Hlavní nepřítel
Klinická smrt? Zeman nabídl recept na uzdravení NATO

20.11.2019 16:29

Severoatlantická aliance by se měla zaměřit na boj proti mezinárodnímu terorismu, který je hlavním nepřítelem civilizovaných států. Na velitelském shromáždění české armády to řekl prezident Miloš Zeman.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Patrik Vesecký (5 hlasů) 20.11.2019 20:02

  V Afghánistánu nemáme co dělat, tohle je americká válka, ne naše....

 • Petr Rozlil (4 hlasy) 20.11.2019 17:43

  "situace v zemi je stale slozita" rekl ministr. Ano, velmi slozita a...

 • Petr Rozlil (3 hlasy) 20.11.2019 19:36

  Styblo, je velmi zajimave jak Afganistan hlidany s triceti zemema...

 • Přímotop (2 hlasy) 21.11.2019 10:47

  Pokud má soudruh prezident starost o líheň teroristů, proč nepožádá o...

 • Jan Vacek (2 hlasy) 21.11.2019 08:10

  NATO je produktem poválečného rozdělení Evropy a studené války. V...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

i když jsem zemana preferoval,po jeho výrocích ,že by měla do eu parlamentu být dosazená bláznivá bába z německa,a je proti stáhnutí armády z misí,a milulé době prodání české spořitelny za 1 korunu je tento člověk mimo mísu

0 hlasů

Pokud má soudruh prezident starost o líheň teroristů, proč nepožádá o pomoc přímo hraničního souseda Afghanistánu, kterým je jeho oblíbená Čína?

2 hlasy

Dementní dědoušek radí NATO. Třetí světová válka se blíží. 🤣

2 hlasy

NATO je produktem poválečného rozdělení Evropy a studené války. V době míru je byrokratickou organizací prakticky reprezentovanou ani ne vládamí členských států, ale administrativně generálskou centrálou v Bruselu. Logicky funguje ve svém stereotypu. Tak také s sebou nese nebezpečí zbytečného stupňování mezinárodního napětí a zbrojení. . NATO není schopno příčiny terorizmu řešit, to je věc kooperativní mezinárodní spolupráce a utváření spravedlivého světového řádu s kolektivní bezpečností. Nebo-li, jak říká H. Kissinger, rekonstrukce mezinárodního systému jako vrcholné výzvy současnému státnictví.

2 hlasy

Co je to za kecy o tom opiu? Jak to, ze pri dnesni technice (armadni satelity), jeste nenasli ty pole s makem a neznicili je. Pak by prece Taliban nemel finance!

1 hlas

V Afghánistánu nemáme co dělat, tohle je americká válka, ne naše. Krom toho už stejně Taliban vyhrál. Akorát si to USáci a jejich podržtašky, mezi které patří i naši špenáti, odmítají přiznat.

5 hlasů

Hmmm.... před rokem 1938 někteří mluvili o tom, že Československo jak základna teroristů, a že tzv. Konečné vítězství je jen jeden krok daleko. A například o Husitech se také nemluvilo vyloženě jinak. A takové 'hodnocení z doslechu' ne každému přišlo vyloženě jako ztělesnění rozumu, natož že by se mělo mezinárodní standart když přijde na takové otázky.

Každopádně, kdyby se mě, jako prozatimní hlavu Pruského státu, p. Zeman ptal, zda bych neměl nějakou tu divizi na vyslání do Afghánistánu (a že by se mělo nějakou kapacitu například na zásobování náhradními díly), tak bych mu na prvním místě vyjasnil, že právní kontext je docela relevantní - jakože aby to nebylo ani jak 1968, ale aby řádný představitel/stvo Afghánistánu o to stál/o, anebo aby existoval řádný mandát. A zároveň bych se i jasně vymezil proti praktikám typu, že CIA někde v Latinské Americe trénovala parabojovníky, kteří následně zabili i jeptišky (protože se jím zdály moc "levicové").

Obzvláště když se v takových věcech nemá nijak jasno, tak se zdá docela jako nesmysl se tvářit jako by to hlavní bylo "ukázat sílu".

A u toho, jak tedy "osvobodit Afghánistán", se právě má i věci typu, že v horách Afghánistánu rostliny moc nerostou, jak ta půda tam není vyloženě jak se zná odjinud. To v praxi tamějšího sedláka znamená, že moc jiného než nakonec opium (a heroin) nevypěstuje - a bez úrody se je razdva zadluženo u warlordu apod. A právěže to celé "Něco se rozbombarduje a potom se spoléhá na Volný trh aby zajistil pohodu a blahobyt aspoň části obyvatel.", to se právě nezdá domyšlené.

A mohl bych pokračovat, ale po dnu práce při minimální mzdě a před dnem práce při minimální mzdě, to se zdá poněkud absurdní věnovat hrstku svých volných hodin tématům, za které i NATO jako takové platí nemalé částky "expertům" (i po 20 letech jejích rad mezitím co v Afghánistánu kolem poloviny území držené Talibánem).

1 hlas

Odejít a Afu, té zaostalé země od infrastruktury po mentalitu poloopic, by byla katastrofa.

Problém není v mezinárodním terorismu, ale islámském terorismu. V tom, že Isám je Západem považován za náboženství, což on nikdy nebyl, za Boha se vždycky machometán jen schovával, ostatně jako křesťané.

1 hlas

"situace v zemi je stale slozita" rekl ministr. Ano, velmi slozita a podle prezidenta je dnes Afganistan nejvetsi producent opia na svete. Nadherny a jak se vse tohle mohlo stat? Afginistan pred 17 lety, pred NATO okupaci mel akorat jedno male opiove policko. Dnes je svetovy producent opia? a ma totalni svetovy opiovy monopol?

4 hlasy

Rozlile, Af byl vždy největším producentem opia. Taliban, který proti drogám hubou bojoval, si z nich ve skutečnosti financoval svoji tureckou ekonomiku.

1 hlas

Styblo, je velmi zajimave jak Afganistan hlidany s triceti zemema NATO, ze vzduchu a zeme muze byt svetovy opiovy producent a opiovy monopolista.

3 hlasy

Rusáku, je velmi nezajímavé, jak dementně uvažuješ. Jestli to má vypadat jako chytrá otázka tak nevypadá.

0 hlasů

Ty asi nebudeš nejostřejší pastelka v penále,že?

0 hlasů

Zkvašená ovocenko, ani ty jsi to moc nerosvítil. Od zahájení okupace Afghánistánu útočným paktem NATO, platilo že se nesmí ničit a vypalovat maková políčka zakládaná na různých horských úbočích. Jednak aby proti sobě nepoštvávali Abdulláhy, a taky že výroba surového opia pro ně byla (a je) jediný zdroj obživy. Na těch horských krpálech a v takové nadmořské výšce nelze pěstovat jinou plodinu která by je uživila.Pochopitejně že krom základních potřeb k přežití se z toho zisku "Balkánské drogové cesty" finacuje i logistika Talibů.

1 hlas

anglosaxone, neni chytra otazka, jen je vse velmi zajimave. A ty mas neco spolecneho s tim monopolem?

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 4/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.