Příspěvek na Facebooku
Krásná doba, když byl Havel zavřený, psali komunisti. Jen špatný vtip?

09.08.2018 19:01

Velkou vlnu kontroverze a pobouření vyvolal příspěvek na facebookové stránce KSČM pro Liberecký kraj. Komunisté v něm sdíleli text, v němž oslavovali dobu 80. let, kdy bylo pivo "za babku", hranice zavřené a pozdější první prezident Československa a následně i Česka Václav Havel seděl ve vězení. Po hlasité kritice nakonec stránka příspěvek smazala. Členka krajského a okresního výboru KSČM k tomu uvedla, že šlo jen o vtip.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Petr Klos (6 hlasů) 09.08.2018 19:24

  ... svým způsobem byla ta doba krásná. a to naše rodina byla po roce...

 • Martin Glaser (6 hlasů) 09.08.2018 19:10

  Po válce měla ČSR možná nejlepší podmínky z celé Evropy pro budování...

 • Jan Gavroch (5 hlasů) 09.08.2018 21:25

  -Nikdy nevstoupíme do vojenských paktů -Prezidentem budu jedno...

 • Guru Jára (4 hlasy) 09.08.2018 20:21

  Asi jste se neuměl o sebe postarat,já se měl dobře,občas jsme vyjel...

 • Martin Glaser (4 hlasy) 09.08.2018 20:38

  "Znárodnění" vkladů občanu při šaškárně zvané měnová reforma nemělo...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Komunisté jsou lidský odpad, který prodal tuto zemi rusákům na 40 let a zničil životy lidí po několik generací. Tahle špína nemá co nabídnout, dodnes podvrací tento stát svou snahou vrátit nás pod ruské područí.

1 hlas

Že jsi místní dementní hňup na diskuzi je jasné,ale ty jsi ještě povýšil-Idiocie III.stupně,jen tak dál fanatická trůdo ušáků

0 hlasů

Zalez zase do té americké kloaky juniore. Za chvíli to bude taky 40 let co nám určují Amíci co je správné, a později neobolševická EU.

1 hlas

Za komunistů bylo lépe
http://www.zakomunistu.cz/

1 hlas

Doba byla tak krasna, ze ... se zhroutila ..)
Papalasi, nomenklatura .. viz Klaus, Zeman, Babis..., ziji furt dobre ..)
Cest kapitalu, soudruzi! )

2 hlasy

Nerozčilujte se, vždyť soudružka řekla, že to byl jen vtip. Oni jsou ti bolševici vůbec taková veselá kopa, za nich se leckdo smál, až se za mříže popadal.

1 hlas

-Nikdy nevstoupíme do vojenských paktů
-Prezidentem budu jedno volební období
-Budou vás strašit nezaměstnaností, nevěřte jim
-Komunisti - 1,2 milionu občanů ČSSR - stavěli ,pro lidi, KRÁLÍKÁRNY

5 hlasů

Tomu nikdo nevěřil, to zřejmě říkal Venca Flaška když byl zežranej jako carskej oficír.

2 hlasy

Guma Jaja bude pekna kurwa. Tak on jezdil do NSR, aby mohl donaset na svojeho kamarada, praskac bolsevickej.
Ted uz si muze nanejvys prohlizet odvazne holky v Bravu:-)

2 hlasy

Nechápu, o čem se vlastně bavíte. na jedné straně obhajovat dobu bez hajzlpapíru, zato ale s výjezdní doložkou i do Benešova. A na té druhé zatracovat dobu, kdy záleží vše na jednotlivci, jak si život zařídí. Doufám, že naši lidé nejsou tak neschopní, aby se rozhodovali špatně.

0 hlasů

Nechápu, o čem se vlastně bavíte. na jedné straně obhajovat dobu bez hajzlpapíru, zato ale s výjezdní doložkou i do Benešova. A na té druhé zatracovat dobu, kdy záleží vše na jednotlivci, jak si život zařídí. Doufám, že naši lidé nejsou tak neschopní, aby se rozhodovali špatně.

1 hlas

Hahaha. Doufam, ze si rudi dedeckove nadelali do rudych trencli.

2 hlasy

A jéje, zase trencle. Nech si vyměmit na víkend pemprsky. Až si zase přijdou do LDN děti pro tvůj důchod, tak ať nesmrdíš jako Herodes.

1 hlas

On ten dementní pn pn zase asi někomu polízal rekto,proto opět chrlé moudra

1 hlas

Ale musím s rudochy souhlasit, že ceny byly stálý a lidi se měli. Až na to, že vedoucí síla ve společnosti byla banda neschopných, závistivých, nevzdělaných tupanů, kteří nám těžce ztrpčovali život. Havla měli nechat zamachlovanýho a jeho "hry" v trezoru, otevřít hraniční přechody, dráty nechat a pohraničníky taky. Všichni jsme se mohli mít dobře.

4 hlasy

Přesně tak,ještě bych doplnil svobodné podnikání do 10ti zaměstnanců

4 hlasy

... svým způsobem byla ta doba krásná. a to naše rodina byla po roce 1968 na komunistickém indexu! a můžete se třeba roztrhat. stačí se jen podívat kolem, co ten demokra(d)tický systém přinesl. jak u nás tak i kolem nás ... !

6 hlasů

To že teď o mnohých věcech rozhodujeme sami nezbytně nutně neznamená že se vždy rozhodujeme lépe. Ale máme možnost rozhodovat sami za sebe sami si vybírat politiky, zaměstnání..., pokud o to stojíme. Ale rozumím že někdy je pro někoho lepší držet h*bu a krok a nechat se vláčet ostatními...

0 hlasů

Spíš naše špatná rozhodnutí svádíme na špatnou dobu.Když za nás rozhodoval stát,měli jsme komu lát.Ale naučíme se,další generace nebude svázaná vzpomínkami na domnělý ráj.

0 hlasů

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

Ano,byla to krásná doba.Pivo za 2,50,levno a platy,za které sis stejně moc piv dát nemohl.Ano,kdo byl v KSČ,byl na tom mnohem lépe,pro něj se vždy nějaká dobře placená ulejvárna našla,bodejť by teď neplakali.

2 hlasy

Máš pravdu woe. Proto dostal bolševik větší lopatu aby se měl lépe, zatímco disidentům do kotelen zaváděli plyn, aby nemuseli fedrovat uhlí kolečkem (.).

1 hlas

Asi jste se neuměl o sebe postarat,já se měl dobře,občas jsme vyjel do Německa za kamarádem,už tehdy mi říkal,že kapitalismus není růžový,bezdomovce,které jsem viděl např.v Mnichově jsem nemohl pochopit.Ano rozdíly byly,samozřezjmě dělník ve fabrice nemohl mít živ.úroveň jako schopný vyučený,nebo středoškolák.Dnes jsou rozdíly markantní,každý schopný si lehce přikradl,co mu chybělo číšnící,kadeřnice,ved.prodejen atd.Nikdy jsem v KSČ nebyl.ale měl jsem se dobře.Dnes bych si nemohl dovolit jen tak např,zahnout s milenkou a jet třeba na Konopiště,cena by byla neúnosná,tehdy každý průměrný chlap si to dovolit mohl

4 hlasy

Ty budes pekna swine, Gumo Jaro. Tak ty jsi jezdil do NSR a po navratu jsi estebakum donasel na svojeho kamarada. Pekne jsi se vybarvil.
A ty ze jsi zahnul? Tak leda na kolobezce do skarpy, kdyz jsi se vozral na MDZ:-)

1 hlas

Jelikož jsem nekradl ani nepodváděl,měl jsem jako ostatní.Odhalujete osobnost a není to hezký pohled.+

0 hlasů

Po válce měla ČSR možná nejlepší podmínky z celé Evropy pro budování blahobytu a komunisté přivedli stát po pěti letech vlády k bankrotu a celkově ho později přivedli do tábora rozvojových zemí.

6 hlasů

A co myslíš těmi nejlepšími podmínkami?? Teměř většinu velkých fabrik,chemiček, rafinérek, mostů železničních uzlů apod. které za něco stály, tak nám náš nynější velký bratr v předvečer konce války zničil. Dokonce i ostravské železárny (prý omylem), které byly podle dohody v zóně SSSR.

0 hlasů

Bankrot?V důchodovém systému zanechali 60mld kč!!!Pravicoví vepři to rozkradli,jako celou republiku.Řekněte,co dnes můžeme vyrábět,pěstovat,chovat....?NIC!!!Po roce 1989 zbyla jen vzpomínka na ráčkujícího dementa Vencuflašku

4 hlasy

"Znárodnění" vkladů občanu při šaškárně zvané měnová reforma nemělo jiný důvod, než nulovou bonitu komunistického státu. Takto se vůči Čechům nezachoval ani Hitler.

4 hlasy

Máš pravdu, Áda nám zlikvidoval korunu říšskou markou a bezcenou protektorátní měnou.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 05/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Plus

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.