<span>Klece, kde mučili</span> chlapce, byly z psího útulku strážníků

Domácí
24. 7. 2008 11:49
Jan Turek si od známých půjčoval psí klece - na mučení chlapců.
Jan Turek si od známých půjčoval psí klece - na mučení chlapců.

Jan Turek si od známých půjčoval psí klece - na mučení chlapců.Mučicí nástroje si obžalovaní z kuřimské kauzy půjčovali. Psí klece, ve kterých týraní chlapci strávili léto 2006, pocházely z psího útulku městské policie Brno. U soudu dnes vypovídali chovatelé psů, kteří klece půjčili obžalovanému Janu Turkovi.

Jan Turek v létě 2006 sháněl poněkud neobvyklé zboží. "Přišel za mnou, že jede na dovolenou se psy a že by potřeboval nějakou větší přepravku, tak jsem mu ji půjčil. Asi za měsíc mi ji vrátil," popsal pracovník psího útulku městské policie Milan Oliva.

"Jana Turka znám z útulku, chodil tam, staral se o psy. Vždy si vybral nějakého problémového pitbula a vzal si ho," řekl Oliva. O tom, že si Turek obžalovaný z krutého mučení Jakuba a Ondřeje půjčil klecí víc i od kolegů, se Oliva dozvěděl až nedávno.

Matka týraných chlapců Klára Mauerová.Turek řezal a pálil děti

Turek podle obžaloby nejen pořídil klece na psy, ale také se na chatě ve Veverské Bítýšce aktivně podílel na pálení, řezání a bití obou dětí.

Turek se chvíli předtím, než přišel v ohrádce pro svědky na řadu Oliva, omluvil pro nevolnost a odešel "na čerstvý vzduch".

V létě 2006 požádal o zapůjčení klece i Věru Pisárovou, také pracovnici městské policie. "Věděla jsem, že jezdí se psy i na tábory pro děti, tak jsem mu jednu celodrátěnou vínovou klec půjčila," řekla Pisárová. A dodala, že další, třetí klec si zapůjčil ještě od další kolegyně Jany Zavadilové. Tu soud pozval k výpovědi na pátek.

Poté, co soudní síň opustila i druhá svědkyně, která půjčovala Turkovi psí klec, muži obžalovanému z týrání se patrně ulevilo. Do soudní síně se vrátil.

Foto: ČTK

Další čtení

Tomio Okamura

Demonstrace proti SPD ve vládě: Proti Okamurovi protestoval i Okamura

Domácí
30. 10. 2025

Systém potřebný pro fungování eDokladů nebyl dostupný ani pozdě večer

Domácí
29. 10. 2025

Kubis za karlovarské ANO odmítne post poslance, nahradit ho má ortoped Penc

Domácí
29. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ