Školství a koronavirus
Jiří Drahoš: Nechci, aby se studenti hroutili stresem

25.06.2020 10:27 Rozhovor

Mohl být prezidentem České republiky. Nakonec ho jen těsně porazila stávající hlava státu. Profesor Jiří Drahoš následně úspěšně kandidoval do Senátu, kde má na starosti mimo jiné vzdělávání. "Nejsem zastáncem povinné maturity. Jaký smysl má taková zkouška za situace, kdy je příslušný předmět systematicky vyučován řadu let a student musí postupně prokazovat, jak si v něm vede. My po něm ale na konci studia požadujeme složení jedné zkoušky, z níž jsme udělali takřka posvátné tele," říká.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • daniel Pink (7 hlasů) 25.06.2020 10:53

  byl to slaboučky kandidat na prezidenta a nyni chvilkařska pražske...

 • S Vrba (5 hlasů) 25.06.2020 15:59

  Pan Drahoš je klasickým příkladem toho, že vzdělání nelze zaměňovat...

 • megera megera (5 hlasů) 25.06.2020 11:06

  je to howado nebo parchant

 • Elliott Houser (4 hlasy) 25.06.2020 12:34

  Jiří Drahoš: Nechci, aby se studenti hroutili stresem, raději ať...

 • Ďury - (4 hlasy) 25.06.2020 11:41

  Ještě štěstí, že nevyhrál prezidentské volby. Už to směřuje k tomu,...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Krycí název pro nové přerozdělování imigrantů: „Flexibilní solidarita“

Vítačsko-imigrantská veličina v Evropě – Německo chce během svého nadcházejícího předsednictví zavést nový koncept na přerozdělování imigrantů. Ten má krycí název „Flexibilní solidarita“, a spolkový ministr vnitra Horst Seehofer se už v předpolí německého předsednictví včera na toto téma azylové reformy setkal s rakouským protějškem Karlem Nehammerem.

Východoevropské země se asi mají na co těšit…

zdroj:

https://www.krone.at/2178992

https://www.eurabia.cz/Articles/44184-kryci-nazev-pro-nove-prerozdelovani-imigrantu-flexibilni-solidarita-.aspx

CZEXIT

3 hlasy

ZKUR.VENÝ ZÁPAD A JEHO GENOCIDA BÍLÝCH POKRAČUJE

Cambrigská Univerzita obhajuje akademičku, která říká: “Na Bílých životech nezáleží.”

Cambrigská Univerzita obhajuje jednu ze svých akademiků poté, co tweetovala „na bílých životech nezáleží“, přestože instituce dříve zamítla jiného akademika, který učinil mnohem méně kontroverzní prohlášení.

https://ceskoaktualne.cz/2020/06/kontroverzni-zpravy/cambrigska-univerzita-obhajuje-akademicku-ktera-rika-na-bilych-zivotech-nezalezi/

CZEXIT

3 hlasy

EUROPARLAMENT JE PRÝ RASISTICKÝ, JE TAM PŘÍLIŠ MOC BĚLOCHŮ

o myslíte, je v parlamentech zemí jako Somálsko, Etiopie, Senegal, Čad, Mali, Nigérie, Namibie, Keňa, JAR či Zimbabwe poměr běloši – černoši 1:1? Je vůbec v některém z těchto parlamentů alespoň 1% bělochů? Nemám samozřejmě na mysli minulost, jako například JAR před rokem 1994. Zcela jistě tam běloši nejsou vůbec nebo jen v zanedbatelné menšině. A měl kdy někdo připomínku, že třeba v parlamentech Japonska, Číny či Jižní Korej jsou jen žlutí? Ne, to nikdy nikdo neřešil. Nikomu nevadí, že jsou tyto parlamenty rasově uniformní.

To jen v tom pseudoparlamentu evropském je prý moc bílých. Ano, na evropské půdě, kde je bílá rasa doma, je nenormální, když v pseudoparlamentu a pseudokomisi, jež mají údajně zastupovat Evropany, je převaha bělochů. Jaký to skandál!!! To ostatně napadlo i černou europoslankyni frakce Zelených jistou Pierrettu Herzberger-Fofanovou , což je europoslankyně, zastupující v EP Německo a europoslankyni stejné barvy pleti, zastupující Švédsko též v zelené frakci, jistou Alici Bah Kuhnkovou.

Europoslankyně tvrdí, že je čas na změnu a na skutečný boj se „systematickým rasismem“. „Rasismus je něco, s čím jsme se setkaly osobně. A Evropská unie není výjimkou. Když jsme šly do Evropského parlamentu, zastavila nás hned několikrát ostraha a ptali se, co tam pohledáváme. Nikdo z našich bílých kolegů se s něčím takovým nesetkal,“ uvedly.

Poslankyně EP považují za ostudné, že v evropských institucích je tak malá „etnická rozmanitost“. „Máme být odrazem lidí, které reprezentujeme, nejen v Evropském parlamentu, ale i v institucích, a v tom jsme selhali,“ tvrdí. Stěžují si, že jen tři procenta europoslanců jsou nebílí a ani jeden eurokomisař není a nikdy ani nebyl „barevný“.

Herzberger-Fofanová prý sehnala 121 podpisů od kolegů ze čtyř politických frakcí, kterými volají po tom, aby Evropská komise uznala existenci systematického rasismu a policejního násilí v Evropské unii a aby ho odsoudila. Kuhnková hodlá řešit problém rasismu s Němci, kteří budou předsedat radě Evropské unie a chce co nejdříve prosadit antidiskriminační legislativu. A také chce od EU, aby jasně podpořila protesty proti prezidentovi a rasismu v USA.

Jejich požadavky pochopitelně podpořila i Ursula van der Leyen a hodlá v této věci dál jednat. Samozřejmě je předem jasné, že europarlament cokoli podobného podpoří, vždyť i nedávno proběhlo v EP hlasování k jakémusi šílenému rasistickému protibělošskému pamfletu, který vyloženě odsuzuje bělošský rasismus a z černochů dělá rasismem trpící chudáky, přičemž pro tuto šílenost hlasovala většina europoslanců.

V kontextu výše uvedených návrhů by mne tedy zajímalo, kdy se tito pseudoaktivisté vydají do zemí dálného východu, kde v jejich parlamentech jistě nenajdete jediného černocha. Evropa je historicky bílá a tak, jak mají právo být v parlamentech ve výrazné převaze černoši v černé Africe, žlutí ve východoasijských zemích či Arabové v zemích arabských, mělo by být normální, že jakákoli podobná instituce v Evropě je v drtivé většině obsazena bělochy.

V EP je podle zjištění těchto černých europoslankyň 97% bělochů a to se jim zdá skandální. Zdálo by se jim stejně skandální, že v některých parlamentech afrických zemí je 100% černochů? Jistě ne. Stejně, jako není skandální 97% bělochů v jakékoli evropské instituci. Navíc, pokud se jim nelíbí, že je Evropa bílá a zdá se jim příliš rasistická, proč se nesbalí a neodstěhují do černé nerasistické Afriky? Brání jim v tom někdo??

PS: Zajímalo by mne, kdy někdo nadnese, že je v EP zahrnuto příliš málo pohlaví a kdy EP odhlasuje požadavek na zastoupení všech 100 dosud známých genderových identit v této instituci. Myslím, že i toho se již brzy dočkáme….

https://pravyprostor.cz/z-blogu-vox-populi-europarlament-je-pry-rasisticky-je-tam-prilis-moc-belochu/

CZEXIT

2 hlasy

ZAPRODANEC NĚMCU ZAPRODANEC EU A HANBA MORAVY !!!

3 hlasy

Kde jsme mohli dnes být, kdyby ten neřád Zeman zase špinavou ruskou cestou nevyhrál. Jen doufám, že se část jeho voličů dnes za svou volbu stydí.

0 hlasů

Tento příspěvek si po zásluze nezasloužil
žádné kladné ohodnocení.

1 hlas

STYDÍME SE ZA VLASTIZRÁDCE TVÉHO TYPU A DOUFÁME, ŽE VŠICHNI TI, KDO PODPORUJÍ EU A TÍM ZÁROVEN AUTOGENOCIDU VLASTNÍHO NÁRODA JEDNOU DOSTANOU JEDINÝ SPRAVEDLIVÝ TREST ZA VLASTIZRADU.

CZEXIT

2 hlasy

Pan Drahoš je klasickým příkladem toho, že vzdělání nelze zaměňovat za inteligenci. Jeho představa o vzdělávání jednoznačně směřuje k americkému stylu, kdy škola nemá studenty naučit, ale zabavit.

5 hlasů

S.Vrbo, tys´klasickým příkladem studenta, který sice školstvím prolezl, ale zůstal blbý. Polemizovat s Tebou je ztráta času, takže jen to oznámení.

0 hlasů

Jiří Drahoš: Nechci, aby se studenti hroutili stresem, raději ať stahují králíky!

4 hlasy

nemuze to byt pedagog.jako takovy by vedel,ze v mladi mate nejvetsi kapacitu se neco naucit,vynalezt a rozjet byznys.deti mluvi tremi i vice jazyky.naucit se fungovat ve stresove situaci a nezmatkovat je dulezite pro cely budouci zivot.trileta cinska mladez uz pomaha v rodine.vi uz i jak oskubat kurata pro zakaznika,chytit rybu atd.normalni.

3 hlasy

Však on také není AUTOREM žádného patentu, vždy se jen přicmrdnul k někomu a z pozice vedoucího se tam vnutil jako "spoluautor". Ale zase ty králíci, ti mu jdou :-)

1 hlas

Koho ty blafy mají zajímat, rusáku?

0 hlasů

Ještě štěstí, že nevyhrál prezidentské volby. Už to směřuje k tomu, aby středoškolské vzdělání bez maturit dostali migranti-potažmo muslimové, kteří mu financovali kampaň kde je silně zaangažovaná jeho dcera. Bůh nás ochraňuj před takovými "vědci"!

4 hlasy

je to howado nebo parchant

5 hlasů

obojí, být parchantem se s hovadností nevylučuje, jak tenhle akademik stahovač předvádí.

1 hlas

byl to slaboučky kandidat na prezidenta a nyni chvilkařska pražske elita kandiduje šilenou Mirku-přal bych si ,aby ji porazil Babiš To by se Kalousek uchlastal a Nemcova skočila do Sazavy

7 hlasů

Vzteklou prodavačku Němcovou přestaly bavit
demokratické diskuse ve sněmovně a má oponentury
za nepřátelské. Raději by do neužitečného Senátu
odložených intelektuálu, kde se všichni poplacávají
a řeční v jedné linii. Hlavně brojí proti presidentovi
premiérovi a vládě. V takové společnosti by si přála
strávit zbytek života. Žádné znalosti zodpovědnost
a práce, jen dobré peníze a pochybná prestiž.

1 hlas

Ti starsi univerzitno profesori byli vsichni v KSC uz od studentskych let a ted radi studentum jak na to ....

2 hlasy

Právě proto ! 😜

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 11/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi