Mocní komunisti
Jakeš a spol. za mříže. Nejspíš poslední šance, jak je odsoudit

04.10.2017 20:01 Původní zpráva

Je to asi poslední šance, jak odsoudit nejmocnější muže předlistopadového Československa včetně šéfa KSČ Miloše Jakeše. Skupina historiků usiluje o to, aby byli potrestáni všichni, kteří nesou odpovědnost za zabíjení lidí utíkajících přes železnou oponu.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • o k (2 hlasy) 04.10.2017 21:59

  Máte naprosto pravdu. Žádní, pečení holubi nám do huby nelítali, ale...

 • Jan Novák (2 hlasy) 04.10.2017 21:01

  Jděte se vycpat s tímto - kdo žil normálně jako já nemusel nikam...

 • Jeroným Pražský jr (1 hlas) 05.10.2017 18:46

  Jan Novák je typický zhrzený malý český člověk, jehož hodinky se...

 • Petr Dosoudil (1 hlas) 04.10.2017 22:05

  Kdo žil normálně = udával sousedy, zakládal brigády socialistické...

 • jaroslav novak (1 hlas) 05.10.2017 02:07

  "Za mříže měl jít na čtyři roky, ale trest mu byl posléze snížen na...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Předpokládám že emigrantka žijící v Bavorsku, která šéfuje spolku (který má jedinou právní sílu v podávání trest. oznámení), ze kterého vystoupil i ÚSTR, tak doufám že nechce mstít tímto způsobem za svého slavného otce, který byl coby člen spolku "Svazu německého přátelství" po roce 1945 "popotahován" za kolaboraci s náckem, s vyloučením z Čs. akademie věd. Ač byly zavřeny všechny vysoké školy, tak on mohl dál bádat v režii nacistů. Nakonec to však v roce 1946 ustál, a spláchlo se to omluvným dopisem.

0 hlasů

Co to blábolíte?
Vážně se pokoušíte omlouvat střelbu na našich hranicích za komunistů tímhle trapným přirovnáním?

0 hlasů

Jaký omlouvání, o tom již rozhodovaly soudy, tak co chce ta emigrantka ještě vymyslet. A jestli se má porovnávat nacistický kolaborant s grenčákem, tak toť otázka. Kolik ten Evropský spolek odhalil nacistických vrahů v Německu, v pohodě dožívajících se státní rentou v penzionech.

0 hlasů

Viz. "Wikipedia"

0 hlasů

"Za mříže měl jít na čtyři roky, ale trest mu byl posléze snížen na dva a půl roku. Odseděl si z nich jen část, byl podmínečně propuštěn".
Příliš objektivní mi toto vyjádření nepřipadá. Dostal snížený trest 2,5 roku a odseděl si 22 měsíců (prosinec 1989 říjen 1991), , t.j. 60% z trestu. Za slušné chování jsou odseouzení běžně propouštění po odpykání poloviny trestu, proč ne potom Štěpán? Protože to byl komunistický funkcionář? Neplatí snad v Čechách zákony pro každého stejně?

1 hlas

Kdo žil normálně = udával sousedy, zakládal brigády socialistické práce,vychvaloval vše co přicházelo ze Sovětského svazu, byl organizován v Lidových milicích,atd., ten opravdu nepotřeboval nikam utíkat. Právě kvůli takovýmto lidem, musely utíkat celé rodiny, aby se vyhnuly perzekucím.
Kdybys neměl Nováku v hlavě řezanku, musel bys vědět, že většina našich emigrantů, kteří tam museli začínat od píky, se vypracovali na důležité posty nejen v byznysu, ale i v průmyslu , vědě i umění. Dovedu si představit že tobě holoubci do pusy pořád lítají.....rovnou z nosu.

1 hlas

Hm., a taky jeden slavík brnkal u kostela na kytáru, a sbíral drobné centy do kravice od bot. A po revoluci létal do ČR na nákladné oprace, které tam nikdy nezaplatil.

0 hlasů

tenhle příspěvek patří pod nehoráznost napsanou Janem Novákem 21:01

0 hlasů

Jděte se vycpat s tímto - kdo žil normálně jako já nemusel nikam utíkat. Stejně to byli většinou kriminálníci utíkající před zákonem nebo mladí co si mysleli , že jim na západě budou lítat pečení holoubci do pusy - dnes víme, že to tak nebylo a není ... A VŠICHNI VĚDĚLI O HLÍDANÝCH HRANICÍCH I DRÁTECH .... tak o co jde .

2 hlasy

Jan Novák? To byl kriminálník, žil zde za ostnatým drátem, četl knihy, které mu strana povolila číst, sledoval programy v televizi, které mu strana povolila sledovat, ve školách jemu a jeho dětem lhali, pravda tam byla pouze ta, co určila strana atd. Ano, on žil normálně nenormálně. Je mi ho líto!

1 hlas

Máte naprosto pravdu. Žádní, pečení holubi nám do huby nelítali, ale byli jsme svobodní a mohli jsme cestovat a vzdělávat se. Nevím o žádných emigrantech, kteří by byli "kriminálníci". Většinou se jednalo o mladé lidi - studenty, absolventy, ale i řemeslníky a většina toužila pouze po tom, aby mohli v klidu žít, pracovat a nebo studovat. Vy jste normálně nežil. Podle toho co píšete, jste lidská troska a zrůda, neschopná se o sebe postarat v jiných podmínkách, než, v těch, které tady před 89 vládly. Nechci být osobní, ani hrubý, ale potom, co jste na adresu lidí, kteří chtěli žít a ne pouze přežívat, napsal, cítil jsem nutnost, popsat věci tak, jak opravdu byly a jsou.

2 hlasy

Jan Novák je typický zhrzený malý český člověk, jehož hodinky se zastavily v roce 1989. Nikdy neměl žádné ambice než být poslušným členem stáda. Nemusel nic řešit, přemýšlet, ba skoro ani nemusel pracovat.
Dnes je ztracen.

1 hlas

To že ty woe nevíš o žádných kriminálnicích, tak to neznamená že tam nezdrhali. Viz např banda loupežných vrahů Mašínů.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi