Podezření
Komise k OKD podá oznámení na Sobotku nebo Bakalu

08.10.2019 10:32

Sněmovní vyšetřovací komise podá v souvislosti s někdejší privatizací těžební společnosti OKD trestní oznámení na bývalé ministry za ČSSD Bohuslava Sobotku a Milana Urbana a za ODA Vladimíra Dlouhého a Jiřího Skalického.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Bob Kadet (4 hlasy) 08.10.2019 12:15

  Podle komentátorů a právníků, už je ta kauza z hlediska tr. stíhání...

 • Přímotop (4 hlasy) 08.10.2019 18:20

  |..píšou, že byty tam nenápadně vsunul Vladimír Dlouhý. A to by...

 • Přímotop (4 hlasy) 08.10.2019 18:37

  ...já bych řekl "pozdě, ale přece". My pamětníci víme, v jakém...

 • Dalis Dobrota (4 hlasy) 08.10.2019 11:30

  Pokud vím, tak to prodali prvně Koláčkovi. Bakala to koupil od něj....

 • Jan Bachura (4 hlasy) 08.10.2019 18:17

  Je to tak. Ještě někdo věří, že babišovo ANO a jiné proevropské...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

..píšou, že byty tam nenápadně vsunul Vladimír Dlouhý....něco na tom bude, co je však zarážející je skutečnost, že z vyučeného krejčíka šlomu Bakalsteina se stal ještě větší žralok, než z absolventa 2-hodinového kurzu na Harwardu - pražského šmejda Koženého....zatímco v USSraeli šil krejčík šloma Bakalstein lodní pytle na sóju a rýži z Ázie, a když se mu zadařilo, tak i nějaké kaftany pro orthodoxní pejzatce, tak v Čechistánu najednou "zabodoval" coby "excelentní ekonóm a manager" v OKD...že mu přitom pomáhala pakáž typu Plešatý Bohuš, Dlouhý a zejména chrchlavec Vendelín Bombardér - tak o tom žádná! Zejména tím posledním šmejdem se krejčík šloma Bakalstein zaklínal, a ožralé prase Vendelín vše posvětil. Je to námět na román, či knížku s názvem...."Jak chudý krejčík k miliardám přišel...." - a hlúúúpe Čehuúúúúniská mu je nasypali horem/dolem.....shaloomalejkum.

0 hlasů

Pěkná přehlídka sluníčkářů, ti obžalovaní. Stejně jako prošustrovali majetek OKD a byty lidí, ničí teď celý stát.

Bakalovo Aktuálně.cz patří k největším propagátorům EU a přijímání migrantů. Sobotka svým vítačstvím a neochotou změnit program pohřbil ČSSD. Ti ostatní, pokud jsou politicky činní, rovněž patří k obhájcům členství v EU.

1 hlas

Naše členství v EU je v souladu s přáním obyvatelstva a dlouhodobou zahraniční politikou země. Jestli ti to nevoní, odstěhuj se.

1 hlas

Naše členství v EU je podvod. Vládní kampaň byla prolhaná (např. neexistující občané EU na billboardech), její argumenty podružné (výměny studentů, odstranění hraničních kontrol) a zásadní negativa byla zamlčena úplně.

Hlasovali jsme snad o přijímání migrantů a povinném "strpění" odsouzených zločinců? O omezování zbraní? O přijetí zelené chudoby, proti níž protestují už i na Západě? Ne. Proto máme právo na referendum o czexitu.

95% Čechů je proti přijímání migrantů. Jestli ti to nevoní, odstěhuj se.

0 hlasů

Máš právo na názor. Máš právo ho lepit, kam to jenom jde. Máš dokonce právo si onikat. Ale za většinu nemluvíš ani zdaleka.

0 hlasů

V této otázce za většinu mluvím. Nejlépe to dokazuje odpor proevropských politiků vč. Babiše k referendu o czexitu. Oni mají o situaci dobrý přehled. Kdyby většina občanů chtěla být v EU, bylo by jejich nejlepším zájmu referendum vyhlásit. Euroskeptici by byli zdeptáni prohrou a Babiš by byl v Bruselu hezký i bez té jeho dvojí hry.

Čas navíc hraje pro czexit. Příkazy EU jsou totiž v důležitých věcech naprosto katastrofální. To jsem nastínil výše. Pozitivních změn prosazovaných unií je pomálu. Zejména se však týkají méně podstatných záležitostí. Negativa tak postupně přibývají. Pověst EU mezi lidmi se právem zhoršuje.

0 hlasů

Obhajovat členství v EU je zločin???

0 hlasů

Právně vzato to zločin není. Morálně ano.

0 hlasů

A kterou morálku jste použil jako srovnávací, pane Pavel?

0 hlasů

Ono je jich víc?

0 hlasů

nechapu,proc to fsechno/jidish/u nas tak dlouho trva.v nasem vzoru a baste demokracie usa, prave odsoudili podfukare ve skolstvi.prislo se na ten skandal v breznu a dnes,tedy jeste letos,byli soudruzky a soudruzi odsouzeni.vynesen rozsudek pro jednu pritroublou herecku-8 mesicu.na vysi trestu cekaji " manzele " g.abbotovi.ona herecka,on ceo.vypada to,ze dostanou take kolem 8mi mesicu,kazdy.a to se priznali.ukazuje to na dve veci,ktere zde hlasam uz leta.semiti zidi jsou blbi az pitomi-nizke IQ.a podfukari.proto lezou do skol,kde je mozne soudruhy profesory podmazati.jako u nas ve tride soudruzka tajblova,ktera orodovala za synatora,aby nepropadl z telocviku.potom takovy synator dostane praci na min.obrany od rasistickeho podfukare burese.holt pakaz.nepruhledne podniky s nepruhlednym zacatkem bude nutno okamzite znarodnit,vyvlastnit.

0 hlasů

Limburgu

Zdroj: https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/teroristicky-utok-v-limburgu-syran-najizdel-kamionem-do-aut-devet-lidi-zraneno.f819c2f8/

Zdroj: https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/teroristicky-utok-v-limburgu-syran-najizdel-kamionem-do-aut-devet-lidi-zraneno.f819c2f8/

2 hlasy

http://www.znojemsko.cz/2019/09/29/najel-na-chodnik-a-srazil-chodce-ten-na-miste-zemrel/

Ty bláho...tak už i u nás!

1 hlas

Sobotku,bosůůů hnátu zatvoriť až ho Anciáší budů jebať

2 hlasy

Zacinaji predcasne predvolebni taskarice ....

2 hlasy

...já bych řekl "pozdě, ale přece". My pamětníci víme, v jakém mega-měřítku kradla ods s čssd, ale stojí za to, když se to definitivně zapíše i do učebnic s konkrétními jmény. Dlouhý si nebude nic pamatovat, jen to, že mu slíbili prezidentskou funkci, Urban už se nechal slyšet, že chtěl tenkrát v Toskánsku protestovat, ale Topolánek mu zacpal ústní otvor pizzou...zkrátka tragedie..
Pirátům za tu snahu patří dík.

4 hlasy

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

zapomeli na vexlaka buresu!tomu ale take zvoni hrana,zbabelcovi.kdyz je tak nevinen a cisty jako padly snih,proc nam neprozradi jmeno toho spoluzaka,ktery ho pry zalozil?dneska mame jom,velmi vhodna prilezitost k OMLUVE a prozrazeni jmena toho dobrodince.trebe pujci par sestaku i zbabelemu vlastikovi.cha,cha,cha!shalom.

1 hlas

To jsem zvědav na koho.Na Sobotku, NEBO na Bakalu?

1 hlas

Jašito, Jašito, Sobotáku, už to máš konečně ušito ty zmérde !!!

1 hlas

14 trestních oznámení po takové době?! Ale když už, tak už. Ať teď začnou vyšetřovat prodej českých oddlužených bank do zahraničí, kdy kumulovaná škoda bude 10x větší než za OKD.

3 hlasy

Podle komentátorů a právníků, už je ta kauza z hlediska tr. stíhání promlčená. Tak že asi zbytečná zátěž org.činných v trest.řízení. Zřejmě pouze mediální bublina. No uvidíme co z toho bude.

4 hlasy

Podejte oznámení na kohokoli,kdo se kdy pohyboval a pohybuje v politice.Čistého nenajdete.Tím neomlouvám Sobotku.Vyšetří se jako vždy no víte co.Těch pár výjimek,co dostali flastr je jen kapka v oceánu.

2 hlasy

Tak jste se kluci sosanský dočkali, konečně vám to spočítají, jako Rathovi. Chudák Bohuš Sodovka pude sedět, ale nic z toho neměl, Bakala mu nepustil ani žádné všimné a v klidu si užívá ve Sfíčarsku své "poctivě" nabyté jmění a Bohuš s milanem už si nakupují tabáky a papírky do kriminálu, kdyby aspoň uměli krást, jako ostatní, ale dobře jim tak!

1 hlas

Uprchlíka nevyhodíme: Kradl. Odsouzen. A zase kradl... A takové si tu musíme nechat. Rozhodla EU

Česká republika zavede podle serveru ceska-justice.cz institut strpění cizinců ze třetích zemí na svém území. „Reaguje tak na letošní rozhodnutí Soudního dvora EU, podle kterého se i cizinci, který není hoden azylu, musí přiznat práva uprchlíka a není možné ho vyhostit, ač představuje nebezpečí pro stát nebo byl odsouzen pro závažný zločin. Vyplývá to z novely azylového zákona, která byla předložena do připomínkového procesu. Institut strpění už má dlouhodobě ve své legislativě například Německo,“ poznamenala Irena Válová, jež o dané změně informovala.

Azylantem má pak být dle jejích slov nově nikoliv ten, komu byl azyl udělen, ale už ten, kdo o azyl požádal. „Nová definice azylanta v §2 azylového zákona má vypadat takto: Azylantem se rozumí cizinec, kterému bylo doručeno rozhodnutí o udělení azylu, a to po dobu platnosti rozhodnutí o udělení azylu. Azylantem se rozumí dále cizinec, u kterého bylo zahájeno řízení o odnětí azylu, a to do doby nabytí právní moci rozhodnutí ministerstva o odnětí azylu, po dobu běhu lhůty pro podání žaloby podle § 32 nebo kasační stížnosti a po dobu soudního řízení o žalobě a kasační stížnosti proti rozhodnutí ministerstva podle soudního řádu správního,“ píše Válová.

„V České republice jde o případ Čečence, který spáchal před udělením loupež a byl odsouzen na tři roky do vězení. Po udělení azylu spáchal další loupež a dopustil se vydírání. Jako recidivista byl odsouzen k devíti letům. Rozhodnutí, že Česká republika této osobě odnímá azyl, napadl zločinec soudně," popisuje Válová.

„Soudní dvůr EU (SDEU) v rozhodnutí konstatuje, že ani zločinec nepřestává být uprchlíkem, i když mu stát nepřizná tento statut, a může na území pobývat zákonně. Společný azylový systém EU vycházející z Ženevské konvence včetně zásady nevracení uprchlíka do země, kde mu hrozí mučení nebo nelidské zacházení, je nutné bezpodmínečně dodržovat, uvádí v rozhodnutí SDEU,“ uzavřela.

„No, a je hotovo... Vzpomínáte na toho Afričana, co znásilnil holku na poli u Litoměřic? Ano, ten byl v německém režimu strpění. Prostě tady budou, budou mít svá práva a nic s nimi nenaděláme. Že to ovšem bude zákonem definovaná možnost, to je odporný podvod na nás všech!“ poznamenal k tomu právník Tomáš Tyl.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uprchlika-nevyhodime-Kradl-Odsouzen-A-zase-kradl-A-takove-si-tu-musime-nechat-Rozhodla-EU-598769

4 hlasy

Zase máte prdelku mimo nočník.😁

0 hlasů

Je to tak. Ještě někdo věří, že babišovo ANO a jiné proevropské strany hájí naše zájmy?

https://www.ceska-justice.cz/2019/10/cr-musi-zavest-institut-strpeni-cizince-i-clovek-bez-naroku-azyl-ma-mit-prava-uprchlika/

4 hlasy

Pokud vím, tak to prodali prvně Koláčkovi. Bakala to koupil od něj. Takže Bakala nemůže odpovídat ua to, že Sobotka "omylem" přidal k OKD zadamo byty OKD.

Mně se to zdá jen jako plácnutí do vody. Za celou dobu média v životě nenapsaly, co bylo ve smlouvě o převodu OKD. Proto si myslím, že tvrzení, že Bakala byl povinen byty prodat nájemníkům, tam nebylo. Ostatně proč by to dělal?. Byty prodávaly za pár šupů obecní úřady, protože kvůli Sobotkou sníženým nájmům neměly na opravy. Později, jak se nájmy zvýšily, už nebyl důvod se bytů zbavovat. Ve smlouvě nebyla povinnost, termín ani sankce za nedodržení. Bylo tam, že může byty prodat nájemníkům. Nejhorší na celém je, že média se na tom živí nepravdivým zpravodajstvím. Nedělám si iluze, že by alespoň média potrestali.

4 hlasy

V kladně při prodeji dolů udělal též podraz,přišlo nás hodně o stabilizační byty jak v Kladně tak ve Slaném nakonec se Sobotka vyjádřil že nevěděl že k dolům patřili i byty dostala je realitka která po několika letech nám je začala nabízet prý se slevou 2+1 za jedena půl melouna .

2 hlasy

|..píšou, že byty tam nenápadně vsunul Vladimír Dlouhý. A to by tomuto vychytrálkovi bylo podobné.

4 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.