Souboj písničkářů
Jaromír Nohavica vrací úder: Tomáš Klus filozofuje, ale nemá na to!

23.08.2019 10:47 Původní zpráva

Spolupráce s StB, vyznamenání od Putina a fotka s Okamurou. To jsou důvody, proč písničkář Tomáš Klus v týdnu prohlásil, že už asi nepůjde na kávu s Jaromírem Nohavicou. "Páteř národa narovná jen upřímná sebereflexe," vyčítá folkovému bardovi jeho mlčení. Jak rozumět Klusovu gestu? Pozdní prozření? Či spíš politické zviditelnění? "Klus teď hodně filozofuje," reaguje Nohavica.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • František Kytnar (14 hlasů) 23.08.2019 18:20

  Klusáku, zažíváš přesně to co měli umělci za komoušů. Pokud jsi nebyl...

 • František Mach (14 hlasů) 23.08.2019 14:11

  Najednou Klus prozřel a na to stačilo jen mu zřejmě pohrozit od...

 • tyden tyden (13 hlasů) 23.08.2019 13:13

  Klus to má jednoduché a zároveň těžké protože žije ve snadné době,...

 • Sparviero Sparviero (10 hlasů) 23.08.2019 23:17

  Pokud bych si měl vybrat zdali Nohavicu,nebo Kluse, tak jednoznačně...

 • Pavel Buček (10 hlasů) 23.08.2019 18:06

  Stokrát raději Nohavicu než eurobolševického blba a smetáka Kluse....

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Nohavica tu cenu dostal od prezidenta Ruske federace. (Kdyby to byl Jelcin, bylo by to jine?) Je preci jedno, kdo cenu predava. Mel ji odmitnout a plivnout do tvare celemu Rusku? Nektere Nohavicovy pisne zlidovely, zpivaji se u ohnu. To je pro autora asi "nejvic", ceho muze dosahnout. Tomas Klus spoustu veci pochopi, az ho system bude chtit pro jeho nazory znicit (systemy se meni neustale), a bude ho vydirat pres deti, az je bude mit. Kdo z nas umi urcit TU SPRAVNOU HRANICI KOMPROMISU, co jeste prijatelne je a co uz ne? Pardon, ale to mohl tak Karel Kryl. Tomas Klus zatim opravdu ne.

0 hlasů

Klusi, zpívat neumíš, jenom skřehotáš a až si současní mladí budou starší, přestaneš je bavit a bude po legraci. A do senátu nelze všechny podobné, jako jsi, dostat, ten jednou obyvatelstvo přestane bavit živit. Už aby to bylo...

1 hlas

Jarku hoď na to hnědku. On ten Klouzek ani neví kdo to byl Puškin,

3 hlasy

Dělá machra hňup...

1 hlas

Bože, jak já tyhle podělaný eurobolševiky z pražské kavárny, jako je Klus, nesnáším...!!! Milione chlívků, táhni do brusele.

5 hlasů

Tomáš Klus, a jak se s něj stal jenom ubohý Flus !

8 hlasů

Klus netuší, o čem mluví a má za to, že to ví, to je tak celé a na jeho názor bych řekl jen toto: jako obvykle, zase jsme si historii upravili po svém. I ti mladí už to zase dělají.

8 hlasů

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

Pokud bych si měl vybrat zdali Nohavicu,nebo Kluse, tak jednoznačně by to byl NOHAVICA. - Klidně bych si s ním zazpíval a vypil i to kafe. - Mimochodem kdo to je ten Klus, není to někdo z toho milionu chvilek ? :-)))
https://www.youtube.com/watch?v=6sDj8T2cnes

10 hlasů

Agent Nohavica vrací úder .... :-))))) . No máme tu s agenty pořád veselo.

3 hlasy

Já vás musím upozornit, abyste nemluvil o něčem, o čem nemáte šajn. Desátá zpráva StB kterou si tento tupý národ plete s celou StB, což byl odbor boje proti vnitřnímu nepříteli, pracovalo po lemplovsky česku. Museli mít stále další spolupracovníky a stále další informace, museli plnit plány! Že nebylo kde brát? Ale bylo! To se dělalo tak, že se od stolu vybral z evidence občanů nějaký nic netušící človíček, který třeba právě StB naštval, jako třeba Nohavica svými písničkami nebo řečmi atd, a napsalo se, že s ním bylo sjednáno to a to... I proto toto se živé svazky musely hned po revoluci skartovat. Píšu i pro toto, protože těch oprávněných a časem, jak se ukázalo, plně ospravedlnitelných důvodů, bylo více. Další ale ne poslední důvod byl masové práskání tohoto uku*verného nárůdku - kdyby se toto dostalo ven, hrozila neuvěřitelná trma vrma. Toto může potvrdit ale i rakouská policie, Gestapo, SNB a dnešní policie, co si s Čechy užívá. Dnes už je to konečně v klidu proti tomu, co se dělo za bolševika.
O co jde? na Gestapo, abych vycházel ze sdělení SD, chodili Češi udávat souseda za kvokající slepice a když byli vyhozeni, že to patří protektorátní policii a četnictvu, přišli zanedlouho s tím, že soused se slepicemi obchoduje na černém trhu. Ani to Gestapu nepatřilo a Gestapák českého šmejda vyhodil. Ovšem ouha: Stížnost na Gestapáka až do Berlína. A odtud proprc: kde je záznam o udání, za nějakými slepicemi může být přece mnohem více, může je chovat pro Benešovy parašutisty!!!! Gestapo muselo poslat protektorátní četnictvo, to zjistilo, že soused má všechno řádně nahlášeno, počty slepic souhlasí, ve věci se nejedná o žádné protiprávní jednání. Bác, stížnost na protektorátní policii. Jedni chtěli: zavřeme ho do blázince! Vedení ne, to neexistuje, ten může být užitečný! Prostě Klus ví kulové a hraje se na myslitele, jak říká Jarek.

2 hlasy

Hrdina SSSR Nohavica je něco jako Zeman, relikt socialismu, který oslovuje své věrné, podobně zaseklé v minulosti. Tyhle bezpáteřné postavičky se tady budou ještě chvíli potácet, ale postupně odejdou a vzduch se vyčistí.

3 hlasy

S bolševikem bylo namočených 85% národa, o jakých "těchhle" bezpáteřních postavičkách mluvíte? Seznamte se s historií tohoto národa od začátku 19 století, to vám otevře oči. Vynálezci národního socialismu, závistiví, zaostalí, vůči okolí nevraživí...

3 hlasy

Nechci urážet, jen pojmenovat pravým jménem. Nadutá nicka, umělecky i lidsky, bleje do veřejnýho prostoru. nic jiného neumí. Za pár let o ní nikdo nebude vědět.

9 hlasů

Ano, tento zpěvák nebude sahat Nohavicovi ani po ty kotníky. Názor má, ale nemá znalosti. Takový názor je pak názorem dobytka.

2 hlasy

Přestože Kluse osobně nemusím, tak musím přiznat, že má pravdu. Také bych Nohavicovi minulost odpustil, žil v těžké době a nikdo z nás neví, jak by se sám zachoval. Ale k Putinovi lézt nemusel., u slušných lidí tím ztratil kredit. Už není bardem, ale pouze jedním z mnoha. Těžko říct, co ho k tomu vedlo, třeba ho vydírali, třeba má na svědomí ještě horší věci, než které jsou veřejně známy...

3 hlasy

U jakých slušných lidí? Mluvíte o sobě? Vy jste nikdy nic neukradl, jako Čech? Proč se Češi tak rádi pasují sami sebe na slušné lidi, na vyvolený národ, na holubičí povahy, na oběti a podobné výbrky?

2 hlasy

Vy se nějak vyznáte... Nejste vy ten STyBlo...?

0 hlasů

Nejste vy ten detektýv? Spíše ale kádrovák, ne? Tak tedy Čest!

0 hlasů

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

Tomášku nekopej, Jaromíra už z tebe bolí kotník.

3 hlasy

docet jsem to k tomu, ze tahle nicka byla shovivava k Nohavicovi :-)))))))))
hahahahaha, tak jsem se uz dlouho nezasmal :-)))))

8 hlasů

Nemá vůbec cenu se zabývat tím fanatickým přiblblíkem Klusem, který nesahá Nohavicovi ani po kotníky.

9 hlasů

nekdo ho zval na kafe?jak je videt,soudruh nechape,ze existuji lide s jinym nazorem nez je ten jeho.to je holt ten demokracie.doufam,ze nespolupracuje s opci,ajnstajn.

3 hlasy

Klusáku, zažíváš přesně to co měli umělci za komoušů. Pokud jsi nebyl angažovaný umělec,nebo jsi nepráskal, tak jsi si ani neškrt. Ty jsi dnes angažovaný kavárník a havloid a práskač, tím si zajišťuješ, že tvoji držku vystrčí v TV, jinak by jsi si ani neškrt. Tak o co jsi lepší, než byli angažovaní umělci za komoušů. Jsi hnus klus a Nohavicovi nesaháš ani po kotníky .

14 hlasů

K tomu by mnohe mohl rici Pepa Nos.

0 hlasů

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

Stokrát raději Nohavicu než eurobolševického blba a smetáka Kluse. Eurobolševici, táhněte do brusele.

10 hlasů

Byl jsem zvědavý co zase roztomilý bláznivý prosťáček Klus
vyslovil za „moudra“, aby se zalíbil podobným příznivcům.
Rozvláčně, zbrkle se vyjádřil k totalitě a bardovi Nohavocovi.
Správně zhodnotil Nohavica : On teď hodně filozofuje, a nemá na to,"
Ach ti šťastní dobří naši umělci, bez většího a širšího rozhledu, cítí
se mluvčím a svědomím národa, bez patřičného vzdělání v oboru.
Čím miň toho někdo ví, tím jasnější má názor. Šťastný chudí duchem.

9 hlasů

Nohavica se bude hrát i za sto let,Klus možná ještě za pět........

9 hlasů

Nohavica jako hudebník a jako člověk jsou i pro mne dva různí lidé, toho druhého také nemusím. Ale na Klusově místě bych to neventiloval veřejně. To by mohl jedině nějaký jiný bard typu Kryla ...

9 hlasů

Najednou Klus prozřel a na to stačilo jen mu zřejmě pohrozit od pražských agentů Pražské kavárny, věděl, že bude mít po možnosti se objevovat na veřejnosti a ČT mu zavřou dveře atd. Vidíte to je jen takový dokonalý příklad ubožáka doopravdy bych chtěl vědět jaký by byl z něj STBák.

14 hlasů

Vy byste chtěl vidět, jaký by byl z Kluse estébák? Vy, který si pletete X. správu StB, což bylo jedno malé oddělení, které mělo informace o gestapácko bolševických českých práskačích na svoje sousedy, s celou velmi výkonnou StB, což byla klasická zpravodajská služba s vysoce vycvičenými schopnými a velmi cennými lidmi, které čeští práskači raději nechali vyháze, podupali ji a zašlapali do země, jenom aby se nevyvalilo, co jsme za národ, tak vy byste chtěl posuzovat, jaký má být estébák a jaký by byl Klus estébák?
Tak to je hodně drsný vtip! Jako obvykle blábol a jako takový má spousty hlasů. Beztak od práskačů a těch, co se X. správy StB, tak jako vy, museli silně bát. Klid, živé svazky z roku 1990 jsou už nedostupné, další jednání o tom budete mít až u Svatého Petra.Tam je mají.

0 hlasů

Takže zatrpklý vyhozený estébák STyBlo...

0 hlasů

Hehehe, jak někdo nepapopuškuje názory tupců, už je estébák. Tak se bojte, bububu!!!! Pozor, jestli nemáte estébáka pod postelí, když jdete večer spát!

0 hlasů

Klus to má jednoduché a zároveň těžké protože žije ve snadné době, kdy sám nemusel ničemu opravdu vážnému čelit. Nemusí pod jakoukoliv hrozbou prokazovat pevnost charakteru. Takže cokoliv řekne je na rozdíl od Nohavici pouze teorie. Kdyby zapěl něco konkrétního o sametových zlodějích a z..dech tak snad. Píseň Pane bože za co je pouze slabý odvar rádoby bojovníka.

13 hlasů

Jo a jak byste někomu, kdo bolševika nezažil, tu dobu vysvětlil, aby ji plně pochopil? No rád si to přečtu teda... Jinak píšete dobře: Klus by měl držet kušnu, když o tom nic neví.

0 hlasů

Opravdu byl autor článku ke Klusovi milosrdný, když ho nazval "písničkářem".

8 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 14/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.