Chovanci ústavu v Hostouni plánovali vraždu vychovatele

Domácí
13. 9. 2017 14:55
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Krajští kriminalisté obvinili tři mladistvé ve věku 16 a 17 let z pokusu vraždy ve výchovném ústavu v Hostouni na Domažlicku. Chlapci plánovali, že zabijí vychovatele a společně utečou z ústavu. Soudce obviněné poslal do vazby, aby nemohli ovlivňovat svědky, řekl agentuře ČTK zdroj z domažlického soudu.

"Dne 11. září předali usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání provinění vraždy ve stadiu pokusu spáchaného formou spolupachatelství třem mladistvým ve věku 16, 16 a 17 let," uvedla krajská policejní mluvčí Martina Korandová.

Mladíci si v sobotu 9. září vše naplánovali a chtěli čin provést stejný den večer. "Začátek plánu mladistvým vyšel, naštěstí ale vychovatel svým jednáním jejich úsilí zmařil a k plánovanému útoku na jeho osobu nedošlo," dodala Korandová. V odloučeném terapeutickém zařízení Medvědí kámen, které je v lesích poblíž pohraniční obce Rybník, jsou chovanci od 16 do 19 let z celé ČR s nařízenou ústavní výchovou.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Švancara Petr

Další čtení

Na železničním koridoru směrem na Polsko a Slovensko je od dopoledne zastaven provoz. V úseku mezi Ostravou a Bohumínem vykolejily dva vagony nákladního vlaku.

Na hlavním železničním koridoru směrem na Polsko a Slovensko je zastaven provoz

Domácí
23. 5. 2026
Jako připomínku nuceného odchodu německých obyvatel Brna na konci druhé světové války vyrazili 23. května poutníci z Pohořelic na Brněnsku na Pouť smíření. Trasa vede symbolicky "v protisměru" z Pohořelic na Mendlovo náměstí v Brně. Akce začala u památníku obětem odsunu v Pohořelicích.

Zhruba dva tisíce lidí dnes přijely do Pohořelic, aby se vydaly na Pouť smíření

Domácí
23. 5. 2026
ilustrační fotografie

Komentované procházky i sázení stromků. V Česku probíhá Den otevřených lesů

Domácí
23. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ