Digitální nomádství
Kočovníci moderní doby: opustili rutinní život a pracují na cestách

20.12.2014 18:00 Původní zpráva

Jen notebook a batoh – novodobí nomádi k životu více nepotřebují. Lidí, kteří se rozhodli opustit zaběhlý způsob života a pracovat na cestách, ve velkém přibývá. S příchodem zimy jich za hranice vyráží nejvíce.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Zab Haz (4 hlasy) 21.12.2014 08:59

    Úplné vykořenění, odtržení od domovské komunity, neustálé zdravotní a...

  • Deadman´s Hand (3 hlasy) 21.12.2014 10:19

    No a teď si představte, že jste ve svých 58 letech a vážně nemocná...

  • Jan Novak (1 hlas) 21.12.2014 11:51

    To může fungovat, jenom když je člověk mladý, zdravý, nemá velký...

  • Animal Farm (1 hlas) 21.12.2014 14:54

    REDAKCI: Marketko, "dobýt energii" se pise s mekkym "i." Dobyvat se...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Úžasně inspirující článek pro pracující! Pokladní ze supermarketů, poštovní doručovatelky, na co ještě čekáte? Sbalte noťas a šup na cesty!

0 hlasů

A Džamila kočuje po Praze.

0 hlasů

REDAKCI: Marketko, "dobýt energii" se pise s mekkym "i." Dobyvat se dobyva mozna tak do hradu a trollich jeskyni, taky existuje dobytek. Ale ten se nedobyji, ten se taky dobiji.

Sloveso dobýt má význam ‚získat něco s vynaložením určitého úsilí, nebo i násilí a nátlaku‘: dobýt vítězství, dobýt pohledávku, dobýt hrad. Odtud je odvozeno i podstatné jméno dobyvatel. Úsilí musíme vynaložit i při vykopávání a vyzvedávání předmětů ze země, proto píšeme dobýt/dobývat uhlí, dobýt pařez.

Sloveso dobít znamená ‚utlouct, usmrtit‘ (lovec dobil poraněné zvíře), ‚přestat tlouct‘ (její srdce dobilo dnes ráno), popřípadě ‚doplnit elektrický náboj nebo jiný potenciál‘ (dobít baterii u auta, platební kartu lze kdykoli dobít, potřebuji rychle dobít mobil, dobít si kredit).

http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=101

1 hlas

To může fungovat, jenom když je člověk mladý, zdravý, nemá velký majetek (nemovitosti) atd. Jediná inspirující věc je ta práce na dálku z počítače. Takových profesí je spousta, kde by i zaměstnanci např. 3 dny v týdnu mohli pracovat z domova místo neustálého přejíždění autem nebo MHD ráno do práce a odpoledne zpátky. Mrhání časem, energií, penězma...

1 hlas

Úplné vykořenění, odtržení od domovské komunity, neustálé zdravotní a bezpečnostní riziko, zpřetrhání mezigeneračních vztahů a přátelství nanejvýš tak po internetu. A pak se dočteme o někom, kdo někde zmizel a ani pes po něm neštěkne. Vždycky je to něco za něco; a je na každém aby si vybral, a pak si nestěžoval...

4 hlasy

To se rozhodl moc dobře. Je mi 58, jsem vážně nemocná a tak mám čas bilancovat. Spousta věcí které jsem dělala, honění se za něčím... jsou malicherné. Držím mu palce...

0 hlasů

No a teď si představte, že jste ve svých 58 letech a vážně nemocná bez domova a bez jakéhokoliv zázemí. Život na ulici totiž skoro nikdy není výsledkem svobodného rozhodnutí. Ve skutečnosti je tento život těžký a nebezpečný a zvládne ho jen mladý a zdraví člověk.
Článek dělá z nouze ctnost, v důsledku krize sociálního státu se na ulici ocitají už i pracující, notebook a batoh jim MUSÍ stačit, otrocký život s hypotékou není žádná vábná alternativa.
Ve skutečnosti i s relativně vysokým platem má ten pracující mladý člověk dá se říci holý zadek a dluhy až do důchodu a vysoký plat mu stačí akorát tak na splátky, energie a jídlo. Pak stačí nějaká životni krize a je problém. Najednou dotyčný rychle pozná, ze je vlastně jen chudák, která stoji pod tím trámkem a přemýšlí, zda to laso hodit či nikoliv.

3 hlasy

...chudák, který stoji pod tím trámkem...

0 hlasů

...mladý a zdravý člověk....

0 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov