Desítky vojáků okrádaly stát. Zneužívali zálohy na stravu

Domácí
27. 4. 2012 20:05
bez popisku 412659
bez popisku 412659

Zálohy na stravné si údajně neoprávněně ponechalo 27 českých vojáků. Uvedla to televize Nova. Případ vyšetřuje vojenská policie. Každý z vojáků prý dostal od armády pro misi v Afghánistánu v přepočtu zhruba 900 korun na stravu na den, ale tam se nakonec stravovali v jídelnách na vojenských základnách. Zálohy si přesto nechali.

Podezřelými jsou příslušníci letectva. "Vojenská policie prošetřuje případ chybného vyúčtování služebních cest a diet při nich," řekl televizi mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Celkovou škodu ani další podrobnosti k případu ale zatím nechtěl zveřejnit.

Autor: ČTK Foto: archiv

Další čtení

ilustrační obrázek

„Rasismus, nebo bezpečnost?“ Koupaliště v Halle zakázalo vstup lidem bez znalosti němčiny

Domácí
24. 6. 2026
Emily McLaughlinová, na snímku z 5. února 2024

Český ministr spravedlnosti a velvyslankyně Kanady podepsali smlouvu o vydávání

Domácí
23. 6. 2026
Petra Lastovecká

Kárný senát zrušil výtku Lastovecké kvůli rozhovoru o bitcoinové kauze

Domácí
23. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ