Téma TÝDNE
Koho spláchne druhá vlna EET? Koloniály i večerky

29.01.2017 18:27 Původní zpráva

Napřed Andrej Babiš zatáhl pípy mnoha hospod a od 1. března kvůli jeho EET zavře i řada večerek, koloniálů nebo třeba sekáčů. "Asi to zabalím," přiznává majitelka miniprodejny se smíšeným zbožím Pavla Obtulowiczová. "Vyloženě proti EET nejsem. Daně se mají platit," oponuje květinář Karel Kalus.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • daniel Pink (4 hlasy) 29.01.2017 16:46

    na demonstraci proti EET byla polovina podnikatelu z Vietnemiu a...

  • Jaro Ovsina (3 hlasy) 29.01.2017 17:28

    Ti co zavřou se vysmívali občanům-prodávali si do vlastní kapsy

  • Přímotop (2 hlasy) 29.01.2017 21:24

    Je to buzerace, které tleská každý úředník.

  • Lucie Fábelová (1 hlas) 29.01.2017 19:10

    Ta závist, co?

  • Lucie Fábelová (1 hlas) 29.01.2017 19:07

    Cože? A jak si to představujete? Že bude brát nějakou podporu a k...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Jak to znám já, tak se na mnohé vsi je alespoň koloniál bez kterého to je několik km někam kde alespoň něco na styl supermarketové prodejny. A právěže na těch vsích ne nutně jenom víkendové chalupy případně někdo s autem který si za prací jezdí a snadno si kufr naloží věcmi na které možná má i docela mrazák, ale právěže často docela chudé osoby které ne nutně tak fit na kole nebo s 80l batohem. A bez toho koloniálu i pouhých 20 Kč na to si dojet pro rohlíky, tak to ty rohlíky docela prodraží, natož že busy na spojích mezi obcemi v Česku obvykle nemají nízkopodlažní a pro některé docela těžkost nastoupit.

A to celé jistě nutně neznamená, že každý koloniál na vsích zavře, obzvláště když se někde má docela obrat v letních měsících, byť na druhou stranu asi jsou osoby které zas nemíní zatěžovat svůj baráček půjčkou aby měli na nějaký počítač, kde by technicky vzato sice stačila i 486ka ale to přece jíž dávno ne v obvyklých maloobchodech a údajní softwaroví mistři obvykle něco takového také jíž nepodporují jak se má laskavě koukat mít nějaké novější windowsy, a mac a linux jak koukám po mnohých nechtějte jak mnozí asi zas neumí tolik programovat jako že akorát dali něco do kupy v nějakém programu typu paint na aplikace a spíše si účtují za to, že mají nějaké ponětí co mnohý pojem používaný v této větě zhruba znamená než aby vlastně moc co uměli.
Případně se jíž někteří připravují na provozování jak mobilní diakonické služby (byť pochopitelně není nutně jasné kdo tedy platí náklady s tím spojené).
Ale naprosto apoliticky řečeno mi to přijde docela smutné pokud se v rámci (soapbox) progresivismu mnohé osoby vystaví nějakému "což to že 80-letá, která možná nikdy neměla manžela jak pilně pomáhala s budováním socialismu, každá/ý je přece svého stěstí strůjcem". A to ne tak argument proti EET jako prostě ohledně celé té věci, že s tím co vím není spojené nějaké například usnadněný pobyt v domově důchodů který kvalitní bez nějakého šmé na eventuální výkup nemovitosti, nebo veřejná pomoc s financováním mobilní diakonické služby, atd.

0 hlasů

Jako kuchař jsem měl ve smlouvě 7000 minimální mzdy , z toho se odváděly daně a pojištění na dalších 7000 jsem dostával bokem na ruku. Ficka /pomocná síla/ již byla v důchodu a ta dostávala 50 na hodinu , po šichtě na ruku z tržby. Z toho pochopitelně neplatil nikdo nic. A tak to bylo v 90 % podniků. Dnes jsou již tržby evidovány a na odvody z mezd holt nezbývá, zejména když zdražili všichni dodavatelé , a v marketu si člověk vybere z řady piv za třetinovou cenu. Dříve půlka piva / 50 l/ vydělala na další. Dnes již jen na polovinu. Ale pisálkové úpadek svádí na EET. Nu ,mají to v popisu práce

1 hlas

A neměla by ta paní lepší brát sociální podporu a zboží prodávat za nákupku? Všechno by fungovalo dál,nepotřebovala by EET a byla by na tom finančně líp a zákazníci také.

0 hlasů

Cože? A jak si to představujete? Že bude brát nějakou podporu a k tomu bude zadarmo makat kvůli zákazníkům? A vy si myslíte, že když bude prodávat s nulovým ziskem, tak nepotřebuje účetnictví, EET atd?

1 hlas

Ti co zavřou se vysmívali občanům-prodávali si do vlastní kapsy

3 hlasy

Ta závist, co?

1 hlas

na demonstraci proti EET byla polovina podnikatelu z Vietnemiu a Ukrajiny-je dobre ze Babis zavadi trochu poradek

4 hlasy

I pokud, v Česku je stále mnoho obyvatel pro které je i "pouhý výlet 100 km do Prahy" docela velký výlet, víte? A infrastrukturou to je v podstatě celodenní výlet, víte?

Viz například poměrně blízký Jičín-Praha, Černý most:
- vlakem jedná cesta kolem 2 hodin, a zhruba 270 Kč za zpáteční jízdenku.
- busem některý expresní spoj který potřebuje hodinu, ale jedná cesta obvykle kolem hodiny a půl, a zhruba 215 Kč za zpáteční jízdenku.

Takže 3 hodiny na Černý most a zpět. A z Černého mostu do centra a zpět, další zhruba hodinu.
A že někdo možná nebydlí přímo v Jičíně ale má krámek někde za? Tak to se také může rovnou přičíst, možná další hodinu nebo i více pokud není hned navazující spoj (a že možná ani nabídka kafé na autobusovém nádraží). A to aby se bylo zpět před nějakou 4. odpolední kdy mnohým směrem jede poslední bus.

Sečteno 4-5 hodin cestování a 300-400 Kč aby se jako předvedlo Pražákům co si Prážaci také mohli domyslet, že se není všude nadšeno něčím kde se jíž nehrnou jak na Václávku kdejaké domácí a zahraniční korporace aby prodejnu převzali a možná dokonce bývalého majitele zaměstnali?

Ale vážně, v rámci (centru) Prahy kde možná i trafika má měšiční nájem tolik co nějaký počítač stojí, tak to určitě netvrdím, že zas až taková nálož. Ale někde kde krámek možná někdy má dokonce celých 500 Kč obratu za 10 hodin, a spíše jak komunální služba než podnik, tak to jsou docela jiné poměry než se zná například v Praze. (A ta věc se jistěže netýče jenom Česka.)

0 hlasů

Je to buzerace, které tleská každý úředník.

2 hlasy




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 06/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov