Dvojice Čechů si v Rakousku nakradla maso za 1,5 milionu

Domácí
11. 11. 2012 17:17
Ukradené maso prodávala dvojice zlodějů do několika hostinců v Česku.
Ukradené maso prodávala dvojice zlodějů do několika hostinců v Česku.

Rakouská policie zatkla dvojici Čechů, kteří několik let okrádali svého zaměstnavatele o maso. Informovala o tom dnes agentura APA, podle níž muži odcizili maso v celkové hodnotě nejméně 76 500 eur (1,5 milionu korun).

Muži ve věku 33 a 54 let pracovali od roku 2009 poblíž severorakouské obce Perg u firmy dodávající maso. Z něj podle rakouských úřadů vybírali zvláště cenné kusy, které pak prodávali několika hostincům v Čechách. Celkem prý odcizili několik tun masa.

Dvojice, která byla zatčena 9. října a je momentálně ve vazbě, maso kradla z chladicích místností. Po skončení pracovní doby prý muži svou kořist, která většinou vážila kolem 100 kilo, zabalili do pytlů, vynesli ven a přehodili přes plot. Pak ji naložili do auta a dovezli do Čech.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Prezident Petr Pavel (uprostřed) při pietním aktu k 80. výročí konce druhé světové války, 8. května 2025, Národní památník na Vítkově

Rusko je oficiálně naštvané na prezidenta Pavla. Přirovnal ho k nacistům

Domácí
9. 5. 2025
Pietní místo před hotelem Thermal v Karlových Varech

Ve Varech chtějí přejmenovat ulici po Bartoškovi. Už by nebyla Moskevská

Domácí
9. 5. 2025
Hraboš polní

Jak se počítají hraboši? Podle východů z nor. Ubylo jich, ale nebezpečí trvá

Domácí
9. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ