VIDEO: Stropnický se dožaduje místa u soudu. Ohání se televizí

Domácí
18. 1. 2017 14:00
Neurvalý Matěj Stropnický dělá ostudu u soudu.
Neurvalý Matěj Stropnický dělá ostudu u soudu.

Lidé na sociálních sítích se baví videem, na kterém se Matěj Stropnický snaží vyhodit slečnu z jejího místa v soudní místnosti. "Já jdu zítra do televize a měl bych tam trochu vědět, co se tady odehrálo," ohání se předseda Strany zelených.

Stropnický se snažil důrazně dostat do soudní místnosti. Projednával se tam případ studentky ze Somálska, která tvrdí, že jí ředitelka Střední zdravotnické školy v Praze 10 Ivanka Kohoutová nepřímo diskriminovala v přístupu ke vzdělání a svobodné volbě povolání kvůli nošení hidžábu.

"Ale vy to místo nepotřebujete," odpovídá Stropnickému autorka videa Jordana Jirásková s tím, že měl přijít včas. "Ale já jsem tady byl včas," argumentuje Stropnický. "Je vás tady docela hodně na podporu paní ředitelky, já bych si to taky docela rád poslechl." 

V pozadí někdo říká, že kdo nemá místo, tak má z místnosti odejít.

V komentářích pod videem Stropnický píše, že je neuvěřitelné, jak se všechno překroutí. "Houby s octem. Organizovaná skupina zabrala všechna místa a tato konkrétní slečna držela místo někomu dalšímu, ležela na něm bunda, tak jsem se slušně zeptal, jestli by místo nešlo uvolnit," píše.

Stropnický podle Jiráskové nakonec našel místo v řadě před ní. "Odešlo asi dvacet lidí kvůli tomu, že soudkyni a svědky nebylo slyšet, takže se uvolnilo mnoho míst," uzavřela pro TÝDEN.CZ příběh se šťastným koncem Jirásková.

Autor: Adéla BeranováFoto: Facebook

Další čtení

Americká herečka Dakota Johnsonová dnes převzala Cenu prezidenta MFF

Domácí
6. 7. 2025
ilustrační foto

Vedro je všude, ale na Moravě navíc silné bouřky, vítr, srážky

Domácí
6. 7. 2025

Forman měl silný vliv na začátek mé kariéry, uvedl Douglas ve Varech

Domácí
5. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ