Kauza
H-System: Středočeský kraj nabízí družstvu Svatopluk dotaci

14.08.2018 14:34

Středočeský kraj chce pomoci bytovému družstvu Svatopluk, které sdružuje bývalé klienty H-Systemu bydlící v Horoměřicích u Prahy, dotací až jeden milion korun.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Podle Asociace krajů České republiky měl Středočeský kraj k 31. říjnu 2011 dluh 3,2 miliardy korun, nejvíce ze všech krajů, přičemž za vlády Davida Ratha došlo k ztrojnásobení dluhu.

V pondělí 24. listopadu 2008 byl Rath na ustavujícím zasedání zastupitelstva Středočeského kraje zvolen hejtmanem 36 hlasy (26 sociálních demokratů a 10 komunistů) z celkového počtu 65 zastupitelů. Proti hlasovalo 25 zastupitelů ODS a 4 zastupitelé Nezávislých starostů pro kraj. Z tohoto zasedání vzešla i nová krajská rada, složená převážně z představitelů ČSSD.

V pondělí 15. prosince 2008 byl na jednání krajského zastupitelstva schválen rozpočet na rok 2009. Kraj tak bude příští rok hospodaři s v y r o v n a n ý m rozpočtem ve výši 18,8 miliardy korun.

Samospráva Středočeského kraje 2008-2012
Vláda Středočeského kraje 2008–2012 vzešla z voleb do zastupitelstev krajů, které se uskutečnily 17. a 18. října 2008. Jejich termín vyhlásil prezident České republiky 16. července 2008.

Dluhy jednotlivých krajů ke konci roku 2012 (v miliardách)....Středočeský 3,577......

leden 2016 - Středočeský kraj dluží skoro 5 miliard......


0 hlasů

1. Pokračující zadluženost Středočeského kraje, na úrovni celkových 4,6 mld. Kč. Aktuální dluhová služba kraje činí téměř 500 milionů korun ročně. Středočeský kraj je tak třetí nejzadluženější v ČR.

2. Velká zadluženost nemocnic. Středočeský kraj musel během roku 2014 ze svého rozpočtu dotovat provoz pěti středočeských nemocnic částkou 620 milionů korun. Navíc celá čtvrtina z provozní dotace na „ztrátové činnosti“, které Středočeský kraj svým zdravotnickým zařízením poskytuje, tj. 141 milionů Kč, do nemocnic ani nešla. Sloužila pouze k hrazení jejich dluhů A tento negativní trend trvá.

3. Stav silnic II. a III. třídy ve Středočeském kraji je velmi špatný a dlouhodobě zanedbávaný.

4. Záměr současného vedení Středočeského kraje podpořit výstavbu nové „megaspalovny“ komunálního odpadu v Mělníce není dobrý nápad. Nová spalovna vyvolá obrovské přepravní náklady a prudké zdražení poplatků za odpad pro občany.

5. Středočeský kraj pasivně přihlíží pokračujícímu záboru kvalitní zemědělské půdy v oblasti velké Prahy na ekologicky špatné developerské projekty.

6. V okresech kolem Prahy je kritický nedostatek míst v mateřských i základních školách. Vedení Středočeského kraje tento stav dlouhodobě ignoruje a přeneslo řešení tohoto problému téměř výhradně na obce.

7. Schválení trasy dálnice D3 na České Budějovice krajinou Posázaví.

8. Prohra Středočeského kraje v trasování rychlodráhy Praha- Kladno. Trať nepovede přes letiště Ruzyně a skončí na předměstí Kladna, což zkomplikuje dopravu významné skupiny dojíždějících Středočechů do Prahy.

9. Malá aktivita Středočeského kraje v jednání s Hlavním městem Prahou o získání finančních zdrojů na nové dopravní stavby tzv. “ Integrovaných územních investic (ITI)“ směřujících k rozvoji metropolitního regionu Prahy a příměstské části Středočeského kraje.

10. Slabá aktivita Středočeského kraje na vytvoření společné pražské a středočeské integrované dopravy „Metropolitní dopravní oblasti“. Středočeská integrovaná doprava (SID) je pouze „tarifní unií“ vybraných středočeských autobusových dopravců a přetrvávající problémy obyvatel kraje s cestováním neřeší.

Podle Asociace krajů České republiky měl Středočeský kraj k 31. říjnu 2011 dluh 3,2 miliardy korun, nejvíce ze všech krajů, přičemž za vlády Davida Ratha došlo k ztrojnásobení dluhu. ......

0 hlasů

Středočeský kraj - 1 milion korun .........

noooo, tech 1 milion korun bude nekde chybet prave ve Středočeskem kraji . . .

. Pokračující zadluženost Středočeského kraje, na úrovni celkových 4,6 mld. Kč. Aktuální dluhová služba kraje činí téměř 500 milionů korun ročně. Středočeský kraj je tak 3 nejzadluženější v ČR.

..... jsou obyvatelé Středočeského kraje pod tlakem propagandistické masáže jeho současného vedení, které již osm let ovládají komunisté (KSČM) a socialisté (ČSSD).

Nejen z pravidelně zasílaného měsíčníku Středočech, který naoko zdarma, ale ve skutečnosti za nemalé peníze obyvatel kraje, se valí samé „růžové“ zprávy o úžasné současnosti a velkolepých úspěších vládnoucích krajských politiků. Že by se něco nedařilo, tak o tom není ani zmínka.

Přesně v duchu bývalých komunistických agitek.

Skutečnost je ale samozřejmě podstatně odlišná.

0 hlasů

Kilenti by mohli dostat losy do vykradene tomboly .

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 09/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.