Brutalita za mřížemi
Ivan Jonák: Vězni dělali bojové psy a my uzavírali sázky

17.09.2014 05:01 Původní zpráva

Zatímco kohoutí či psí zápasy jsou v evropských zemích zakázané, ve valdické věznici prý provozovali jejich obdobu. Ochránci zvířat však mohou zůstat v klidu, protože po čtyřech se v nelítostných soubojích nervala zvířata, ale "ochočení" vězni. Ve včerejší debatě Týden v ringu v televizi Barrandov to řekl Ivan Jonák, který si odseděl za objednání vraždy 18 let.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Pavel Sekora (12 hlasů) 17.09.2014 08:13

  S Davidem Rathem zatím stále probíhá soud a dosud nebyl odsouzen....

 • OM Y (8 hlasů) 17.09.2014 07:02

  Jen nechapu, proc se zvou do televize kriminalnici a pise se o nich...

 • Pavel Sekora (6 hlasů) 17.09.2014 08:45

  I kriminálník a vrah může mít svůj názor zpěváčku.

 • Pavel Pospíšil (5 hlasů) 17.09.2014 07:56

  Polední věta tohoto pitomého článečku:.............................. ...

 • Petr Úlisný (4 hlasy) 17.09.2014 08:17

  Spíš byste se než nad tím s kým se vedou rozhovory měl zamyslet nad...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Co jsme to za společnost, kde se z vrahů dělají celebrity. Točí se filmy ( Kajínek ), vrazi vystupují v televizi... Zajímavou osobnost, která něco dokázala, to lidi nevidí

0 hlasů

Ono by to chtelo si postavit otazku: co je to za lidi ve vedeni te televize, kdyz z vypraveni kriminalniku udelaji hlavni vecerni porad. Nechybi jim sebereflexe ? Asi si rekli. Narod je zdivocely, na dodrzovani zakonu, poradku a dobreho chovani se duraz neklade a tak muzem timto vysilanim jen ziskat. Oni asi delaji to, co obec divaku ocekava.

Jen me udivuje, ze Rath jde do vysilani pri vedomi ze nad nim visi rozsudek nedokonceneho soudu.A to je zase jen dukaz, ze lide nejsou prilis soudni.

Musite jednou konecne si priznat, ze 41 roku komunismu vam vtisknulo jine chovani nez v zemich kde je svoboda. A kdo se timto nezabyva, zustane postkomunistickym vyrobkem.

1 hlas

a co váleční zločínci?

0 hlasů

Pochopitelně by ten formát byl poněkud divný pokud by se jednalo o ČT1 nebo Novu, jakože oba tyto kanály tak nějak rodinné. Ale existence téhož mi nepřijde divné, zvláště ohledně toho, že některé z nás ta "tématika/y" zajímá, ohledně podmínek ve vězení aj., ne jako svačina v historickém koníčku. Prostě to že někdo, ať jíž politik, policista nebo od Červeného kříže prostě přijde a řekne "Stupnice podmínek je taková a my tomu současně dáváme za 4 jako dostatečné." mnohým nestačí jako by to něco vypovídalo. Zvláště u těch kteří se snaží o vyjasnění nějakého například i světového minimálního standartu vězenských podmínek pro moderní stát, byť je jasné že i u nás v EU na to jsou zřejmě i částečně rozporné směry. Ale zvláště pojetí, že věznice není od toho aby byla mučírnou si myslím, že je jasné a nemyslím, že uškodí když se o tom mluví, jakože mnohé je jistěže v rovině profesionální, ale i bez případného předhazování celé (další) století a i s 100% úspěšností ve všech ohledech ohledně dopadení pachatelů trestných činů, si myslím, že je oprávněné trvat na důstojném výkonu trestu (natož vazby).

Jistěže pokud jste např. předsedou sdružení politických věznů či podobně, a vlastně víte jak to celé současně je, a říkáte, že ta "diskuze" tam je o ničem, tak bych to bral poněkud odlišně. Ale asi ne, co? Tak či tak, jeden je obviněný, druhý si svoje odseděl, a když se čte například http://zpravy.idnes.cz/obzaloba-navrhuje-pro-jonaka-dvacet-let-fcz-/domaci.aspx?c=A010618_091009_praha_krimi_lin
a ví se, že tam pracoval mj. David Berdych, tak nevím jestli se na náležitém místě nebo místech pracovalo i s verzí (možná odůvodněnou), že existoval spor v rámci toho podniku, jako pokud se tam děl tunel a ona to chtěla zatrhnout či podobně, pokud to bylo tak nějak ve stejný čas. Jakože prostě věci o kterých není poprvé v TV, například http://cs.wikipedia.org/wiki/Expozitura_%28seri%C3%A1l%29
Jinými slovy, skoro jako by se z toho stal jako folklór a snažit se seriózně podívat na za je poněkud složité když se obojí smíchá ve stejném médiu. V tom smyslu se jistě dá snadno argumentovat proti zacházení se skutečnostmi jako že senzace, ale co jsem pochopil tak se alespoň článek točí (na prvním místě) kolem něčeho odlišného.

0 hlasů

Agentura BREAKING NEWS právě uvedla, že elitního Schwarzenbergova agenta a placeného trolla pn23 pn23 s krycím názvem DEBIL, pravidelně mlátí jeho stará což na něm jak vidno z jeho příspěvků zanechává viditelné a nevyléčitelné stopy.

4 hlasy

Ono to bylo kdysi uz lepsi, ale prichod komunismu byl take navrat hrubosti a necivilizace. Ted se z toho musi spolecnost pomalu zmatorit. Ale kde vzit positivni priklady ?

1 hlas

Kdysi, za 1.republiky anebo za Rakousko-Uherska anebo možná 18.století?

0 hlasů

To musel být velmi veselý pořad - dva kriminálníci, co si navzájem přizvukují. Štěstí, že jsem to neviděl.

3 hlasy

Sekora mlati zeny a dovoli si snad o nem nekdo rict, ze je kriminalnik?

1 hlas

Radši se pochlub kolikrát už dneska zmlátila tvoje stará tebe.

3 hlasy

Jonák je poctivý chlap, který si rád hraje na lumpa. Rath je lump, který si rád hraje na poctivého chlapa.

3 hlasy

Televize Barrandov je sračka. Ovlivňovaná majitelem k politickým účelům.

2 hlasy

Nějakým nedopatřením jsem přepnut na tuto kokotinu a nevěřil jsem svým očím a učím. Tak takový slint jsem opravdu ještě neviděl. Už i ten moderátor byl odpudivý.

1 hlas

A co učíte,prosím?

4 hlasy

aha takze podle kriminalnika a vraha je rath obetni beranek a nevinny clovek... hahahahahaha super zblebt...... :-)))

1 hlas

Nevinný dokud neodsouzen, a obviněných v té kauze je nevím kolik osob, ale mediálně se (pochopitelně) mluví ohledně té kauzy víceméně o něm, jakože myslím jediný politik v té kauze a to ohledně že tam prý jako hejtman něco ohledně opravy toho zámku.

0 hlasů

chycen s uplatkem atd atd prestante spekulovat Rath neni zadna chudinka pekne si nahrabal a nakradl to vsichni vedi jen ti kterym se to nehodi z nej delaj obet ......

1 hlas

Kdyby jste ho přistihl jak si bere jako z účtu na tu opravu, například, že on rozhodoval o tom komu se kolik pošle a sobě na soukromý účet poslal těch 7 miliónů, tak to jistě je jako prostě jen o něm. Ale mít u sebe 7 miliónů v hotovosti není co vím trestní čin, byť to jistě smrdí, že jako z nekalé činnosti i kdyby se "jenom" jednalo o nezdaněnou tržbu či podobně.
Stranou toho, teď to je celé lepší ohledně zakázek atd.? Nějaký krajský sněm teď musí odsouhlasit schválení docela velké částky či podobně? Nebo prostě nová rovnice a podklady k výpočtu?

0 hlasů

Jinými slovy, to že u sebe měl takovou hotovost a makovou hotovost, a obojí dohromady zřejmě nenahlášené na majetkovém přiznání, tak v rámci verze nezdaněné tržby se poněkud nabízí že se mu nechce vypovídat koho že přechovává hotovost, anebo prostě z čeho to tedy je "ve skutečnosti". Ale pokud není zákon, že nesměl mít větší obnos hotovosti, zákon z kterého by zřejmě vyplývalo že jako hejtman by měl být schopen vysvětlit původ těch peněz, tak dokazování ohledně původu těch peněz je dle mého mínění na straně žaloby.

0 hlasů

I kriminálník a vrah může mít svůj názor zpěváčku.

6 hlasů

to sice muze sykorko ale tento nazor akorat ukazuje mentalitu pana Jonaka( vraha ) ktery se zastava jineho kriminalnika aniz by tu pravdu mel a nekteri ... jim to tzv zerou sykorko :-)

0 hlasů

A co slušného chtít od TV Barrandov?
Vždyť je to žumpa a odpad s pořady pro tu část společnosti, jejíž IQ = 80 a méně.

1 hlas

bohuzel te spolecnosti je kolem 65% kteri se po svete potloukaji s dvoucifernym iq.

0 hlasů

Co se oba snažíte říkat? Že pro vás z těch prvních dvou třetin jsou ty pořady moc náročné, nebo ať klidně zařadí výše, že se pochytí?

0 hlasů

Polední věta tohoto pitomého článečku:..............................
O Rathově nevinně je přesvědčený i Ivan Jonák. "Každý vidí, jak to v tomto státě vypadá. Jsou prostě potřeba nějací obětní beránci, na které se shrne veškeré bláto".....................................
Tak se ještě můžou zeptat třeba Kájínka, Stodolových, Zelenky, čerstvě Janouška, Krejčíře nebo Roubala a ušetříme v Rathově případu za soud, protože odpověď bude vždy znít: "NEVINEN!"
Jak známo např. z klasiky od S. Kinga (Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank, kde Andy skutečně nevinný byl), na otázku: "Za co jsi tady?" odpovídá každý odsouzený: "Jsem nevinný, jako všichni tady!", popř.: "Advokát to posral!"
Tak hezký slunečný den všem slušným lidem!

5 hlasů

presne tak moc pekne napsano.....

2 hlasy

A co slušného chtít od TV Barrandov?
Vždyť je to žumpa a odpad s pořady pro tu část společnosti, jejíž IQ = 80 a méně.

1 hlas

Jen nechapu, proc se zvou do televize kriminalnici a pise se o nich na hlanich strankach internetovych novin ...
No, proste Cechistan-Bananistan.
Co kriminalnik, to modla, tak to tady pak vypada. A decka maji priklady …

8 hlasů

Spíš byste se než nad tím s kým se vedou rozhovory měl zamyslet nad poměry v českých věznicích.

4 hlasy

Není potřeba se nijak zamýšlet, protože to všichni vědí. Vězni dělají howno a mají se líp než lidé s minimální mzdou. Nebo snad jsou vrazi na rekreaci?

1 hlas

presne tak... vezni by meli pracovat a ne travit dny v posilovne a u televize... meli by si odpracovat pobyt, stravu a take odskodneni toho za co tam sedi jenze dnesni system je nastaven tak ze sedi u telky posiluji, hraji ping pong nebo ctou knihy... bohuzel

2 hlasy

Mám za to, že většina nákladů se váže k místu ve věznici, ať jíž obsazené či nikoliv. Pokud se tedy má v úmyslu mít jako volnou kapacitu i kdyby se všichni chovali hezky atd., tak valná část těch nákladů je tak či tak.

Co se týče "před-dnešního systému", např.:
https://www.youtube.com/watch?v=k7E0I937g6c

To jste věděl a myslíte, že v pořádku? Nebo nevěděl? Že ne až tak? Tak jak? Všeljak hlavně, že nějak aby byly peníze?

0 hlasů

S Davidem Rathem zatím stále probíhá soud a dosud nebyl odsouzen. Takže v jeho případě bych na tvém místě se slovem kriminálník zacházel opatrněji truhlíku.

12 hlasů

Protoze jsou to ti spravni "role models" pro vasi omladinu. Jen at si zvykaji, ze s poctivosti NIKAM NEDOJDES, a ze LEZ MA SEDMIMILOVE NOHY.

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 21/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Nebezpečné vztahy

Týden Politické rozhovory

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Sedmička pro ženy

Sedmička Extra

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov News

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.