Mocní komunisti
Jakeš a spol. za mříže. Nejspíš poslední šance, jak je odsoudit

04.10.2017 20:01 Původní zpráva

Je to asi poslední šance, jak odsoudit nejmocnější muže předlistopadového Československa včetně šéfa KSČ Miloše Jakeše. Skupina historiků usiluje o to, aby byli potrestáni všichni, kteří nesou odpovědnost za zabíjení lidí utíkajících přes železnou oponu.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • o k (2 hlasy) 04.10.2017 21:59

  Máte naprosto pravdu. Žádní, pečení holubi nám do huby nelítali, ale...

 • Jan Novák (2 hlasy) 04.10.2017 21:01

  Jděte se vycpat s tímto - kdo žil normálně jako já nemusel nikam...

 • Jeroným Pražský jr (1 hlas) 05.10.2017 18:46

  Jan Novák je typický zhrzený malý český člověk, jehož hodinky se...

 • Petr Dosoudil (1 hlas) 04.10.2017 22:05

  Kdo žil normálně = udával sousedy, zakládal brigády socialistické...

 • jaroslav novak (1 hlas) 05.10.2017 02:07

  "Za mříže měl jít na čtyři roky, ale trest mu byl posléze snížen na...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Předpokládám že emigrantka žijící v Bavorsku, která šéfuje spolku (který má jedinou právní sílu v podávání trest. oznámení), ze kterého vystoupil i ÚSTR, tak doufám že nechce mstít tímto způsobem za svého slavného otce, který byl coby člen spolku "Svazu německého přátelství" po roce 1945 "popotahován" za kolaboraci s náckem, s vyloučením z Čs. akademie věd. Ač byly zavřeny všechny vysoké školy, tak on mohl dál bádat v režii nacistů. Nakonec to však v roce 1946 ustál, a spláchlo se to omluvným dopisem.

0 hlasů

Co to blábolíte?
Vážně se pokoušíte omlouvat střelbu na našich hranicích za komunistů tímhle trapným přirovnáním?

0 hlasů

Jaký omlouvání, o tom již rozhodovaly soudy, tak co chce ta emigrantka ještě vymyslet. A jestli se má porovnávat nacistický kolaborant s grenčákem, tak toť otázka. Kolik ten Evropský spolek odhalil nacistických vrahů v Německu, v pohodě dožívajících se státní rentou v penzionech.

0 hlasů

Viz. "Wikipedia"

0 hlasů

"Za mříže měl jít na čtyři roky, ale trest mu byl posléze snížen na dva a půl roku. Odseděl si z nich jen část, byl podmínečně propuštěn".
Příliš objektivní mi toto vyjádření nepřipadá. Dostal snížený trest 2,5 roku a odseděl si 22 měsíců (prosinec 1989 říjen 1991), , t.j. 60% z trestu. Za slušné chování jsou odseouzení běžně propouštění po odpykání poloviny trestu, proč ne potom Štěpán? Protože to byl komunistický funkcionář? Neplatí snad v Čechách zákony pro každého stejně?

1 hlas

Kdo žil normálně = udával sousedy, zakládal brigády socialistické práce,vychvaloval vše co přicházelo ze Sovětského svazu, byl organizován v Lidových milicích,atd., ten opravdu nepotřeboval nikam utíkat. Právě kvůli takovýmto lidem, musely utíkat celé rodiny, aby se vyhnuly perzekucím.
Kdybys neměl Nováku v hlavě řezanku, musel bys vědět, že většina našich emigrantů, kteří tam museli začínat od píky, se vypracovali na důležité posty nejen v byznysu, ale i v průmyslu , vědě i umění. Dovedu si představit že tobě holoubci do pusy pořád lítají.....rovnou z nosu.

1 hlas

Hm., a taky jeden slavík brnkal u kostela na kytáru, a sbíral drobné centy do kravice od bot. A po revoluci létal do ČR na nákladné oprace, které tam nikdy nezaplatil.

0 hlasů

tenhle příspěvek patří pod nehoráznost napsanou Janem Novákem 21:01

0 hlasů

Jděte se vycpat s tímto - kdo žil normálně jako já nemusel nikam utíkat. Stejně to byli většinou kriminálníci utíkající před zákonem nebo mladí co si mysleli , že jim na západě budou lítat pečení holoubci do pusy - dnes víme, že to tak nebylo a není ... A VŠICHNI VĚDĚLI O HLÍDANÝCH HRANICÍCH I DRÁTECH .... tak o co jde .

2 hlasy

Jan Novák? To byl kriminálník, žil zde za ostnatým drátem, četl knihy, které mu strana povolila číst, sledoval programy v televizi, které mu strana povolila sledovat, ve školách jemu a jeho dětem lhali, pravda tam byla pouze ta, co určila strana atd. Ano, on žil normálně nenormálně. Je mi ho líto!

1 hlas

Máte naprosto pravdu. Žádní, pečení holubi nám do huby nelítali, ale byli jsme svobodní a mohli jsme cestovat a vzdělávat se. Nevím o žádných emigrantech, kteří by byli "kriminálníci". Většinou se jednalo o mladé lidi - studenty, absolventy, ale i řemeslníky a většina toužila pouze po tom, aby mohli v klidu žít, pracovat a nebo studovat. Vy jste normálně nežil. Podle toho co píšete, jste lidská troska a zrůda, neschopná se o sebe postarat v jiných podmínkách, než, v těch, které tady před 89 vládly. Nechci být osobní, ani hrubý, ale potom, co jste na adresu lidí, kteří chtěli žít a ne pouze přežívat, napsal, cítil jsem nutnost, popsat věci tak, jak opravdu byly a jsou.

2 hlasy

Jan Novák je typický zhrzený malý český člověk, jehož hodinky se zastavily v roce 1989. Nikdy neměl žádné ambice než být poslušným členem stáda. Nemusel nic řešit, přemýšlet, ba skoro ani nemusel pracovat.
Dnes je ztracen.

1 hlas

To že ty woe nevíš o žádných kriminálnicích, tak to neznamená že tam nezdrhali. Viz např banda loupežných vrahů Mašínů.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 6/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.