Autobusu <span>vybouchl chladič</span>

Domácí
16. 9. 2007 18:03
bez popisku 22574
bez popisku 22574

Pět cestujících utrpělo zranění v neděli odpoledne při výbuchu chladiče linkového autobusu v Praze 8. Neštěstí se stalo ve Střelničné ulici na zastávce naproti Katastrálnímu úřadu. Informovala o tom mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová.

Pět žen mělo opařené a od chladicí kapaliny poleptané nohy. Záchranná služba převezla zraněné cestující na oddělení popálenin Vinohradské nemocnice. Podle mluvčího nemocnice Leoše Kabáta byly ženy po ošetření propuštěny. 

V autobusu praskla hadička u chladicího systému. Pražský dopravní podnik příčinu závady prošetřuje. Jeho mluvčí Jan Svoboda uvedl, že na základě výsledků prošetřování můžou začít preventivní kontroly dalších městských autobusů. 

Ilustrační foto: archiv

Autor: ČTK

Další čtení

FESTMICHAEL 2026 zaplnil náměstí Míru studentským uměním

Domácí
28. 6. 2026
ilustrační obrázek

Rekordní zájem o ochlazení: Prodej ventilátorů dohnal za pár dní celou loňskou sezónu

Domácí
28. 6. 2026
Povodí Labe připravuje úpravy koryta Lužické Nisy v Liberci, které dnes připomíná spíš průmyslový náhon, řece ve městě mají vrátit přírodní charakter

Konec „továrního“ vzhledu. Liberec pokračuje v revitalizaci okolí Lužické Nisy

Domácí
28. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ