TV Barrandov
Konečná v Duelu Jaromíra Soukupa: Žili jsme si dobře také před rokem 1989

17.09.2019 22:25 Původní zpráva

Do pořadu Duel Jaromíra Soukupa tentokrát přijala pozvání poslankyně evropského parlamentu Kateřina Konečná (KSČM). Během diskuze došlo na debatu o životní úrovni před rokem 1989, práci v Evropském parlamentu a soše maršála Koněva na Praze 6.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Franta Kocourek (5 hlasů) 18.09.2019 09:57

    Svobodné cestování jsme tu měli i bez eurosojuzu a ta půlhoďka na...

  • cestmir beranek (5 hlasů) 18.09.2019 08:43

    Já tedy preferuji spíš svobodu PO projevu, ale té ubývá docela...

  • jadoles nepojedu (3 hlasy) 18.09.2019 11:14

    Ona se žádná doba nedá poměřovat tím,jak hluboko či nízko jsme měli...

  • petr dvorak (2 hlasy) 18.09.2019 11:50

    Je znakem úpadku ducha, pokud někdo připouští relevantnost vůbec...

  • Vlastimil Styblo (2 hlasy) 18.09.2019 05:37

    Ne, nežili jsme si dobře před rokem 1989. Stálo to po všech směrech...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Sockám se za bolševika jistě líbilo, když neměla nic socka, tak byla socka aspoň ráda, že koza chcípla i sousedovi. Česká národní vlastnost.

0 hlasů

Je znakem úpadku ducha, pokud někdo připouští relevantnost vůbec poměřovat dobu za hluboké totality s popravami, vězením, ovlivňováním životů podle zastávaných názorů od jeslí až po důchod s bídnou životní úrovní, do které se hlavně započítávala výroba H2SO4 s přísliby pro cestování atd. Svědčí to o přetrvávajícím politickém fanatismu, ve kterém vyrůstali jedinci, jako paní Konečná, resp. kteří nejsou ochotni si připustit negativní vlivy na život za totality.

2 hlasy

Já s tímto nemohu souhlasit. Přece porovnávání doby musí být vztaženo na obě strany. A vězení nebo vraždění za názory bylo a je na obou stranách. Rozdíl byl a je pouze v tom, zda to dělá stát přímo veřejně nebo skrytě prostřednictvím svých tajných služeb, korporací a najatých vrahů (viz např.Kuciak). To za prvé. Za druhé životní úroveň stále vnímáme především jako porovnání s tím, co nám ukazují média z našich nebo zahraničních ghet. Sám o sobě si člověk není schopen uvědomit, jak se vlastně má - má se dobře nebo špatně jen v porovnání s druhými. Už jsou ale i u nás běžné bitky o pitnou vodu ve studních, suchem odumírají lesy, projít se zdarma a svobodně po české krajině smíte jen na některých vyhrazených stezkách.
Nebýt studené války (tj.různá embarga, zákazy, uzavřené hranice), mohla by životní úroveň v Československu zcela určitě konkurovat jakékoliv zemi na světě. Mohlo to být dobré i dnes, ale odstátnění majetku nás stálo tolik, že nejsme schopni dohnat alespoň zbankrotované Řecko. A nikdy ho ani nedoženeme, pokud nebude EU socialistická a nepočká, tj.nerozdělí se s námi o zisky, které z nás dojí.

0 hlasů

Jneže my jsme dávno jak před Sifylisy, tak před Portugalci a ti nikdy neměli 40 let komunismu.

0 hlasů

Min.mzda Řecko 19 569,-
Portugalsko 18 071,-
Podrobné číselné statistiky o průměrných mzdách nebo skladbě spotřebního koše je nežádoucí zveřejňovat - jinak by odpadli i poslední optimisté, jako jste Vy.

0 hlasů

Ona se žádná doba nedá poměřovat tím,jak hluboko či nízko jsme měli do žlabu.Ale to neustálé hlídání mi tedy dost vadilo.Co říkám,proč neříkám něco jiného,jak se oblékám,proč musím mít dlouhé vlasy atd.Ale ano,měl jsem práci a plný žlab.Teď můžu mít vlasy po paty(kdyby mi ještě rostly)nosit můžu taky co chci(po riflích už taky netoužím),a důchod mám slušný.Ale i jeho základy jsem položil v dobách totalitních.Dožiju tedy víceméně zabezpečen.Ona ta doba je hlavně v lidech.Vždy se člověk musí postarat sám.A i teď mu do toho kdekdo kecá.No ale do posudku mi to nepíše.Ale mám li dát resumé,tahle doba je lepší.A věřím,že i tak lepší časy ještě přijdou.

3 hlasy

Mělio jsme práci ale žlab byl prázdný. Velmi blbě si pamatujete.

0 hlasů

Není to tak,paměť mi slouží.Každý musel pracovat,a výplatu dostal.nebyla velká,ale rozdíly byly minimální,v podstatě jsme všichni dostali stejně.Bylo málo zboží,ano,a stáli jsme fronty,to byla hlavní ukázka doby,nicméně jsme zas tak nestrádali.No a drželi jsme hu,bu a krok,ale to v jisté míře musíme dělat dosud.Jako děcku mi mohli rodiče dopřát i hudební vzdělání(klavír),i jiné kroužky.No a kdybych si kádrový posudek nepohnojil skautskou příslušností,které jsem se odmítl vzdát,možná bych to dotáhl i na papaláše.

0 hlasů

těch prvních 30 let mého života byly ztracené roky, bylo co jíst, v práci pohoda, ale pocitově jako svázaný. Ale vem to čert, pokud by ten socializmus byl ekonomicky životaschopný (alespoň v jediném státě), tak bych tu Konečnou trochu chápal. Ale žvanit o systému, který pár let po znárodnění začne automaticky zaostávat, rok co rok, dokud lidem nehrábne a zase neotočí kolem ... no to může jen xxx - zaslepený idealista, tedy komunista.

0 hlasů

Každá doba měla klady i zápory. Někdo preferuje léky za korunu, práci pro všechny, někdo zas svobodné cestování omezované jen penězi i při vysokém odlivu výsledků práce do zahraničí a jednotnou Evropu nařízenou vševědou Bruselem či Berlínem. O tom, že životní úroveň "nás prosťáčků" raketově vzrostla, není pochyb. Vždy půjde o komparaci nevratné minulosti s reálnou současností. Proti gustu žádný dišputát a jsem rád, že především existuje svoboda projevu (zatím ještě).

0 hlasů

Svobodné cestování jsme tu měli i bez eurosojuzu a ta půlhoďka na hranicích mi nevadila, aspoň člověk nemusel potkávat na ulici to, co potkává dnes. Hlavně v Praze. Připomělo mi to tam včera fotky ze Zimbabwe.

5 hlasů

mícháte dvě věci, cestování které bylo k Balatonu ok, ale do West Berlina (1989) neskutečný zážitek (arogantní agresivní vojanda ječící na nás jako na dobytek) s volným pohybem cizinců, kterému jsme odvykli a přesto nám ho nikdo nenařizuje (stačí vystoupit ze Schengenu). No tak vystupme. Ale komouše v uniformě na hranice už nechci ...

1 hlas

Já tedy preferuji spíš svobodu PO projevu, ale té ubývá docela rychle, tedy alespoň v EU.

5 hlasů

Ne, nežili jsme si dobře před rokem 1989. Stálo to po všech směrech za kulové. Mohu-li srovnávat dnešek a tehdy, sto a jedna. A to tady ještě dneska vládnou pořád ti samí bolševici. Až vychcípají, bude ještě líp.
Problém tohoto národa, v historii neustále opakovaný je, že jakmile se tento vyblb národ má dobře, a vždy tomu je tak jen ve spolupráci s Němci, začne se stavět na zadní, vystrčí parohy jeho nacionalismus, a všechno si podělá.Poslední zkušenost 1918, předtím ovšem Václav IV atd.

2 hlasy

Trochu přehnané, v Rakousko Uhersku bylo malým národům těsno (hovořit doma jiným jazykem, než ve škole a v práci je opruz pro každého, třeba i pro Iry) a za komouše bych tak úplně vinu našim dědům také nedával (Mnichov, Hitler, Jaltská konf. + SSSR slibující sociální rovnost pro všechny a to vše během necelých 10 let !!! byla prostě příliš velká nálož i pro hodně inteligentní lidi), to jak se žije v Rusku tehdy nebylo na každé www stránce :-)

1 hlas

Přehnané to není ani trochu. Za Rakouska nikdo nikomu nezakazoval luvit česky, jen Češi byli zaostalí a kdo něco zamenal, mluvil Německy. Čeština neměla ani spoustu výrazů, zaostala totálně.
Mnichov jsme si udělali sami, bylo by dobré, abyste se seznámil s nacionalistiskcou politkou Čechů vůči všem národům v ČSR a konec byl pak Mnichov.
Jatzla ČVSR vbec neprojednávala, naučte se historii -. nebo si to najděte aspoň na Google, lenochu.
Jak se žije v Rusku bylo za ČSR všude! Legionáčři se o to starali docela dobře. Tento národ inteligentní nikdy nebyl.

0 hlasů

Jalta nebo Postupim, myšlenku snad každý pochopil, ty pracovitá včeličko :-)

0 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 06/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov