Dva dny v křesle bez vody. Stoletou matku utrápil kvůli penzi

Domácí
24. 11. 2014 13:57
Muž nechal starou matku bez jídla a pití (ilustrační foto).
Muž nechal starou matku bez jídla a pití (ilustrační foto).

Pražská policie podezírá sedmdesátiletého muže z toho, že nechal svou stojednaletou matku v bytě, ve kterém spolu žili, několik dnů bez potřebné pomoci. Důvodem údajně bylo, že nechtěl riskovat, že mu poštovní doručovatelka bez matčiny přítomnosti nepředá její důchod. Žena byla v kritickém stavu převezena do nemocnice, kde zhruba po třech týdnech zemřela. 

Podle policejního mluvčího Tomáše Hulana muž nechal svou matku sedět v bytě dva dny v křesle, aniž jí dal jídlo, pití, léky a poskytl základní hygienickou péči. Navíc policisté předpokládají, že ještě předtím ji nechal bez potřebné péče v posteli, kde žena utrpěla značné proleženiny, což výrazně zhoršilo její zdravotní stav.

Podle policejních závěrů se jednání muže nezanedbatelnou měrou podílelo na smrti ženy, proto ho minulý týden kriminalisté obvinili z neposkytnutí pomoci a ublížení na zdraví.

Autor: ČTK Foto: Shutterstock

Další čtení

Matky, mámy a maminky dnes mají svátek, v Česku se slaví víc než sto let

Domácí
11. 5. 2025

Praha 4 chce jiné než dosud používané názvy budoucích stanic metra D

Domácí
11. 5. 2025
Připomínka poslední bitvy druhé světové války v Evropě u Slivice spojená s ukázkou bojů, 10. května 2025, Památník Slivice, Příbramsko.

Bitva u Slivice připomněla konec války, zhlédly ji tisíce lidí

Domácí
10. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ