydrží národ hladovku 14 dni v kuse ODSTOUPÍME! Co myslíte,jak bychom se jako lidé nespokojení zachovali?:-)

8 hlasů

Hm, a že zrovinka biskupka proti něčemu protestuje ? Není to snad právě křesťanství, které má na svědomí zločiny srovnatelné se zločiny nacismu a komunismu ? Nebyla to právě křesťanská církev, která zaživa upalovala tisíce a tisíce lidí, aby se pak mohla zmocnit jejich majetku ? Křesťani jsou ti poslední, kteří mohou někoho a něco kritizovat za genocidu.

18 hlasů

Tak já holt podle Hrzánové nejsem slušný člověk....

13 hlasů

Ještě dodám,že podle mne tyto akce jen nabudí další naštvané lidi a ti budou volit zrovna ty co vadí současné šlechtě-elitě a jejim poskokům-komediantům.

18 hlasů

Jirka Hrzán se asi v urně obrací.Ne,že byl komunista,ale,že se jeho dcera spojuje s takovou pa..ží,která ožebračila a rozbila tuto republiku.Doufám,že kníže se také přidá k hladovce,následován Kalouskem a spol:-)))))

28 hlasů

Trochu se dovzdělejte, soudruhu. Hrzán byl součástí jednoho z nejlepších našich divadel druhé půlky 60. let - Činoheráku - a komunisté jako vy je rozprášili včetně režisérů. Zeptejte se Hrzánových přátel, jak to nesl právě on. Jestli se z něčeho v hrobě obrací, tak z komunistů jako jste vy.

0 hlasů

Jasne, a proto Hrzan sel z filmu do filmu - proste normalizacni komediant.

6 hlasů

Má cenu hradnímu alkoholikovi vysvětlovat, že nejvíce Hrzán trpěl zákazem hrát v Činoheráku a dokonce v jakémkoli pražském divadle? A že aby se uživil, bral konferování kdejaké tancovačky a v televizi estrády. Psychicky byl na dně. Ale hradní alkoholik to nikdy nemůže pochopit. Normalizační hradní alkoholik..

0 hlasů

No tak 60 normalizacnich filmu, ve kterych ten tajtrdlik ucinkoval, hovori samo za sebe.

6 hlasů

Nepij tolik, jde v 90% o televizní záležitosti, ČSFD hovoří jasně. A ožrala jako ty nemůže pochopit, že hrát v televizní srajdě a moci hrát v divadle (navíc tak kvalitním jako Činoherní klub byl´) je nebe a dudy.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 1/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.