Historie
Kňažko: Rozdělení Československa byl dobrý krok

20.08.2017 11:20

Rozdělení Československa bylo z historického pohledu dobrým krokem, proběhlo přátelským způsobem a je důležité, že vztahy mezi Slovenskem a Českou republikou jsou přátelské.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Marie Metelková (1 hlas) 20.08.2017 14:31

    Ano,nedostatečný přístup slovenských soudruhů ke korýtkům byl ten...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

TEN ČEŠTIN, pan Lejdar

... Po válce by bývalo došlo ke zákazu Slovenska a oblast by byla nazývaná že "česká", obyvatelstvo by bývalo mělo dokonce Hitlerem nařízeně české občanství, a dětem by se dle českých "účenců" vyprávělo, že jsou Češi...David Lejdar 20.08.2017 20:15
dalejd

Neboli pro přiblížení toho o co jde, příklad:
ČLOVĚK SE STRAŠNĚ NADŘE KDYŽ TO PO VÁS ČTE. Nemůžete s tím něco dělat a nebo toho raději nechat?

0 hlasů

na by se nehraje a většina Slováků by hlasovala proti rozbití........... v Čechách ? na Moravě proti rozbití

0 hlasů

Svým způsobem inspirace ohledně rozdělení Pruska a Němců. Ale když mnozí Němci stále žijí v nějakém tom pangermanistickém výkladu dle kterého Němcům prý vše patří, tak to poněkud zádrhel.

0 hlasů

Neboli pro přiblížení toho o co jde, příklad:

Po válce by bývalo došlo ke zákazu Slovenska a oblast by byla nazývaná že "česká", obyvatelstvo by bývalo mělo dokonce Hitlerem nařízeně české občanství, a dětem by se dle českých "účenců" vyprávělo, že jsou Češi.

U toho by se bývalo mělo i věci typu privatizování bývalého Slovenského státního majetku do "českých" kapes (dokonce prodané pod cenou) a nápodobně to samé ohledně majetku konfiskovaným Slovákům mezitím co Čechům se sotva tolik konfiskovalo - což v analogii trochu zavádějící neboť i v Česku v skutečné historii došlo ke konfiskacím, ale právěže jak se v NDR konfiskovalo tak v SRN ne, a roku 1990 Němci odmítli vydat zpět konfiskované. A v tom příkladu aplikovaným na "Československo" by rozložení soukromého bohatství dokonce více než 20 let po roce 1990 vypadalo asi nápodobně jako toto:

http://www.arm-und-reich.de/uploads/pics/vermoegen.png

kde právěže podniky zápaďáků rychle naplnili na východě kde nějaký zisk a ještě k tomu si levně přibrali co se hodilo mezitím co osoby na východě nejen že bez kapitálu a muset se trochu rozhlédnout jak to v kapitalismu chodí a jaké tedy vlastně jsou západní zákony kterých bylo knih plno, ale i vlastně rovnou skoro celý trh naplněný dominantními podniky ze západu mající zákony na které byli zvyklí a že mnozí na východě rádi pokud vůbec bylo aspoň místo jako uklízeč. (Němci v té době mimochodem i neuznali účitelské vzdělání osobám které v té době v NDR nebyly zaměstnané jako účitelé, jakože si tím asi chtěly zabránit aby se takové osoby hlásily jako účitelé v západních zemích.)

Celkově prostě takové, že by v tom příkladu mnozí Češi a i část Slováků nahlíželi na Slovensko jako by se jednalo o Moravu, a dokonce s pojetím typu, že Slovensko bylo vždy provincií Česka/Čechů, což v případě Němců značně odvozené od toho pangermanistického pojetí kde například i Bavorsko nebylo členem ve federaci jak se akorát mělo za provincii údajného pangermanistického národu. A právěže když je to pojetí takové, že mnozí nedokážou chápat, že Československo nebo Německo technicky vzato bylo multi-národnostním státním útvarem a žádné nějaké, že Francouzi mají koukat odhazovat francouzství když teď přece v EU, tak to je s tou domluvou docela zádrhel když se nemá ani uznání jako by "Slovák" bylo něco existujícího.

0 hlasů

S nacionalisty jako Kňažko by to nebylo fungovalo, nebyli by spojeni nikdy - třeba tu paritu, všechno půl napůl, když jich byla jen třetina a ne polovina, tak hlavně že už nemusíme řešit jejich problémy, máme českých dost

0 hlasů

Takže v rámci EU nevidíte problém s tím když ČR nemá (senátně) 1/28 hlasů/zastoupení, ale početně v Euro-parlamentu 1/36... a kdoví kolik za několik let?

0 hlasů

Rozbití ČESKOSLOVENSKA (bez referenda) je zločinem vlastizrad y a aktéři by za to měli dostat i odpovídající tresty. Za dva takové paskvily v 1sv válce českoslovenští legionáři a českoslovenští vojáci a občané ve 2 sv válce rovněž ne.

0 hlasů

Referendum by dopadlo takto. Na Slovensku pro rozdělení, v Čechách proti. Co by bylo dále, třeba mi to Bulva vysvětlí.

0 hlasů

Ano,nedostatečný přístup slovenských soudruhů ke korýtkům byl ten pravý důvod. Ale výsledek je výborný, nikdy by jinak nebyli spokojení.

1 hlas

Tady v Praze jsme zatím žádnou velkou změnu nezaznamenali. Slováků je tady stejné množství jako před rozdělením, možná vic. Jen jsou více "namachrovaní"- zřejmě pozůstatek pokrevní vazby na Horní Uhry či hrdost na "úspěch" jejich krajana soudruha B.

0 hlasů

proč se tedy slováci neodstěhují zpět,teď když mají co chtěli?i se svojimi semity židy,jako soudruh b. a klaus,klausová s rodinami? na slovensku nevidím české semity ve vládě,jak u nás slovenské,nota bene v izraeli.z usa zase semita žid vyslancem,několikátý.poslední slušná velvyslankyně tady byla za Reagana.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 13/2018 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Animáček

Top dívky

Popcorn

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.