K asimilaci nedojde
Imigranti si chtějí ponechat své zvláštnosti, vysvětluje etnolog

17.10.2015 06:30

Cizinci vesměs nepřicházejí do Česka kvůli tomu, aby se plně včlenili do nové společnosti, chtějí si ponechat své zvláštnosti. Důležitou roli hrají v integraci škola, zaměstnání i zájmová sdružení, například sportovní oddíly.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Hogo Fogo (3 hlasy) 17.10.2015 11:32

  REPETE: Pojetí šíření islámu v Koránu je neodlučitelně spjato s...

 • Vlastimil Pražák (2 hlasy) 17.10.2015 10:47

  Víc pravděpodobné je že zvláštnosti chtějí přenést na nás a je jedno...

 • Hogo Fogo (1 hlas) 17.10.2015 11:17

  pojetí boje v Koránu Tématika svaté války v Koránu a původní...

 • Karel Voves (1 hlas) 17.10.2015 14:14

  Však už se holky z našich neziskovek těší na ty zvláštnosti. Budou...

 • Hogo Fogo (1 hlas) 17.10.2015 11:14

  Jasně, že si chtějí ponechat své náboženství a způsob života. Kdo si...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Merkelová ví, co mele.
Je pravda, že kdyby si každých z 28 států EU vzal domů 35.000 imigrantů (to přece není tak moc, že?), tak je to vyřešený JEDEN MILION.
Nevěříte?
Tak počítejte:
28x35000= 980000
A co je to prosím pěkně 35000 milých vzdělaných lidiček, toužících pracovat a přijat naše hodnoty (chlast a tak...)?

0 hlasů

Kdo se nechce 100% přizpůsobit, a odložit všechny nám cizí a nepříjemné zvyky, hlavně islám, ten tu nemá co dělat.

0 hlasů

Tebe znám Karle.
Víš že tě měla maminka s Mauserem?

0 hlasů

Však už se holky z našich neziskovek těší na ty zvláštnosti. Budou žít v partě s ostatními manželkami a večer si dají grupáč. Ušetří za šminky a za holiče, pod burkou je jedno jak vypadají. A na veřejnosti budou moci jen promluvit se souhlasem muže. Do práce nebudou smět chodit. Nastanou jim šťastné časy.

1 hlas

REPETE:

Pojetí šíření islámu v Koránu je neodlučitelně spjato s bojem. Bojovat za šíření, či na obranu islámu je povinností celé muslimské společnosti. Povinnosti muslima k boji za islám bude učiněno za dost až celý svět bude jedna islámská oblast, přičemž tolerovat je možno jen monoteistická náboženství vlastnící svatou knihu.

3 hlasy

pojetí boje v Koránu
Tématika svaté války v Koránu a původní chápání džihádu bylo spíše šíření islámu zbraní. Termín „svatá válka" se v Koránu objevuje pouze čtyřikrát, ale mnoho dalších veršů rozvíjí tématiku boje. Podívejme se na nejtypičtější z nich. Tématika džihádu se objevuje především v pozdějších medínských súrách. Nejkomplexněji se této tématice věnuje druhá a devátá súra.

„Bojujte na stezce Boží proti těm, kdož bojují proti vám, avšak nečiňte bezpráví, neboť Bůh nemiluje ty, kdož se bezpráví dopouštějí. Zabíjejte je všude, kde je dostihnete a vyžeňte je z míst, odkud oni vás vyhnali, vždyť svádění od víry je horší než zabití... A bojujte proti nim, dokud nebude konec svádění od víry a dokud nebude všechno náboženství patřit Bohu..." (2:190-193). V dalších částech druhé súry se mluví o nutnosti boje, i když je nepříjemný (2:216) a o předpisech o boji v posvátném měsíci (2:217). Druhá súra celkově také staví jako základ existence islámu eliminaci nepřátelských náboženství („Nevěřící nepřestanou proti vám bojovat, dokud vás neodvrátí od náboženství našeho, budou-li toho schopni", 2:217), mimo „náboženství svatých knih", kterým je uložena zvláštní daň (9:29; 3:110-115). Devátá súra se pak zabývá tématikou boje s nevěřícími ještě o něco zevrubněji. Tato súra motivuje k boji slibem nebeské odměny (9:38) a před odmítnutím boje varuje Božími tresty (9:39). Korán kritizuje vlažnost a nezájem o boj (9:43-47) a nabádá, aby muslim investoval do boje svou osobu a majetek (9:41; 61:11), neúčastnit se je hříchem mimo chromé, nemocné a slepé (48:17). Korán dále mluví o tom, že ten, kdo zemře při džihádu získá nesmírnou odměnu (4:74) a vyzývá k dosažení celosvětové nadvlády islámu:

„Rci těm z kočovných Arabů, kteří zůstali vzadu: ,Budete vyzváni k boji proti lidu obdařenému velkou bojovností; a budete proti nim bojovat, leč by přijali islám. Uposlechnete-li, Bůh vám dá odměnu překrásnou, avšak obrátíte-li se zády, potrestá vás trestem bolestným.‘" (48:16) a „A On je ten, jenž vyslal posla Svého se správným vedením a s náboženstvím pravdivým, aby mu dal zvítězit nad každým jiným náboženstvím." (48:28, podobně 61:9).

Z textů týkajících se svaté války, či chceme-li malého džihádu, můžeme shrnout, že pojetí šíření islámu v Koránu je neodlučitelně spjato s bojem. Bojovat za šíření, či na obranu islámu je povinností celé muslimské společnosti. Povinnosti muslima k boji za islám bude učiněno za dost až celý svět bude jedna islámská oblast, přičemž tolerovat je možno jen monoteistická náboženství vlastnící svatou knihu.

http://www.getsemany.cz/node/2681

1 hlas

Jasně, že si chtějí ponechat své náboženství a způsob života.
Kdo si myslí, že je to jinak, nic o tom neví.
A politici nám o tom jejich přizpůsobení prostě lžou.
V poslední době se často ptám, co vědí ti političtí "mudrci", vykládající, jak je všechno v pohodě, že máme otevřít vrata a nájezdníky přijímat ve velkém, o islámu.
Zdá aspoň trochu prostudovali dogmy koránu, resp jejich vysvětlení, třeba uznávaným Ivanem Hrbkem, (orientalista, historik a překladatel z arabštiny, už po smrti - https://cs.wikipedia.org/wiki/Ivan_Hrbek).
jeho překlad koránu a především komentář, by těm idiotům možná trochu objasnil, jak je islám jiný...

VĚŘÍCÍ MUSLIM MÁ KORÁNEM DANOU POVINNOST, JEDINOU "PRAVOU VÍRU" ŠÍŘIT.
I S MEČEM V RUCE.
Říká se tomu DŽIHÁD.
Cituji:

Džihád (arabsky جهاد‎‎) je termín označující náboženskou povinnost muslimů usilovat o obranu a rozšiřování islámu ve vlastním srdci i ve světě.

Tradičně se rozlišují čtyři druhy džihádu:

Džihád srdcem (al-džihád bi´l-kalb) – Přemáhání hříchu, projevy zbožnosti.
Džihád jazykem (al-džihád bi´l-lisán) – Podpora a šíření misijní činnosti islámu.
Džihád mečem (al-džihád bi´l-sajf) – Vedení válek za obranu islámu.
Džihád rukou (al-džihád bi´l-jad) – Pomoc potřebným, charitativní činnost.

1 hlas

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/D%C5%BEih%C3%A1d

0 hlasů

Víc pravděpodobné je že zvláštnosti chtějí přenést na nás a je jedno jestli mlácení hlavou o zem nebo kamenování,řezání hlav i rukou a třeba i jen šátky a burky

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 14/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.